[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EEST/3.0/DST' instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: getdate() [function.getdate]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EEST/3.0/DST' instead
Космените топки

Космените топки

Болести, травми и странно поведение при котките. Съвети за добра грижа. Ветеринари и ветеринарни клиники.

Re: Въпрос за космените топки в стомаха

Мнениеот di_di » Пет Май 13, 2011 4:21 pm

rado84 написа:Та мислех да не е от гранулираната, но ме съмнява Уискас да направят храната вредна за животното.

Имаше тук някъде една тема "котето ми се разболя от храна Уискас". В нея доста хора са писали, че от тази храна котките им имат различни здравословни проблеми. Не зная дали е вярно, но както съвсем наскоро писах в друга тема - Уискас е некачествена храна, но с много силна реклама. Съветвам те да смениш храната. Не е нормално да получава такива пристъпи на повръщане само от космите. Старата ми котка беше маниачка на тема чистота и нон - стоп се ближеше и затова поглъщаше големи количества косми, които после повръщаше, но и тя не е повръщала толкова често - най - много 3 пъти седмично. Баща ми и купуваше храна за космени топки, но малцова пастичка не сме и давали, тогава дори не бяхме чували за такава :oops:
Аватар
di_di

Мнениеот gothic_queen » Пет Май 13, 2011 4:31 pm

Оле,наистина и сменете храната,има теми във форума ,където се обсъждат качествените храни,може да избереш някоя от тях.Нищо чудно ,че животин1ето повръща толкова често-Уискъс е пълен с химикали и оцветители!
viewtopic.php?f=1&t=2927 -ето една пт тях :wink:
Последна промяна gothic_queen на Пет Май 13, 2011 4:32 pm, променена общо 1 път
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
gothic_queen

Мнениеот rado84 » Пет Май 13, 2011 4:32 pm

Ще я сменим, само дано намерим храна, която нашата капризна мустаката принцеса да хареса. Тя не яде всичко, това е лошото.
Изображение
Аватар
rado84

Мнениеот gothic_queen » Пет Май 13, 2011 4:36 pm

Ами ще я привикнете малко по малко.Освен това Уискъс предизвиква зависимост след дълга употреба и котките почват да искат само такава храна.Ако не яде новата храна,отначало я смесвайте със старата и така малко по-малко намалявайте количеството на Уискъс в купичката за сметка на другата храна,докато накрая остане само тя.Пробвай,така обикновено дава резултат :wink:
Изображение
Аватар
gothic_queen

Мнениеот rado84 » Пет Май 13, 2011 6:42 pm

Тия от Уискас явно са големи гадове. :evil:
Сестра ми й е взела онази пастичка, чието име забравих :oops: , но не щяла да я яде. Даже я смесила с храната и частите, които са омешани с пастичката ги е заобиколила и е изяла останалото. :lol:
Изображение
Аватар
rado84

Мнениеот svetlito78 » Пет Май 13, 2011 7:14 pm

Странно, всички котки умират за малцова паста...Каква марка е пастата, която взехте?Търсете немската TRIXIE.http://www.zoomagazin.eu/products/vsits ... pasta-8322
Изображение
Не и слагайте в храната, а и изцеждайте по 2-3 см. направо от тубичката да близва или й намазвайте лапичката.Просто не ми се вярва да откаже това.
Не е нормално да повръща толкова много и е притеснително... :(
Аз бих препоръчала тези гранули за космени топки, при нас имаха удивителен ефект!
http://www.zoomagazin.eu/products/vsits ... 00-gr-2818

Изображение
Изображение
Аватар
svetlito78

космени топки

Мнениеот plamkata » Вто Май 24, 2011 7:36 pm

Здравейте. От 6 месеца персийката ми не е изхвърляла косми, нито чрез повръщане нито чрез ходене по голяма нужда. Посяла съм и трева не я яде, давам и гранули за космени топки и нищо не става, а тя поглъща доста косми, въпреки ресането и случаите в които ги издърпвам от остата и. Страх ме е да не се задръсти. Какво да и дам?
plamkata

Re: космени топки

Мнениеот Desito i Pufito » Вто Май 24, 2011 9:41 pm

Предлагам да й дадете малцова пастичка, за всеки случай може да минете до ветеринаря :wink:
ИзображениеИзображение

Изображение <== PuffyИзображение От прекрасната svetlito78
Изображение
Аватар
Desito i Pufito

Мнениеот plamkata » Сря Май 25, 2011 5:08 pm

Благодаря. Къде се продава такава паста.
plamkata

Мнениеот sun_shine » Сря Май 25, 2011 5:57 pm

.
Последна промяна sun_shine на Пон Авг 13, 2012 9:27 am, променена общо 1 път
sun_shine

