Котешка храна

Проблеми възникващи в съжителството Ви с домашния любимец. Дране на мебели. Уриниране не където трябва. Котките и децата, котките и бабите, котките и телевизора...кой командва?!

Мнениеот yane » Пон Дек 15, 2008 10:42 pm

моята котка преди я храних с различни храни но се запуши и сега я храня с нутрам уринари само за мъжки котки.
сега използвам и една струвитна паста на XtraCare.
yane

Мнениеот mim4eto_citty.bg » Вто Дек 16, 2008 7:26 pm

Фори яде всичко и си му личи :lol: . Най-обича кренвирши, те са му голямата любов :D . Харесва млякото и месото. Само фасул не яде, но се примирявам - всеки си има капризи, нали :wink: ?
Иначе му давам предимно от нашата храна.
Аватар
mim4eto_citty.bg

Мнениеот panterkata123 » Вто Дек 16, 2008 9:40 pm

последния път като си ходихме на село с Мадона, на нея и свърши котешката храна и реших да пробвам с една от консервите на кучето. честно казано тя въобще не усети разликата и си хапваше с удоволствие.
Аватар
panterkata123

Мнениеот andaluz » Вто Дек 23, 2008 11:50 am

:idea: МЪЖ, ДЕТЕ, ШЕФ, ПРАСЕ И КОТЕ КАКТО ГИ НАУЧИШ !!! :!: След усмивките ви предлагам да се замислите.Според мен да имаш животинче в къщи е ГОЛЯМА ОТГОВОРНОСТ.В никакъв случай не е достатъчно просто да има покрив и „нещо„в паничката.Много от човешките храни са несмилаеми от котките и по-скоро им вредят отколкото да им помагат.Котката поглъща определено количество от “нещото“,което има в паничката,организма и не може да извлече необходимото му количество полезни вещества и изхвърля всичко погълнато.Съответно животното поглъща още и така се получава омаг.кръг от който само вие сте способни да го изведете.Запомнете че кучетата могат да ядат котешка храна,но обратното в никакъв случай!В кучешките храни има много зеленчуци,които са неусвоими за котките.Знам,че много от вас го правят по икономически причини,но това е само защото се впечатлявате от цената на опаковката.Предлагам ви да опитате.Купете 1 опаковка висококачествена храна на гранули и хранете само от нея докато свърши.След това разделете цената на дните и сравнете колко би ви струвало да приготвяте в домашни условия храна и дали бихте могли изобщо да постигнете същото качество?!? По мои сметки граненето с високо качествена храна излиза около 1 лев на ден,а котките ми получават всичко от което се нуждаят и не боледуват нито имат проблеми със стомаха.Разбира се че понякога менюто може да се разнообразява с консерви или млекце,сиренце,кашкавал,но какви са тези остатъци от манджи и лютеници!!! :?: Та вие коте ли гледате или прасе :?: и се забавлявате на гърба на горкото животно без да си давате сметка каква вреда му нанасяте :evil:
Друго абсолютно важно нещо е даването поне 2 пъти годишно на специална паста,а може и хапчета с които котката да се прочисти от натрупаните в коремчето косми\които влизат там при постоянното и миене\.
Прави чест на всеки който е приел да се грижи за каквото и да е животно,но това е само първата крачка.Много често обаче тя се прави под натиска на емоции.След това трябва да се информираме, а това е безплатно и в неограничен обем.Гребете с пълни шепи и го прилагайте.Всяко дори най-минимално усилие от ваша страна в тази посока ще ви се върне стократно.
Изображение

МАРИЯ skyp alkatsone
http://www.jivotno.com/Ninfula
Аватар
andaluz

Мнениеот panterkata123 » Съб Дек 27, 2008 11:34 am

виж сега andaluz тук не става въпрос за храните с които обикновено храним котките си. не знам за вас но когато аз ям нещо моето коте започва да ме гледа толкова умолително,че винаги му давам да опита. и това че съм забелязала че определени храни и допадат, а определени дори и не поглежда, не значи че постоянно я храня с такава храна. а относно това че съм и дала кучешка храна, едва ли е толкова фатално.
по принцип на моята котка и вземам скъпи гранули защото съм забелязала че излиза по ефтино, защото котето от малко се засища и не преяжда. Докато от консервите и по-некачествените храни не се засища и се тъпче по много, което я издува и по цял ден лежи. незнам как е при вашите котки ,но на моята и се отразява така.
Аватар
panterkata123

