[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EEST/3.0/DST' instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: getdate() [function.getdate]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EEST/3.0/DST' instead
Паразити и противопаразитни препарати

Паразити и противопаразитни препарати

Болести, травми и странно поведение при котките. Съвети за добра грижа. Ветеринари и ветеринарни клиники.

Re: Паразити и противопаразитни препарати

Мнениеот tochica » Вто Яну 16, 2018 10:33 pm

+1 за Цестал, единствено не ми харесва, че са огромни таблетките. И празимек давам без да се притеснявам.
It would be funny if it were not so sad: people may feel they aren’t getting enough affection from their cat, while their cat may feel they aren’t getting enough attention from their person.
Аватар
tochica

Мнениеот svetlito78 » Пон Яну 22, 2018 12:34 pm

prikazka написа:Frontline Combo действа и на яйцата,защото има и Frontline ,както и на някои други паразити.Ако,обаче,опаразитяването е голямо освен котето трябва да почистите хубаво цялата среда(жилище)-прахосмукачка навсякъде където има най-много прах(зад легла,мебели..),изтупване..и ако трябва пръскане с препарат,който Ви препоръчат.Ако имате двор добре е да го третирате и него. Frontline Combo е добър според мен,ние сме в къща и съм хващала бълха навън на краката ми,но вътре не съм намирала цяло лято. http://dddmagazin.com/fendona-60-sk-10-ml това е препарат,който сме ползвали за двора,но вътре не съм,пише,че е безвреден за хора и животни,но се чака 2ч(то си пише).Чела съм,че пръскат вътре с фронтлайн-спрей,ръсят от пудрите за паразити,но при такава инвазия и вас трябва да хапят.

п.п.А Frontline трябва да действа напълно едва след 48ч.

Здравейте,

Преди няколко месеца се нанесохме на ново място с не много голям двор, но достатъчно за да пускам калпазанката по няколко часа навън. Тук при нас има гореща вълна и освен всичко друго до нас има жена, която има малък приют за котки и си ходят свободно навсякъде по всички дворове. Не се оплаквам от нея, защото жената явно прави каквото може, имайки предвид, че е прибрала бездомни и изоставени животни, но проблема с бълхите стана непоносим и неконтролируем. Фронтлайн комбо за първи път не помага. Взех и спрей за вкъщи https://www.petheaven.co.za/ultrum-dura ... cB#134=467 който помогна от части, а и чистя всеки ден с прахосмукачката като луда, цялата съм изпохапана... просто в чудо се видях, явно трябва да напръскам двора и купих препарата Фендона, за който Приказка е дала линк, но като прочетох колко е отровен, ме е страх да не изпотровя и котките. Моята няма да я пускам няколко дена навън, но ме е страх, че нощно време обикалят тези от приюта и няма да си простя ако стане някоя беля. :(
Приказка, а и някой който е ползвал Фендона, дайте съвет дали да рискувам или да търся други по-натурални варианти?
Изображение
Аватар
svetlito78

Мнениеот Kot » Пон Яну 22, 2018 9:18 pm

А онази рецепта с ментовия разтвор не помага ли?
Мен нещо ме хапе понякога, обикновено като гуша Гергана, може да не е от нея, защото ако има, и другите би следвало, но с ментата не съм пробвал, ако е бълха, умира бързо, явно съм много кисел :?
Не знам кой е създал котката, но е направил много добре!
Аватар
Kot

Мнениеот prikazka » Вто Яну 23, 2018 2:29 am

Светле,с натурални препарати едва ли ще успееш.От опит казвам.Дори с повечето,които се предлагат по вет.аптеки трудно се изчистват бълхи от дворове в близост до животни или треви.На селото ми,където нашите летуват, минало лято беше подобна ситуация като при вас,но в близост има козарник и животните всеки ден по два,три пъти минават по улицата.С какво ли не пръскаха,ефект почти не се усети,то и ливади отзад и близко до Дунава,влага и идеални условия.Накрая с този препарат се реши проблема поне докато си заминаха.Там имаше около 6 котки :lol: ("наши и не толкова","храненици" и прочие),след толкова третиране не пострада никоя.Препоръча ми го един лекар,хуманен,който работеше в ХЕИ. Затова и тук го купих като хванах бълхата и го ползвах.Котките дето преминават през двора са си живи.И те едва ли ще минат усещайки неизсъхнал препарат.Не знам,прецени си,но ако пръскаш,направи го през топлата част на деня,за да изсъхне по-бързо.Не помня другите марки,които не са подействали изобщо,освен една,с която пръскали козарника и се води по-безвредна.Бандит- https://www.otrovi.com/bandit-10-ev-25- ... i-i-balhi/ ,дават го и за вътре.С него съм пръскала терасата,превантивно,че Томи както се чеше,само бълхи му липсват.
Писах,писах..а исках да кажа,че няма да се отървеш при инвазия с безвредни и натурални препарати....А с био кил,пробва ли вътре?
Не е нещастие да се родиш сред патици, стига само да се излюпиш от лебедово яйце.. Из 'Грозното патенце" на Х.К.Андерсен
Аватар
prikazka

Мнениеот svetlito78 » Вто Яну 23, 2018 9:57 pm

Kot, в двора имаме много мента, лавандула и мащерка, които уж би трябвало да гонят бълхи и други вредители, но нейсе... пръскам и из къщи с разни натурални неща, и с Био Кил, и с ДЕ прах ръсих в къщи и градината, все са безвредни неща, но не помагат, права е Приказка, те щом на фронтлайна са станали устойчиви, какво остава за другите неща. Само силна отрова ще свърши работа. На Малечка ще и сложа Революшън (това е името на Стронгхолд тук http://www.urbananimal.co.za/revolution ... 75ml-doses ) , но трябва да минат поне 3 седмици след слагането на Фронтлайн, че иначе ще я предозирам. :(
Вътре Ultrum Duration Tick & Flea Home Spray, на което дадох линк по-горе свърши добра работа, нас вече не ни хапят, но Малечка продължава да се чеше и съм сигурна, че от градината ги хваща. Приказка, този препарат Бандид сякаш има същото активно вещество като Фендона, само че на едното пише циперметрин, на другото алфа-циперметрин, не знам каква е разликата, но купих някакъв препарат от ветеринарната аптека и той съдържа същото вещество, но в по-малка концентрация явно щом вет го продава. Поръсихме с него на няколко места и сума невинни буболечици измряха. :( Какво да се прави, покрай сухото гори и мокрото... Едва ли ще победим във войната с бълхите, но се надявам да сме на път да спечелим поне тази битка.

Благодаря ви за отговорите! :)
Изображение
Аватар
svetlito78

Предишна

Назад към Здраве при котките