[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EEST/3.0/DST' instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: getdate() [function.getdate]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EEST/3.0/DST' instead
Котешка храна

Котешка храна

Проблеми възникващи в съжителството Ви с домашния любимец. Дране на мебели. Уриниране не където трябва. Котките и децата, котките и бабите, котките и телевизора...кой командва?!

Re: Котешка храна

Мнениеот LxD » Съб Яну 13, 2018 2:37 pm

Здравейте относно храненето се спряхме на суха храна (гранули) - Orijen Cat & Kitten а след това ще опитаме и Purizon Kitten или Essential Jaguar ще се замислим и за Leonardo ако има варянт за котенца до 1 год.
Относно меката храна (консерва) ще продължим да я храним със Animonda Carny Kitten и ще опитаме още 2 марки който също ги водят ultra premium храна - Catz fine food purrrr и Оcani's и двете са консервирана храна и по съдържание също изглежда доста добра. Някой ако ги е пробвал тези храни и марки нека сподели мнение за тях има ги в Zooplus и по състав изглеждат доста добри без зърно и с високо съдържание на месо.

Сухи храни (гранула):
1. Orijen Cat & Kitten (гранула)
2. Purizon Kitten (гранула)
3. Essential Jaguar (гранула)
4. Leonardo (гранула) - не знам от къде може да се вземе, също и коя разновидност???

Меките "мокри" храни (консерва):
1. Animonda Carny Kitten (консерва)
2. Catz fine food Purrrr (консерва)
3. О'canis for Cats (консерва)

Благодаря за вниманието и очаквам вашите коментари!
LxD

Мнениеот tochica » Съб Яну 13, 2018 3:52 pm

CFF и О'canis са си супер, само че Смоки и Бандит не ги ядат, но те напоследък нищо не ядат, та не е това критерий. Само Лу приемното коте яде всичко. Специално за тази серия на CFF със 'страните' монопротеини ви съветвам да си оставите някакви меса, които котето не е яло никога- ей така за всеки случай. Например аз никога не съм взимала конско месо. Просто е добре да има вид месо, което никога не е яло ако някога има съмнения за алергия.

Всички консерви с добро съдържание на месо и без оцветители и консерванти са супер, в Зооплюса има доста богат избор. Осен тези, които сте изброили има MACs (намира се и в БГ и това ми допада, въпреки че предимно от зооплюс-а поръчвам), Гранатапет, Феринга, Гару и т.н.

За Гранулите аз също взимам Пуризон, защото ги дават за точки в Зооплюс :D . Също взех за проба, а сега и 1,5кг N&D на Farmina - https://zoomagazin.eu/bg/kategorii/n-d-27375 . Взимала съм само пъдпъдък и нар, но поне у нас много се хареса.
It would be funny if it were not so sad: people may feel they aren’t getting enough affection from their cat, while their cat may feel they aren’t getting enough attention from their person.
Аватар
tochica

Мнениеот fantasmagorique42 » Съб Яну 13, 2018 4:06 pm

Точица, N&D и аз поръчах сега за проба с пъдпъдък и нар. Може ли да ми кажеш каква е голмината на гранулите горе долу? Че с дребни гранулки имаме проблем с лакомата госпожица, понякога не ги дъвче и после повръща, та гледам да взимам средни или по-едри.
Since the beginning of time , mankind has used Music and Dance to commune with Nature and the Spirit of the Universe.
Аватар
fantasmagorique42

Мнениеот LxD » Съб Яну 13, 2018 6:53 pm

@tochica благодаря за позитивното включване ще взема от тестовите пакети за проба и ще пробвам дали ще и харесат. Ако да ще продължа с тях.

Не знам колко е актуална тази схема, но я намерих случайно в една немска група във FB и бих искал да я споделя с вас относно популярната храна за котета в Германия.

Изображение

Съдейки по нея избрах именно храните които да поръчам на Фрея.

Edit: А какво мислите относно сухите храни към които съм се ориентирал?
Последна промяна LxD на Нед Яну 14, 2018 1:14 am, променена общо 1 път
LxD

Мнениеот Kot » Съб Яну 13, 2018 8:53 pm

"Om nom nom", "Mjam mjam" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Не знам кой е създал котката, но е направил много добре!
Аватар
Kot

Мнениеот LxD » Съб Яну 13, 2018 10:58 pm

@prikazka - Спомена, че не можеш да намериш информация за Natural Protection - http://bml.bg/index.php?main_page=produ ... _id=124893 Тя като цяло е нова мека храна за котки която още не е навлезнала на пазара. За сухата им храна не е толкова добра, но мократа била много хубава, поне така ми казаха във ветеринарна клиника MyVet. Има я в малки разфасовки от по 100г. консерва в зоомагазините на Д-р. Стефанов.
LxD

Мнениеот fantasmagorique42 » Нед Яну 14, 2018 12:32 am

LxD написа:Тя като цяло е нова мека храна за котки която още не е навлезнала на пазара.... Има я в малки разфасовки от по 100г. консерва в зоомагазините на Д-р. Стефанов.