Мнениеот andaluz » Съб Дек 27, 2008 11:50 am

Panterke аз нямах впредвид еднократното даване на нещо различно,а постоянното хранене.Нали ще се съгласиш с мен че има хора,които постоянно хранят котките с техните си манджи или им дават само по няколко зрънца суха храна като „награда„.
Изображение

МАРИЯ skyp alkatsone
http://www.jivotno.com/Ninfula
Аватар
andaluz

Мнениеот panterkata123 » Съб Дек 27, 2008 1:17 pm

хаха няма проблем, на мен ми е по лесно да и купувам храна, защото живея сама и рядко готвя нещо което може и тя да яде. съгласна съм, че не бива да им се дава само човешка храна , защото тя не съдържа необходимите протеини и витамини нужни на котките. Жената от която взех моята Мади ми даде съвет да не и вземам гранули, а да и давам само от моята храна-ориз, пиле, яица да и варя супа, е такива неща да и давам. тя имаше две котки мъжка и женска- бели персиики и ги беше хранила по същия начин. но после като ходихме при ветеринаря той ни каза точно обратното и го послушахме. Тъй че който има възможност е по добре да храни котката си със специални храни за котки. :lol: . :lol:
Аватар
panterkata123

Мнениеот rosi_95 » Съб Дек 27, 2008 7:37 pm

Моето коте доста си капризничи :evil: ,на последък го храня с храна от консерва ,но задължително винаги разнообразявам и с нещо друго .за да не му омръзне прекалено бързо :|
rosi_95

Мнениеот bobika » Нед Дек 28, 2008 6:33 pm

На котките не им омръзва храната. Те нямат нужда от разнообразие.
Изображение
Аватар
bobika

Мнениеот bet » Нед Дек 28, 2008 6:37 pm

едно е да не му омръзне съвсем друго е дали има нужда
Не е полезно всеки ден да даваш на котката едно и също, и те имат нужда от калций, минерали и витамини който се набавят именно с разнообразни храни
bet

Мнениеот bobika » Нед Дек 28, 2008 11:47 pm

Имах предвид качествените гранули, защото в тях се съдържа почти всичко необходимо.
Изображение
Аватар
bobika

Мнениеот sladuranata130296 » Сря Юли 01, 2009 11:54 am

Роял Канин, Дарлинг и Фрискис Изображение
Аватар
sladuranata130296

Мнениеот gerundelka » Сря Юли 01, 2009 1:34 pm

И двамата ми котарака имат едно и също любимо нещо за ядене. Видят ли маслини и откачат.... направо като хипнотизирани стават и дебнат да оставим пликчето с маслинките някъде че да го набарат :lol: :lol:
Аз съм човекът, когото тормозеше като малък
Аз съм човекът, който ти изглеждаше жалък
Аз съм човекът, който те отвращаваше
Аз съм човекът, на когото се подиграваше...
....Ти мислиш, че е готино да си свиреп,
Но и аз съм Човек - като теб.
Аватар
gerundelka

Мнениеот Ifffka » Сря Юли 01, 2009 1:42 pm

Абе защо само Пуфето не ги поглежда тези маслини, разправят хората техните котки как пощурявали, а тя не ги поглежда, пробвах да видя какви са тези номера, но .. уви ....
Изображение
Изображение
Аватар
Ifffka

Мнениеот gerundelka » Сря Юли 01, 2009 1:47 pm

Ами Мърси също не проявява интерес към маслините. Знам ли вероятно е въпрос на вкус :? :lol:
Аз съм човекът, когото тормозеше като малък
Аз съм човекът, който ти изглеждаше жалък
Аз съм човекът, който те отвращаваше
Аз съм човекът, на когото се подиграваше...
....Ти мислиш, че е готино да си свиреп,
Но и аз съм Човек - като теб.
Аватар
gerundelka

ПредишнаСледваща

Назад към Грижи за котките. Съжителство и дресировка