Паразити и противопаразитни препарати

Болести, травми и странно поведение при котките. Съвети за добра грижа. Ветеринари и ветеринарни клиники.

Re: Паразити и противопаразитни препарати

Мнениеот Sineva » Чет Окт 04, 2012 7:44 pm

Ама пише ли, че не става за котки?
Честна дума, на твое място без колебания бих си изкъпала котката! Даже два пъти бих я сапунисала и измила, че да се махне препарата и да не остане по козината да се ближе после. После бих отишла до друг ветеринарен магазин, все ще има някъде Фронтлайн, който според мен си е най-доброто решение против бълхи. А в случай, че котката ми на другия ден все още се държи различно, бих я завела на ветеринар, за преглед вземат по няколко лева, а много е възможно и нищо да не ти вземат.
Изображение
Аватар
Sineva

Мнениеот svetlito78 » Чет Окт 04, 2012 7:54 pm

Дайте й медицински въглен, че то ако вече се е облизала, къпането няма да помогне. Също нека да пиива прясно или кисело мляко.
Изображение
Аватар
svetlito78

Мнениеот Netynet » Пет Окт 05, 2012 8:47 am

Препарата е за кучета и в интернет листовката с големи букви пише, да не се прилага на котки... Майка ми ходи да се разправя с жената от магазина, а тя казала, че третирала нейното малко коте със същото и нямало проблем :shock: ... Не се е близала, защото го капнах на места където не може да се досегне(тя е малко дебеличка). Все пак ще и дам мляко.
Иначе днес е спокойна, но я има леко странната походка(някак си „фръцка” дупето ). Чудя се дали не и е раздразнило кожата около опашката, въпреки че не виждам зачервяване.
Благодаря за съветите!
Netynet

Мнениеот Sineva » Пет Окт 05, 2012 8:55 pm

Много ясно, че така ще каже жената от магазина! Според мен лъже, за да оправдае пред майка ти недоглеждането и/или некомпетентността си. Как се ядосах само! Дано да се оправи котанката! Според твоите думи е по-добре.. Може би все пак е по-добре да я заведеш на ветеринар за всеки случай.. Даде ли й медицински въглен или млекце да пийне?
Ще се радвам, когато се пооправи и ти самата не си вече така притеснена, да постнеш малко снимки на котараната :)
Изображение
Аватар
Sineva

Мнениеот edakov » Пон Окт 08, 2012 2:16 pm

И аз не надявам нищо да й няма на котката...Много неприятна случка. Според мен след като не е предназначен препарата за котки, ефект може би няма да има. Но искам да ви обърна внимание, че никакви къпания не могат да помогнат при ползването на такива препарати, защото капката се абсорбира в рамките на половин-един час през кожата и няма как да остане дълго там така че да се отмие.
Най-вероятно нищо не и е станало на котката :)
Аватар
edakov

Bio KILL против бълхи..

Мнениеот aleksandra_demetria » Чет Фев 21, 2013 4:38 pm

Здравейте, регистрирах се преди няколко дена в сайта и незнаех къде точно да постна темата си.. дори не открих подобна до колкото успях да се проровя из форума. Съжалявам ако се повторя с нещо. От скоро котето ми започна да излиза на вън преди това никога не го е правил.Видях го да се чеше и открих една бълхичка до ушето, след което предприех мерки купих му каишка против бълхи и спрей BIO KILL , който е подходящ не само за бълхи, и за всякакви вредители комари, мравки, хлебарки ит.н. Но проблемът е там, че вече 2 седмици е с каишката и поне 3 пъти го пръсках(макар, че ми казаха 1 път на седмица) и отново намерих 2 бълхички, от които едната беше в/у мен. Някой ползвал ли е този спрей? Ефикасен ли е колкото го представят, и каишката премахва ли бълхите или просто предпазва от нови? Опитах да намеря и други в/у него но все още козината му е много гъста и не успях да проверя добре. Това с обезпаразитяването е ново за мен и се надявам да ми помогнете понеже котето ми се качва и на леглото... :)
Аватар
aleksandra_demetria

Re: Bio KILL против бълхи..

Мнениеот animalprograms » Чет Фев 21, 2013 5:31 pm

Александра, щом препаратът е "Био", вероятно това е по-слаботоксичен продукт. Сравнени с традиционните по-силни отрови, по-безопасните алтернативни антипаразитни средства са сравнително нови. Повечето алтернативни продукти обаче имат този недостатък, че те действат буквално като репеленти, т.е. предпазват от бъдещо опаразитяване и са слабоефективни в случаите на вече станала беля.

Когато белята е налице, едно от сигурните средства е изкъпването, т.е. издавянето на насекомите. То може да бъде повторено след седмица, за да бъдат удавени новоизлюпените бълхи от евентуално останали яйца.

