[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EEST/3.0/DST' instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: getdate() [function.getdate]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EEST/3.0/DST' instead
Космените топки

Космените топки

Болести, травми и странно поведение при котките. Съвети за добра грижа. Ветеринари и ветеринарни клиники.

Мнениеот marilie » Чет Май 28, 2009 2:44 pm

Пантерке, а защо със спринцовка??.. Аз си изстисквам малко на моя пръст и те го изблизват. Много я харесват и мойте, особенно Джефри.
Изображение
Аватар
marilie

Мнениеот panterkata123 » Чет Май 28, 2009 8:02 pm

Ми ветеринаря ми я даде като вземах пастата и оттогава с нея и я давам. Пък и така се цапа по-малко.
Изображение
Аватар
panterkata123

Мнениеот Стела » Пон Юни 22, 2009 6:28 pm

Моят народ от известно време насам отказва да си яде малцовата паста, от няколко дни и малцовите хапки не искат да погледнат. Поне гранулите все още не са отказали да консумират.
Постоянно се решем и свалям мъртвата козина, но все пак поглъщат доста косми. Започнаха да повръщат през три дни.
Решила съм да ги подстрижа, но и тази седмица няма да смогна да ги заведа до клиниката на фризьор.
Днес ги водих на ваксинация, питах доктора, но той ми каза само неща, които вече знам.
Имате ли някакви идеи какво да правя или да им давам?
Аватар
Стела

Мнениеот marilie » Пон Юни 22, 2009 6:43 pm

Ами има един начин да ги излъжеш да изближат все пак малцовата паста. Намазваш от нея на едната лапичка, в предната й част, с която по принцип се мият. И те би трябвало да я изближат, просто инстинкта им казва да си изчистат лапичката. Това ми го казаха ветеринарите от клиниката, пробвала съм го и става ;)
Изображение
Аватар
marilie

Мнениеот (= Smile =) » Вто Юни 23, 2009 7:24 pm

Никога преди не съм им давала на моите писани. Нямали са проблеми с космените топки досега, но наскоро открих, че Сузито има и реших да и купя Дуо-малцова паста. В никой от зоомагазините и ветеринарните аптеки не намерих въпросната паста. Предложиха ми Малцова паста със сирене на Vitakraft, някой давал ли я е на своята писана и доволни ли останахте?
Изображение
(= Smile =)

Мнениеот ivaila » Вто Юни 23, 2009 8:39 pm

:shock: :shock: :shock:
До сега никога не съм давала такава паста на Лени, той много рядко ми повръща косми! Дори не помня предишният път кога е повръщал.
Изображение
Аватар
ivaila

Мнениеот Стела » Сря Юни 24, 2009 10:51 am

При късокосместите котки не е нужно да се дава малцова паста.
Те поглъщат много малко количество косми и лесно ги отделят, стига да им се дава добра храна.
Следвайки съвета на marilie, моите вече втори ден ги тормозя :lol: Мажа паста по лапите, слагам им директно на устата и т.н. Пух послушно си я облизва, но Нерон първо се бърше я в завивките, я в стената, я в мебелите... и след това облизва остатъка :lol: А аз мия!
Две перални чаршафи съм изпрала снощи :lol: :lol: :lol:
Аватар
Стела

Мнениеот ivaila » Сря Юни 24, 2009 11:07 am

Това ще ми е от полза да знам, при все че съм решила да взимам персийче скоро.
Изображение
Аватар
ivaila

Мнениеот Стела » Сря Юни 24, 2009 12:02 pm

Не се притеснявай, ще помагаме с информация за нещата, които незнаеш. Тук сме като енциклопедия :lol:
Хареса ли си бебок вече?
Гледах в една тема marilie ти беше показала обява за една страхотна персийска кукла :)
Аватар
Стела

Мнениеот ivaila » Сря Юни 24, 2009 7:03 pm

Ох, знам, че не е темата тук за мойте желания, но аз принципно ги харесвам всички :D
Чакам да мине този месец, че да взема заплата- тогава ще му мисля. До тогава наблюдавам обявите всеки ден. Знам, че там някъде е нашето бубче, и бъдеща посестрима на Леньо. :lol: Моят приятел ми е дал зелена светлина, обаче казва, че никога няма да обича друго коте като Ленин :roll: Много са близки! Не може да живее без него, както и аз.
И не искам по никакъв начин да го слагаме на 2ро място като дойде малката писана.
Изображение
Аватар
ivaila

Мнениеот marilie » Сря Юни 24, 2009 11:26 pm

Стела написа:Следвайки съвета на marilie, моите вече втори ден ги тормозя :lol: Мажа паста по лапите, слагам им директно на устата и т.н. Пух послушно си я облизва, но Нерон първо се бърше я в завивките, я в стената, я в мебелите... и след това облизва остатъка :lol: А аз мия!
Две перални чаршафи съм изпрала снощи :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: О, и на мен ми е познато това!!! В началото, опитах направо така - с мазането на лапичката, и Джефри редовно като си разтръска лапичката и току - лепне някоя 'дъфка' на стената.... :lol: ... И аз мия... ;) Но съвсем скоро след това открих че той всъщност много харесва пастата на вкус, и като си го сложа в скута и му поднеса едно 'саламче' паста върху пръста си, го облизва с удоволствие и иска още! И Бари е горе-долу така, само че я обича мааалко по-малко от Джефри ;) Така понякога когато реши че не иска повече, и както ми седи в скута и примлясква паста, започва едновременно с това да бучи заплашително, и се получава много смешен звук... :lol:
Изображение
Аватар
marilie

Мнениеот Стела » Чет Юни 25, 2009 7:41 am

:lol: :lol: :lol:
Ох, представям си го Бари!
:lol: :lol: :lol:
Аватар
Стела

Въпрос за космените топки в стомаха

Мнениеот rado84 » Пет Май 13, 2011 12:16 pm

Става въпрос за това, че от време на време нашата Маца повръща косми и понякога това се случва по 5-6 пъти на ден. Давахме й хапчета, инжекции й бихме, а котешката трева изобщо не я и близва; за котешката храна срещу космените топки да не говорим - нея само я облизва и зарязва.
Та въпросът ми е - нормално ли е толкова често (5-6 и повече пъти на ден) да повръща косми? И ако не е - знаете ли някакви ефективни методи за борба с повръщането на косми?
Изображение
Аватар
rado84

Re: Въпрос за космените топки в стомаха

Мнениеот gothic_queen » Пет Май 13, 2011 3:08 pm

Давайте и малцова пастичка.Пробвали ли сте?А сигурни ли сте,че повръщането се дължи само на космените топки,да не би да има и друго-чувствителен стомах,непоносимост към дадена храна?Не ми се струва нормално да повръща по толкова често,и това всеки ден ли е? :shock:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
gothic_queen

Re: Въпрос за космените топки в стомаха

Мнениеот rado84 » Пет Май 13, 2011 4:05 pm

Всеки ден, но през някакъв период от време. Примерно, повръща 7-8 дни всеки ден, после има затишие от месец-два и после пак така. Чудех се дали не е наистина от храната, ама няма логика да е от нея. Тя много обича гранулираната храна Уискас и нея й купуваме редовно. А тези, които са в пакетчета просто ги облизва и си остава фенка на гранулираната. Та мислех да не е от гранулираната, но ме съмнява Уискас да направят храната вредна за животното.
Не сме пробвали с малцова пастичка. Даже да си призная - за първи път чувам това име "малцова пастичка" и идея си нямам какво е. :oops:
Изображение
Аватар
rado84

ПредишнаСледваща

Назад към Здраве при котките