Паразити и противопаразитни препарати

Болести, травми и странно поведение при котките. Съвети за добра грижа. Ветеринари и ветеринарни клиники.

Re: Паразити?

Мнениеот in4ey » Нед Фев 20, 2011 7:20 pm

И ние като прибрахми Миси имахме проблем с бълхите. Ветеринарката ми препоръча една пудра против бълхи, кърлежи, въшки, космояди и тн. Името и е Tapilan. Много е ефективна. Един път я наръсихме и повече не сме виждали ни бълха, ни кърлеж. Освен това и цената й е добра и е доста икономична. Ето линк: http://www.shop.zoomagazini.com/dynamic ... kotki.html Тук цената е по-висока, аз я купих за 4 лв. някъде. :)

За вътрешните паразити до сега сме използвали Празимек-С, но добре, че беше форума да се информирам и преминахме на Дронтал. По-скъп е, но в името на здравето на нашите любимци определено се заслужава! Даже бях купила Празимека, но нещо се забавих няколко дни и като прочетох го изхвърлих направо. :lol:
ИзображениеИзображение Изображение
Аватар
in4ey

Мнениеот gothic_queen » Пон Фев 21, 2011 9:52 am

Ние пък за външни паразити преди ползвахме една пудричка 'Тapilan',обаче ефекта от нея беше само временен и минахме на Frontline по съвет на ветеринарите.
Обаче много се изплаших за хаповете за вътрешно обезпаразитяване.Купуваме им през месец,но проблема е че не мога да си спомня как точно се казваха и се изплаших да не сме им давали от този Празимек :shock: Знам само че са малки хапченца по 4 в блистерче,не съм обръщала внимание на името,защото ни ги дават ветеринарите :oops:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
gothic_queen

Мнениеот di_di » Пон Фев 21, 2011 2:59 pm

Ами да, празимек са по 4 в блистерче и са за котета до 2 кг. Но информацията, която намерих в някакъв форум беше доста противоречива и не стана ясно със сигурност дали от хапчетата им е станало нещо на горките кученца или не. Аз обаче прочетох в листовката, че са едва ли не отровни и веднага ги хвърлих. Сега давам само цестал.
Аватар
di_di

Мнениеот gothic_queen » Пон Фев 21, 2011 3:57 pm

:shock: Олеле!Да-лекаря ми беше казал,че са за котета до 2 кг!Ужас!4 пъти сме давали вече от тези същите хапчета! :shock: Дано да не съм ги увредила душичките,ама даже не съм и предполагала :?
Изображение
Аватар
gothic_queen

Мнениеот svetlito78 » Пон Фев 28, 2011 10:03 pm

di_di написа:За БГ хапчетата - празимек, но аз ги изхвърлих, понеже прочетох за някакво кученце, което умряло от тях, друго пък колабирало.

А знаете ли защо се е получило да им подейства това лекарство така? :(
Питам, защото като прочетох какво съдържа основната съставка е praziquantel и я има в повечето вътрешно-обезпаразитяващи лекарства, включително и това, което ние даваме - Milbemax http://www.ah.novartis.com/products/en/ ... _cat.shtml
Притесних се сега като прочетох този пост :( , но така или иначе май друг избор нямаме, защото тук този тип лекарства се купуват само от ветеринар и той дава на всички едно и също.
Изображение
Аватар
svetlito78

Мнениеот gothic_queen » Вто Мар 01, 2011 9:17 am

Ами Светле,и аз не знам какво да си мисля по въпроса вече.Убедена съм,че Празимека е вреден,обаче когато го казах на нашите ветеринари,те ме погледнаха учудено и казаха че много хора го купуват и използват,а досега не са имали смъртни случаи или някакви оплаквания.Единственото,което отбелязаха е,че не трябва да се дава на бременни котки(нали имаме съмнения за Ленка) :?
Изображение
Аватар
gothic_queen

Мнениеот di_di » Пет Мар 04, 2011 4:02 pm

Не знам, но Цестал го продават на бройка без листовка нито упътване, пък празимека има дълга листовка, в която пише(ако не ме лъже паметта) да не се пипаме по устата и добре да си измиваме ръцете след кото сме го пипали. А цестала не само съм си пипала устата, но дори и на вкус съм го пробвала да видя дали горчи :) .Според някои хора, това при кученцата се е получило, защото имали твърде много глисти и при обезпаразитяването се е получило нещо като натравяне на организма.
Аватар
di_di