Има също два комерсиални продукта (капки) на българския пазар, които са безопасни и същевременно счетени за сигурни в случаите на инфестация:

Stronghold (http://www.my-vet-trade.com/download/PFIZER%20PRODUCTS/CA/stronghold.pdf)

и Verminex (http://www.canina.de/en/Vermin-Control/Petvital-Verminex.html?listtype=search&searchparam=petvital%20verminex). Този линк е към оригиналното инфо от производителя, защото нашенските преводи подвеждат, посочвайки приложение веднъж месечно, докато препоръчаното е ежеседмично.
Последна промяна animalprograms на Чет Фев 21, 2013 5:39 pm, променена общо 1 път
Аватар
animalprograms

Мнениеот aleksandra_demetria » Чет Фев 21, 2013 5:36 pm

Благодаря за обяснението :) да за тея капки съм на ясно , но не живея в България а в Кипър и тук няма такива... за съжаление :) дори ми казаха ,че не съществуват хапчета против разгонване хаха след като в Б-я съм ги ползвала :D :D :D
Аватар
aleksandra_demetria

Мнениеот дезире » Чет Фев 21, 2013 6:53 pm

Според мен, може бълхите да са у дома ви, а не по котето, напръскай и къщата с препарат( искам да кажа, че кот ги е внесъл). Основно бълхите търсят най-топличките места по телцата на животните: корем, мишнички, гушка и ушички, ако има някоя заблудена, ще я намериш там.
П.П. Препаратите против разгонване са изключително вредни, те са на хормонална основа и водят до рак, може би затова не ги предлагат.
ИзображениеИзображение
Аватар
дезире

Мнениеот prikazka » Чет Фев 21, 2013 7:03 pm

Аз съм ползвала този Био кил ,но за борба с мравките и съм много доволна до това лято.Действаше супер,моментално и цяла година не ми влизаха вътре.Тази година или продукта е разреден вече :D или мравките са мутирали много.Ефекта трае няколко дни и пак ново пръскане.
Но в твоя случай смея да твърдя,че дори и Фронтлайн да му сложиш риск да ти вкарва по някоя бълха вкъщи има,защото тя не умира на минутата и закачила се за котето си ти я води у вас.Някой ако каже,че котката му излиза по махалата и никога не е имал бълхи,защото го пръскат с нещо или има каишка,просто лъже :)
Най -добре сложи мрежа и го отучи от излизането,защото бълхите са най-малкото зло на улицата.
Не е нещастие да се родиш сред патици, стига само да се излюпиш от лебедово яйце.. Из 'Грозното патенце" на Х.К.Андерсен
Аватар
prikazka

Мнениеот aleksandra_demetria » Чет Фев 21, 2013 7:13 pm

Офф наясно съм ама за съжаление в момента не мога понеже живеем на втория етаж и до терасата има лимоново дъро , по което слиза ии няма как да го предотвратя... предстои ни да си сменяме квартирата с приятеля ми, което е наи-удачният вариант да не излиза на вън ще си търсим апартамент на високо :D заради котето.. :) иначе съм му напръскала местата където спика с този препарат никаде не съм видяла бълхи само 3 досега... дано не видя по-вече :)
Аватар
aleksandra_demetria

Мнениеот prikazka » Чет Фев 21, 2013 7:52 pm

Аз на твое място бих му слагала една пипета на месец,макар че много хора тук биха скочили ,че тровя котето,но поне няма да се притеснявам,че ще пламнем и вкъщи.Аз на моя през топлите сезони му слагам Фронтлайн КОМБО,защото по двора ни и по улицата има много кучета и ме е страх да не му вкарам .
Не е нещастие да се родиш сред патици, стига само да се излюпиш от лебедово яйце.. Из 'Грозното патенце" на Х.К.Андерсен
Аватар
prikazka

Мнениеот aleksandra_demetria » Чет Фев 21, 2013 8:04 pm

Аз ще си купя когато дойда в Б-я понеже тук в Кипър нито капки имат, нито нещо като олио което се слага на вратлето ..понеже тука са доста глуповати в някои отношения :D
Аватар
aleksandra_demetria

Мнениеот Sineva » Чет Фев 21, 2013 8:06 pm

И на на нашите им слагаме Фронтлайн Комбо. Но решихме да им слагаме през 2-3 месеца, защото не излизат навън.

Ех, тоя Къпър бре! Ми като дойдеш, вземи това-онова, че да имаш там и да си спокойна. :)
Изображение
Аватар
Sineva

Ексо и ендо опезпаразитяване при домашни котки?...

Мнениеот selvaggia » Чет Мар 07, 2013 11:46 am

Външно и вътрешно обезпаразитяване при вашите котки?Какво правите?Дайте съвет за марки...Аз лично на моя котаранчо му давам "празимекс ц" за вътрешни паразити,къпя го с шампоан против паразити "Брейк Про" и след това обезпаразитяваща пудра или спрей "Опигард"...Преди му купувах кайшка против бълхи но той си я маха сам!Нашата ветеринарна лекарка ни препоръчва някакви обезпаразитяващи капки но пък са скъпичък варинянт 8 лева по-евтините към 15-16 по-скъпите... Хммм вие какво ще кажете?!

:roll: P.S.Извинявам се ако дублирам тема,но не видях друга подобно...А искам да споделят и други любители и стопани на котки с какви препарати се грижат за домашното любимче :)
Изображение - Я това балон ли беше? ...
Аватар
selvaggia

ПредишнаСледваща

Назад към Здраве при котките