Ами май не е съвсем нова и тъкмо навлизаща на нашия пазар, аз съм виждала консерви в различни магазини още когато моята Фрейя беше бебе (преди почти 3 години). Според мен обаче качеството в тези от 100 гр и тези от 400 гр ще е доста различно.
На добри марки си се спрял за сухата храна, но някои от тях са все в големи разфасовки и ще ти дойдат прекалено много за една котка. Аз никога не съм взимала повече от двукилограмови опаковки от която и да е храна. Пък и един голям чувал ще се заседи с месеци, гранулите ще си загубят качествата. А и моята котка е глезана и като яде дълго едно и също почва да се мръщи. 2кг за около 2 месеца ги яде, само сутрин ѝ сипвам гранули, вечер хапва мокра храна.
Since the beginning of time , mankind has used Music and Dance to commune with Nature and the Spirit of the Universe.
Аватар
fantasmagorique42

Мнениеот LxD » Нед Яну 14, 2018 1:04 am

@fantasmagorique42 Прав си, моя грешка. Явно съм се объркал.

Имам идея, но ще се допитам и до вас дали може сухата храна ако е голяма разфасовка като Orijen 5кг. Част от нея например 1кг да заделя, а останалите 4кг да се съхранят в вакумиращите опаковки с които изтегляш въздуха с прахосмукачка или от тези кухненски уреди които вакумират храна пак в подобни пликове и се развакумират само чрез разкъсване? Нямам идея дали по този начин храната да кажем след 2 месеца ще бъде същата като когато съм я отворил, тъй като по пътя на логиката не би трябвало да си загуби влажността, както и аромата за качествата нямам представа?
LxD

Мнениеот prikazka » Нед Яну 14, 2018 1:48 am

LxD ,опитай,вакумирай я на 3 пакета примерно,че ако й писне и започне да капризничи да смениш малко марката,макар че младите котки още не са усвоили тия номера :) Ориджен е много добра за подрастващи.На моя не му се отразява добре ,но той е кастриран и почти 6г кот и от нея освен,че се закръгля ходи много често по голяма нужда а рядко по малка.

fantasmagorique42, N&D са с нормална кръгла форма като РК,Хилс,всичките им видове опитахме без рибата и много се харесаха.Мен ме притеснява в тях само това,че магнезият е над 0,10.В заблуда ли съм да се притеснявам? А пък тези дето сега ядем,Nutrivet Instinct Ultra Premium Regional Farm Chicken са по-дребни и триъгълни..и една ако схруска,две цели.Иначе с апетит я лапа.
Не е нещастие да се родиш сред патици, стига само да се излюпиш от лебедово яйце.. Из 'Грозното патенце" на Х.К.Андерсен
Аватар
prikazka

Мнениеот Kot » Нед Яну 14, 2018 1:05 pm

От ориджена и ние се подрискахме надремето още, затова я спрях. Наскоро взех леонардо грайнфрее, от едни големи такива
Изображение
Много се хареса, малко големички идват парчетата, като изкуствения чакъл от пистите по стадионите :mrgreen: Но дори и Бежо и Гергана го ядат, дето са ултракапризни.
Аватар
Kot

Мнениеот joro70 » Нед Яну 14, 2018 4:01 pm

Поръчах снощи гранули Feringa за кастрирани котки от Зооплюс-а. Досега не сме я пробвали. Някой да има мнение ? Дано да я харесат , че по принцип поръчвам минимум 10 килограмови чували. Ама то при тази бройка на личния състав няма друг начин :D
joro70

Мнениеот serena70 » Пон Яну 15, 2018 10:28 pm

Моите харесват Feringa, но съм вземала с риба и с патешко и съм я давала смесена с обичайните им гранули Леонардо (агнешко или патешко). По-скоро за разнообразие, не като основна суха храна. По същия начин пробвах и с Porta 21 Feline Finest Cat's Heaven (синият пакет), също я харесаха. Като съдържание тя ми се струва по-добра от Feringa сякаш.

Кот, откъде взема Леонардо? Тъкмо погледнах в zoomagazin.eu, три пъти прегледах списъка със сухи храни, но не намерих Леонардо въобще. Спрели са я?... В другия zoomagazini.com я има, също и в емаг (там тази беззърнената я няма).
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено Изображение
Аватар
serena70

Мнениеот Kot » Пон Яну 15, 2018 11:19 pm

От Зоомагазини, нямаше въобще доста време и предпоследния път като ходих в края на декември ми казаха, че ще дойде пратка след няколко дни и я грабнах. Обикновено оттам купувам. Не съм поръчвал още, понеже чакам Аплауз от Амазон, където за малко пакетче дадох торба с пари, но дано поне да си струва.
Аватар
Kot

Мнениеот tochica » Вто Яну 16, 2018 10:19 pm

fantasmagorique, не съм влизала, сори :-) N&D са мисля като applaws горе - долу по памет. Не са супер едри :-) С и Б предимно ги ядат без да дъвчат.

p.s. Кот, Om nom nom и мен много ме кефи :), а и е супер храна, жалко че не я внасят.
It would be funny if it were not so sad: people may feel they aren’t getting enough affection from their cat, while their cat may feel they aren’t getting enough attention from their person.
Аватар
tochica

Мнениеот Kot » Сря Яну 17, 2018 12:05 am

Тази НиД не съдържа ли сушени яйца, защото една такава ми препоръчаха, нещо смътен спомен имам, но всички вариации бяха с яйца? Как аджеба се изсушават яйца за суха храна :shock: Заради тях не посмях да взема...
Аватар
Kot

ПредишнаСледваща

Назад към Грижи за котките. Съжителство и дресировка