възпалено око

Болести, травми и странно поведение при котките. Съвети за добра грижа. Ветеринари и ветеринарни клиники.

възпалено око

Мнениеот Бай Миле » Сря Юни 07, 2017 3:18 am

Здравейте.
От около два месеца на нашия котарак му сълзи едното око. Котката е иначе съвсем здрава на 3 години, храни се нормално. Видимо клепачите му са възпалени но няма отпуснат трети клепач. Това което е притеснително е че му тече понякога и кръв освен сополи от окото и от дясната ноздра.

Водили сме го на ветеринари и казаха че няма нараняване или одраскане. Лелувахме го с всички възможни мазила и капли - тобракулин 0.3, гентакулин, аумецин и още едни капки за хора, но не минава и не минава. Дали някой е лекувал подобен проблем? Може ли да препоръчате ветеринар който да е проверено че лекува подобни проблеми?

Ветеринарите при които сме го водили, вече бяхме в два кабинета в София. не можаха да ни помогнат нито да кажат нещо повече от това че окото е инфектирано. Не изглежда и да е проблема наречен cherry eye, не знаем какво да правим вече..
Бай Миле

Re: възпалено око

Мнениеот joro70 » Сря Юни 07, 2017 8:28 am

Здравейте.
Миналата година имах подобен проблем с моят Сашко- четиригодишен черен котарак. месец и нещо непрекъснато имаше секрет от очите . Пробвахме няколко вида капки и мазила без резултат. Накрая една докторка от клиника Св Серафим в кв Света Троица (София) се усети че котака има ентропиум- подгъване на клепачите - доста рядко срещано при котки , както каза. И след две пластични операции котака се оправи. Нямам идея обаче дали и при вас е такъв случая.
joro70

Мнениеот Бай Миле » Сря Юни 07, 2017 8:52 am

Здравейте joro. Благодаря за информацията. При нас е болно само едното око. От мазилата се пооправя малко и после веднъж седмично пак се влошава и така вече няколко пъти. Другото око е напълно здраво но на болното клепачите са червени, възпалени.Пазите ли телефон на докторката от Св. Троица да отидем да го види? От доктор Борисов в Бъкстоун някой има ли впечатления? Много го хвалят но не ми хареса че по телефона нищо не иска да каже, иска 50 лв. само да погледне окотп. Все пак поне да обясни какво включва прегледа, да изслуша какъв точно е проблема.Някой ходил ли е при него?
Бай Миле

Мнениеот joro70 » Сря Юни 07, 2017 9:15 am

Вижте тук
http://svetiserafimvet.com/
joro70

Мнениеот Kot » Сря Юни 07, 2017 9:30 am

В "Св. Антим" преди време имаше д-р Борисов, но вероятно е друг.
Пак там доскоро работеше д-р Тодорова, специалист по очни заболявания, забравих термина, май офталмолог се казваше, но напусна, не знам къде е сега, номерът й е 08осем3 20 федесе и две нолъ три (извинявам се за кодировката). От нея имам много добри впечатления. На Бежо така се огъваше клепачът навътре, но беше от стрес от ходенето в клиниката, защото вкъщи нищо му нямаше. То се вижда и с просто око, но вероятно ще го капят, за да го разгледат по-добре. Как се лекува не знам.
Не знам кой е създал котката, но е направил много добре!
Аватар
Kot

Мнениеот prikazka » Нед Юни 11, 2017 3:17 pm

За Д-р Савова в клиника Нова съм чувала добри отзиви от познати.
Не е нещастие да се родиш сред патици, стига само да се излюпиш от лебедово яйце.. Из 'Грозното патенце" на Х.К.Андерсен
Аватар
prikazka

Мнениеот Бай Миле » Вто Юни 13, 2017 11:27 pm

Здравейте,
Благодаря на всички. Бяхме и при Тодорова и в Свети Серафим. След около 120 лева за прегледи и лекарства сме почти в началното положение. Засега най добре като че ли се справи докторката от Свети Серафим за която писа joro. Възпаленото око не беше от ентропиум а е резултат от полипи в носа или болен горен кучешки зъб. Лошото е че и двете се лекуват много трудно а ние не искаме да вадиме кучешкия зъб ако има шанс да не е от него.
Бай Миле

Мнениеот boni86 » Вто Фев 20, 2018 11:54 am

Здравейте, имам проблем една улична котка която е бремена има силно възпалени очи, тече й гной от очите може ли да използвам Тобракулин 0.3% или по добре да я заведа на лекар?
Ако може да ми отговорите днес, за да знам какво да правя спешно е, моля ви. Тази сладурана съм я отгледала от малка и нито един път не е боледувала ПОМОЩ!!!
boni86

Мнениеот joro70 » Вто Фев 20, 2018 12:50 pm

Според мен по-добре е да я види вет.лекар .Може да е конюктивит , но може и да е някаква друга инфекция - вирусна или гъбична - на която тобракулина да не действа.
Ако е много тежка инфекцията , може да се окаже че трябва по-силен атибиотик . Занесете я при добър лекар да прецени какво е състоянието и да назначи лечение.
Тобракулин се накапва през 4часа , при тежка инфекция през 1 час и така цяла седмица. Незнам как ще стане при положение че котката е улична и е навън. Има ли къде да я приберете временно поне? Добре е да е прибрана , тъй като ако не я откриете навън в часа за прием на антибиотика , цялото лечение се обезсмисля.А казвате че е и бременна.
Поискайте да ви дадат от клиниката антибиотик който се дава на 12 или 24 часа .
joro70

Мнениеот boni86 » Вто Фев 20, 2018 2:56 pm

Благодаря за съвета joro70.
boni86

Назад към Здраве при котките