Re: Космените топки

Мнениеот V12 » Чет Май 26, 2011 9:14 am

Като се замисля, май тази пролет и Марти не е повръщал косми нито веднъж... Не зная, дали перисталтиката му е толкова добре, откакто го храня с Orijen, че изхвърля всички косми без проблеми, дали е защото го реша и мачкам повече, при което му се скубе толкова козина, че сигурно аз изяждам половината вместо него... :lol: Но това за малцовата паста не е лоша идея, ще му взема една тубичка тези дни.
ИзображениеИзображение
Аватар
V12

Мнениеот tony63 » Нед Май 29, 2011 10:26 pm

Здравейте!Понеже се зачетох в темата за космените топки искам да попитам-нормално ли е Рокси по това време да се скубе толкова много.Тя е късокосместа,реша я поне един път седмично,обирам я с влажна кърпа и пак се скубе и скубе.Бях и взела гранули за космени топки и от тях като ,че ли намаля малко плюс витаминки,но понеже е кастрирана не може да яде само такива гранули.А май месец да линее?...Когато я взехме коремчето и беше все още почти голичко от кастрацията,но сега вече е с козинка.Петънцето на лапичката мина и се окосмява.А госпожицата ръси косми без да спре....А предназначението на малцовата пастичка само за изхвърляне на космени топки ли е,или има и някакъв подсилващ козинката им ефект?
tony63

Мнениеот gothic_queen » Пон Май 30, 2011 7:41 am

И ние сме така -решим се всеки ден и пак се скубем.Мои приятели също са забелязали ,че най-много се скубят котките им през пролетта.При нас 'бума' беше преди месец-два.Но въпреки всичко домашните писанки се скубят целогодишно(заради затворената обстановка,досега им с кислород е по-малък).За малцовата пастичка знам,че има ефект само върху стомашно-чревният тракт,не съм чула да влияе по някакъв начин на падането на козинка.Има таблетки,които уж са за намаляване на скубенето,но не мисля,че при един правилен хранителен режим са необходими,може би само в екстремни ситуации :roll:
Изображение
Аватар
gothic_queen

Мнениеот svetlito78 » Пон Май 30, 2011 8:33 am

Да ви кажа от моите наблюдения това със скубането при животните е май нещо абсолютно индивидуално.Май даже е свързано с характера на животното.Женското ми куче Тина се скубеше като за световно - ресане, къпане, таблетки, - нищо не помогна и това беше общо взето през целият й 17 годишен живот.Докато синът й, Шаро, точно обратното - почти не намирах негови косми.Малечка е предимно домашно котеце, а не се скубе много (освен сезонно), в сравнение с котката на една приятелка, по-млада от Малечка, същата окраска, късокосместа - скуби се непрекъснато и в огромно количество.Имайте в предвид, че ги храним почти еднакво, Коко(така се казва нейната сладуранка) има на разположение голям двор и почти по цял ден е навън, Йоханесбург е слънчев град... :)
Като характери - тези които се скубят повече, сякаш са по неспокойни, може би са преживели някакъв стрес... :( Тина например, я бяхме осиновили и преживя доста покрай нашите неволи в началото, та си беше малко страхливичка до края. Докато Шаро си се роди при нас и беше едно спокойно и смело куче.Нямаше страх от нищо.
Изображение
Аватар
svetlito78

Мнениеот tony63 » Пон Май 30, 2011 8:52 pm

Светли,за стреса съм абсолютно съгласна.И аз вече си мисля,че Рокси е едно много чувствително писе.Започна да изявява характер на голяма глезанка(а няма как иначе да е ,след като е у дома),но почти иззе територията на Руби и дори проявява ревност.Все пак тя е от приют,пропътува стотина километра за да дойде,тук я чакаше и кученце....Изобщо,много преживявания за една малка писанка.Сега все още бяга от съпруга ми,а сина ми като се появи сигурно пак ще полудее.Стана много игрива,но на моменти мисля,че дори нервничи.Наистина може би скубането има някаква зависимост от характера и темперамента на животното.Снощи за първи път повърна космени топки.Утре дано имам време,ще и потърся такава пастичка.А иначе редуваме гранулки за кастрирани котета и такива за космени топки(на проплан)Но не ги яде самостоятелно,а винаги в комбинация с варени сърчица,дробчета и пр.Притеснява ме да не и липсва нещо,защото и тя е прясно кастрирана-само преди 3месеца.
tony63

ПредишнаСледваща

Назад към Здраве при котките