APPLAWS - натурална храна от Британия

Проблеми възникващи в съжителството Ви с домашния любимец. Дране на мебели. Уриниране не където трябва. Котките и децата, котките и бабите, котките и телевизора...кой командва?!

Re: APPLAWS - натурална храна от Британия

Мнениеот serena70 » Пон Яну 09, 2017 9:14 am

Не знам колко са предишни партидите, двата чувала, които имам в къщи, са със срок на годност съответно юни и август 2018 и поне първият, кото е отворен, е добре. Пусто обаче там вдигнаха цените от 65 на 95 лева за 7.5 кг, гадовете :evil: :evil: аз така или иначе поръчвам като правят промоция.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено Изображение
Аватар
serena70

Мнениеот fantasmagorique42 » Нед Фев 26, 2017 10:09 am

До сега не бях взимала applaws. Вчера реших да рискувам с един двукилограмов пакет. Добре изглеждаше и миришеше, Фрейя я хареса.
Since the beginning of time , mankind has used Music and Dance to commune with Nature and the Spirit of the Universe.
Аватар
fantasmagorique42

Мнениеот Kot » Нед Фев 26, 2017 3:49 pm

Какъв, за възрастни котки ли? Кафяв ли е или тъмнокафяв... Откъде е?
Не знам кой е създал котката, но е направил много добре!
Аватар
Kot

Мнениеот fantasmagorique42 » Нед Фев 26, 2017 7:47 pm

За възрастни котки, с пиле. Купих го от магазин, във Варна. Не пазарувам по принцип от там. Мога да ти изпратя снимка, да видиш цвета, аз по-скоро бих го определила като тъмно кафяв, но немога да кача във форума, имам проблем с комютъра в момента. Цената беше почти 30лв, но просто реших да взема опаковка да я пробвам.
Since the beginning of time , mankind has used Music and Dance to commune with Nature and the Spirit of the Universe.
Аватар
fantasmagorique42

Мнениеот LxD » Съб Яну 20, 2018 11:13 pm

Здравейте, имам въпрос относно мократа храна за консервите на Applaws. Понеже не можах да намеря необходимата информация, Orijen Kat & Kitten (гранула) мога ли да я комбинирам със тяхните консерви, тъй като се водят "complementary" и видях, че те не са с балансирано съдържание на витамините и минералите който останалите храни имат и като цяло въобще липсват тези витамини и минерали? Достатъчно ли е количеството на тези съставки които има в гранулите, за да мога да продължа да храня Фрея без да има недостиг на тези важни за нея съставки?
LxD

Мнениеот prikazka » Нед Яну 21, 2018 3:47 am

Да,тези глезотийки са допълваща храна и то основно за възрастни(1+)котки.Ако си изяжда пълната дажба от Ориджена бих я глезила с тях,но не много често с риба.За подрастващо коте бих заложила на пълноценни храни.Най-пълното описание търси в сайта на производителя,дали има за малки котета https://www.applaws.co.uk/,макар че те залагат на месо/риба и бульон .Фрея сега расте и освен това е от едра порода,тези консерви спокойно може да ги замените с натурално месо(предвид цената,съдържание на мазнини..).
Не е нещастие да се родиш сред патици, стига само да се излюпиш от лебедово яйце.. Из 'Грозното патенце" на Х.К.Андерсен
Аватар
prikazka

Мнениеот ludiq94 » Съб Фев 17, 2018 7:50 pm

fantasmagorique42 написа:За възрастни котки, с пиле. Купих го от магазин, във Варна. Не пазарувам по принцип от там. Мога да ти изпратя снимка, да видиш цвета, аз по-скоро бих го определила като тъмно кафяв, но немога да кача във форума, имам проблем с комютъра в момента. Цената беше почти 30лв, но просто реших да взема опаковка да я пробвам.

Само да те питам от къде във Варна купуваш Applaws? Че и аз съм от там но нее съм я виждал по магазините.
ludiq94

Мнениеот serena70 » Съб Фев 17, 2018 8:08 pm

Виждала съм Аплауз в зоомагазина на ниво минус 2 в Гранд Мол - срещу бившия магазин Карфур, сега Булмаг.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено Изображение
Аватар
serena70

Мнениеот Kot » Съб Фев 17, 2018 9:04 pm

Аз направих поръчка през амазон.де на аплауз някъде към 9-и или 12-и януари, някъде към 23-и получих съобщение, че е пристигнала в България. Оттогава нищо, може да е залежала в Центр. поща, а може и никога да не я получа. Пощата в нашия квартал е под всякаква критика, може и те да са я затрили. Нова поръчка скоро няма да мога да направя, но все още се надявам...
амазон.де-де дей храната, дей...
Аватар
Kot

Мнениеот Kot » Съб Апр 21, 2018 6:10 pm

Дойде накрая аплаузът. Януари получих съобщение, че към 25-и ще дойде в България, но колкото и пъти да проверявах след това, нямаше. А вчера като го взех, ми обърнаха внимание кога е дошъл - на 24 януари :mrgreen: Изобщо нашенска работа :?
Както и очаквах, има огромна разлика - съвсем нормален си е, както беше преди. Единствената разлика е, че срокът на годност е до 2019 г., а на предишния, който взех не помня откъде, май през емаг - до 2018 г. Така че има малка надежда, ако има нова партида до 2019 г. да е нормална. Обаче малко ме съмнява.
Изображение

Освен външната разлика, която си личи много силно наживо, особено в пакета, има и разлика в миризмата - при това в малките пакети, а в големите беше ужасна. Все пак може би ще се жертвам да взема оттук един от новата партида, ако има такава, но най-вероятно дефектната партида при всичките модели е за Източна Европа... А куриозът е, че Леонардо се яде с много по-голям хапетит, освен от Гергана, която хич не го ще и яде от нямай къде по никое дреме, но аплауза го яде що-годе. Иска оази, ама то вече няма :(
Аватар
Kot

Предишна

Назад към Грижи за котките. Съжителство и дресировка