Мнениеот in4ey » Пет Мар 04, 2011 7:18 pm

А аз пък като купих Дронтала ми дадоха и стикерче за паспорта, а за Празимека никога не са ми давали.
Аватар
in4ey

Мнениеот tsweti_g » Нед Май 01, 2011 12:11 pm

продадоха ми таблетки BIHELDON*** мисля така завършва името- малко е нечетливо- някой има ли впечатления от тях???
Аватар
tsweti_g

Мнениеот sun_shine » Пон Май 30, 2011 6:11 pm

.
Последна промяна sun_shine на Пон Авг 13, 2012 9:13 am, променена общо 1 път
sun_shine

Мнениеот gothic_queen » Вто Май 31, 2011 7:24 am

Аз вече чисто се отчаях.Нашите ветеринари за в момента предлагат само Празимек и Cestal cat.Ако тръгна да им обяснявам поради какви съображения не желая да ги ползваме вече,сигурно ще ме сметнат за луда.Замислям се тези дни за пипетите за вътрешно и външно обезпаразитяване,мисля че Advocat беше марката.Само не ми е ясно при тях как ще става профилактиката,едва ли ще е полезно да се накапват всеки или през месец да речем :roll: Някой наясно ли е каква е схемата на обезпаразитяване с този тип продукти?

Бихендол също съдържа тази съставка-praziquantelum,но пише че може да се дава и на бременни и лактиращи животни.
Изображение
Аватар
gothic_queen

Мнениеот in4ey » Сря Юли 06, 2011 12:44 am

Сега четох за този Advocate, но не ми стана ясно през колко време се прилага. Пишеше един месец преди очакваното нашествие от комари :?: докато не отмине това нашествие. По-нагоре в листовката се споменаваше за ежеседмично накапване?
Аватар
in4ey

С какъв препарат обезпаразитявате котетата си

Мнениеот Elbinka85 » Вто Юни 26, 2012 9:38 am

Здравейте съфорумци. Сигурно е нищена тази тема, но все пак реших, че е добре да споделим опит при вътрешното и външното обезпаразитяване на нашите любимци. Все пак излизат нови и нови неща на пазара.
Миналата седмица водих Том на годишна ваксина и исках да му купя и хапче за паразитите, както и Frontline за бълхи и кърлежи. Но лекарят ми препоръча препарата "Advocate" на Bayer, който се слага на вратлето като Frontline, но върши работа и за двата вида обезпаразитяване - вътрешно и външно. Малко гадно мирише, но се търпи, докато попие в кожичката му.
Моля, споделете опит, какво вие давате на Вашите пухкавелки и пухкавелковци. :P
Аватар
Elbinka85

Re: С какъв препарат обезпаразитявате котетата си

Мнениеот tonni » Вто Юни 26, 2012 3:11 pm

Ето тук се обсъждат противопаразитни продукти, които са натурални, тоест без разни химии, които биха навредили на животинката.
Аз до сега съм давала само хапченца за вътрешно обезпаразитяване (на Cestal). Външно не съм, но като се замисля не знам дали има нужда, при положение,че котър си седи само в къщи. Ако се наложи, наистина бих избрала нещо натурално, на основата на билки и разни масла.
Закон за съдържанието на торбите:
Всички торби и опаковки в дадена стая трябва да бъдат обитавани от котка във възможно най-близката наносекунда...
tonni

Re: Паразити и противопаразитни препарати

Мнениеот Ofi » Нед Сеп 02, 2012 1:35 pm

Здравейте. Ние сме нови във форума на котешкото общество :) и искам да попитам нещо относно обезпаразитяването. Обезпаразитихме писанка ( на 3м.в. ) срещу глисти с Витаминде преди 12 дена, след като видях глисти в изпражненията й. След пастата не можах да видя нищо. Вет. ми каза след 10 дена пак да дам. Днес й дадох отново, сутринта на гладно, след което забелязах, че е повърнала. И отново нищо не намерих нито в повърнатото, нито в акито й. След няколко часа й сложих и Фронтлайн капки срещу бълхи. И тя започна да се държи малко странно. Опитваше се да се почеше и оближе, макар и да я спирах. Не съм сигурна дали не е успяла нещо да погълне, след като си облизваше задната лапа с която се почесваше. Котана започна да търси тъмни местенца да си легне, държеше леко неадекватно. Накрая се сви на топка в скута ми и мъркайки заспа. Дали не е от лекарството срещу бълхите или пък от пастата за глистите?
Скоро ще ви се представим и в "Моята котка " :)
Аватар
Ofi

ПредишнаСледваща

Назад към Здраве при котките