Котешка храна

Проблеми възникващи в съжителството Ви с домашния любимец. Дране на мебели. Уриниране не където трябва. Котките и децата, котките и бабите, котките и телевизора...кой командва?!

Мнениеот Стела » Сря Юли 01, 2009 3:38 pm

И моите не поглеждат маслини, но за сметка на това умират за фъстъци :lol: :lol: :lol:
Аватар
Стела

Мнениеот ELINOR » Сря Юли 01, 2009 3:49 pm

А пък Белла е луда на тема чипс, снакс, корнфлейкс и сладолед. Само като им види опаковките и започва настойчиво и гръмогласно да мяука докато не й се даде да хапне. А всичко това е вредно за нея, но уви. Когато вкъщи искаме да си хапнем нещо такова с приятеля ми се крием в банята да ядем-като престъпници :lol: :lol: :lol:
Аватар
ELINOR

Мнениеот DeTe_Ha_Xaoca » Сря Юли 01, 2009 8:05 pm

Моите ядат гранулки, консерви сменяме им ги защото като хапват от едното по-дълго и започват да не го харесват, а най-обичат да ядат дробче мама им вари и пилешки главички, много обичат :) А иначе Сиска обича палачинки, веднъж си бях направла и слязох до мазата за да си взема сладко от ягоди и като се върнах всичките ми палачинки бяга надупчени и по земята.... ужассссссссссссссссс :) После беше на диета от палачинки :)
Изображение

Изображение
Аватар
DeTe_Ha_Xaoca

Мнениеот gerundelka » Нед Юли 05, 2009 12:22 pm

Сега се сетих че освен маслини, котаците а от онзи ден и малката Мърси са огромни почитатели и на пилешките дробчета :lol: :lol: Едва не се навряха и тримата в чинията ми докато се храних :shock: :D :lol:
Аз съм човекът, когото тормозеше като малък
Аз съм човекът, който ти изглеждаше жалък
Аз съм човекът, който те отвращаваше
Аз съм човекът, на когото се подиграваше...
....Ти мислиш, че е готино да си свиреп,
Но и аз съм Човек - като теб.
Аватар
gerundelka

Мнениеот bet » Сря Авг 26, 2009 12:11 am

Относно котешките консерви...
забелязали ли сте, че в съдържанието им пише:
приблизително 4% месо, зеленчукови протеинови екстракти /говоря за среден клас консерви - тия които са по-скъпи от 1.5лв и по евтини от 6-7 лв /
пише, че съдържат консерванти позволени от ЕС, интересно и дори незаконно ми се струва, че не са отбелязани кои са те.
Някой има ли информация за тях или да ги нося на химичен анализ /ако изобщо ми разрешат/ че при 4% месо и 9% протеини интересно с какви структуриращи агенти ги тъпчат Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
bet

Мнениеот haunter » Сря Авг 26, 2009 11:22 am

Аз моята бандитка сега я храня с консервите на Гурмет и Фрискис, не съм забелязал да има някакви проблеми, хапва си ги с удоволствие. А и на мен ми е много удобно така, защото и двете се продават в магазина до нас. Консултирах се и с ветеринарите, при които я водя редовно всеки месец, казаха ми че тези храни безпроблемно мога да й ги давам, нищо вредно няма в тях. От време на време разнообразяваме с по някоя консерва котешки пастет или риба тон, но само от тези в собствен сос. С удоволствие си хапва и пилешко с ориз и риба (когато у дома се сготви такава манджа), като внимаваме нейната порция да е без подправки. Свинско и агнешко е желателно да се избягва да се дава на котката. Телешко може, но у дома не се готви такова, защото никой у дома не го харесва.
Изображение
Аватар
haunter

Мнениеот bet » Сря Авг 26, 2009 12:10 pm

ееее това е щастлива котка
ИзображениеИзображениеИзображение
bet

Мнениеот gattanegra » Съб Сеп 12, 2009 7:41 pm

---
Последна промяна Anonymous на Нед Сеп 20, 2009 5:40 pm, променена общо 1 път
Аватар
gattanegra

Мнениеот galka_st » Нед Сеп 13, 2009 11:19 am

Това с мерителната чашка е много добра идея. Трябва и аз да взема на Шуши, защото е станала цуцулана :lol:
Изображение
Аватар
galka_st

Re: КОТЕШКА ХРАНА

Мнениеот Хуанита » Съб Окт 17, 2009 9:57 pm

Хуанита хапва гранулки, консерви и пастет(който явно й е любим), но когато аз си хапвам риба или пиле, тя хапва заедно с мен...най- странното е, че полудява за маслини и понякога, когато хапвам овесени ядки със сирене не ме оставя на мира, докато не хапне поне 1 лъжица от тях...луда работа :D :D :D
Аватар
Хуанита

Мнениеот Стефи » Нед Окт 18, 2009 11:25 am

Моите, че са всеядни покрай кучето всеядни са, ама кучето не яде хляб, а Шуши вече два пъти го виждам да краде филия хляб и да яде от нея. То там от където го купих го бяха хранили с 50 гр. гранули на ден и той беше много слаб, ама учудващо е, че само той яде хляб. :(
Аватар
Стефи

Мнениеот martinec » Нед Окт 18, 2009 2:03 pm

Браво,вие ни разбихте-лютеници,манджи,яйца,маслини...А ние сме капризнии-само на гранули и то на Роял Канин и на немски консерви(специално за нея донесени).А, сега и по 1 кестен варен на ден..Иначе е много любопитна кьм нашето ядене,но само да го подуши и толкова...А бе както казва вета ни - това е принцеса Джеси !!!
Аватар
martinec

Мнениеот Стефи » Нед Окт 18, 2009 2:07 pm

Да ама тя е сама, а ние сме много. И сме много любопитни, щом някой яде нещо трябва да се опита.
Аватар
Стефи

Мнениеот люба иванова » Нед Окт 18, 2009 7:14 pm

Така е и с Меги и Сиси,те като видят ,че ям нещо и искат да го опитат.Сега хапнаха по малко кроасан/без шоколада/.Качват се по панталона ми ,настаняват се в мен и чакат..Докато Лъки отказва домашна храна,опита покрай тях пушено месце ,но само хапка.
Изображение
Изображение
Аватар
люба иванова

Мнениеот люба иванова » Вто Ное 17, 2009 8:59 am

Основната храна на двете госпожици е К-36/Роял канин/ смесен с фрискас джуниър 1:1, но установих, че обичат да хапват по малко кашкавал, сварено яйце, пилешки дроб./Може да е по хапка, но все пак е нещо/.Консервите не ги подбират-стига да са на Ките кат,Фрискас,с пиле,риба телешко и т.н.И това ме улеснява, защото не мисля сега какво да им сваря,с какви съставки.Меги опита от бульона на пилешката супа без подправки и получи леко разтройство,затова може да не е най-правилното ,но нека си хапват от тяхната храна.
Изображение
Изображение
Аватар
люба иванова

ПредишнаСледваща

Назад към Грижи за котките. Съжителство и дресировка