[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EEST/3.0/DST' instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: getdate() [function.getdate]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EEST/3.0/DST' instead
Без бълхи и без oтровни антипаразитни продукти

Без бълхи и без oтровни антипаразитни продукти

Проблеми възникващи в съжителството Ви с домашния любимец. Дране на мебели. Уриниране не където трябва. Котките и децата, котките и бабите, котките и телевизора...кой командва?!

Re: Без бълхи и без oтровни антипаразитни продукти

Мнениеот JulyMorning » Сря Апр 25, 2012 10:02 am

Ами на моята котка й се лепят много кърлежи :roll: Бълхи по нея никога не съм виждала, което си е странно, понеже тя излиза често навън, но кърлежите направо ги привлича като магнит :? Може би някаква особеност на кръвния състав. Както има хора, които повече ги хапят комари, и такива, дето почти не ги хапят :roll: Страх ме е да й сложа каишка, за да не се закачи някъде и да не може да се освободи, а повечето препарати, които се предлагат, са срещу бълхи, не срещу кърлежи...
Котките оставят следи от лапички в сърцата ни.

ИзображениеИзображение
Аватар
JulyMorning

Мнениеот prikazka » Сря Апр 25, 2012 12:32 pm

Нормално е да му се лепят кърлежи щом излиза по градинки и паркове.Котките са като кучетата и другите домашни животни.Тук се дискутират други препарати,но Frontline действа за кърлежи и бълхи със сигурност :)
Не е нещастие да се родиш сред патици, стига само да се излюпиш от лебедово яйце.. Из 'Грозното патенце" на Х.К.Андерсен
Аватар
prikazka

Мнениеот mimssssi » Чет Юни 07, 2012 12:42 pm

Фронтлайн са вредни освен за паразитите и за самото животно. Не ги препоръчвам.
Аз ползвам антипаразитни каишки с някакви кокосови масла за кучо и котьо. Доволна съм. Откакто ги носят не съм им намирала кърлежи и се чешат значително по-малко. Друг е вече въпроса до колко котето търпи каишки. (Дончо например не им обръща внимание.) Ето линк http://www.zoomagazin.eu/products/veter ... -35sm-2745

Само да кажа, че закопчалката не е лоша и до нея има ластиче - да е разтегателна каишката и котката да не се обеси. Кучешките са същите, но по-големи и нямат ластик.
Изображение
-Какво те кара да мислиш че хората са ужасни?
-То пък едни хора...
Аватар
mimssssi

Мнениеот daisy » Чет Юни 14, 2012 3:12 pm

Ние полэваме Advantage пипети и сме доволни :)
Имам един въпрос,реших да не отварям нова тема,а да го вмъкна тук,дали ще е проблем ако полэвам мокри кърпички (специално эа котки) эа почистване на коэината и лапичките когато е нужно по време на действие на пипетата,ще намалее ли ефекта му?
Аватар
daisy

Мнениеот animalprograms » Съб Юни 16, 2012 4:14 pm

daisy написа:Ние полэваме Advantage пипети и сме доволни...

Имаш предвид, че сте доволни от ефекта върху насекомите. Активната съставка е Имидалкоприд, който поразява нервната система на насекомите, но също така може да е токсичен за нервната система на бозайника. Популярните препарати са нож с две остриета и аз именно затова направих тази тема.

Когато на пазара има опасни и безопасни продукти, ние трябва да имаме едно наум за здравето на своите любимци и да правим разумен избор. Нали на миличките много им идва. Стрес от ограничения начин на живот, хранене с гранули (често с химикали), токсични репеленти и пр.
Аватар
animalprograms

Мнениеот clarity » Съб Юни 16, 2012 6:56 pm

Много добра тема, лошото е, че много малко хора се интересуват, какво става в организма на животното, след поредното химично третиране!
Бях решила да давам на една много слаба улична маца капки за вътрешни паразити и в вет. кабинет ми дадоха Stronghold, като твърдяха, че е включително за вътрешни и външни паразити. Зарадвах му се, че с един коршум два заека..ама реших, за по-сигурно да прочета и аз, защото исках да съм сигурна на сто процента, че ще изтрепе тениите и глисти, ако има. Споменава се за паразитите на дирофиларията, засягащи сърцето и белодробните артерии, които се предават от комари. Също и токсокара - дребен червей подобен на тенията, но като цяло за другите видове тении и обикновенните глисти никъде не прочетох точно и ясно.
Котараната е много слаба и не исках да я третирам извън необходимото, и за това се въздържах, докато и взема друг продукт с който да съм сигурна, че е конкретно за тении и глисти.
Много бих се радвала, ако Stronghold наистина трепе всички вътрешни гадини и аз да съм в грешка. Ще ми стане любим, че е две в едно :mrgreen:
Така или иначе накапах едно друго коте с него и от тогава, вече не виждам кърлежи, а преди много го нападаха, а той все по тревата се разхожда.
JulyMorning написа:Този Стронгхолд не ми стана ясно отблъсква ли и кърлежите - в едната статия пише не, в другата - да. Някой да има директни наблюдения?

При нас подейства...няма кържелски гадове :mrgreen:
http://www.animalprograms.org/antiparaz ... dstva.html написа:Натурални репелентни капки. За целта можете да използвате по-концентриран вариант на сместа за нашийника. Към 10 ml бадемово масло добавете 10-15 капки есенциално масло и ги смесете добре. Два пъти седмично капете по 1-2 капки от сместа върху козината в областта на лопатките.

Това тук много ми допада и ако не това лято, то другото ще се постарая да го направя. Просто трябва да видя от къде да ги купя тези масла и съответно да не са ментета.
Аватар
clarity

Мнениеот animalprograms » Съб Юни 16, 2012 8:27 pm

Стронгхолд унищожава видовете червеи от биологически тип Нематоди (кръгли червеи). Такива са:

- Ancylostoma tubaeforme (анкилостома), с дължина около 1 см, известни като котешка тения.

- Toxocara cati, с дължина около 6-8 см. и диаметър около 1 мм., популярни като котешки глисти.

- Toxocara canis, който е разпространен при кучетата.

Ето инфо на английски и немски, като при немския има илюстрация за нанасянето:

http://www.buystronghold.co.uk/datasheet.html

http://www.vetpharm.uzh.ch/reloader.htm?tak/05000000/00055397.01?inhalt_c.htm

--
Аватар
animalprograms

Мнениеот clarity » Съб Юни 16, 2012 9:32 pm

Благодаря много за точното разяснение!!
пп Трябва да купя още едно и да накапя слабичката маца :D
Аватар
clarity

Мнениеот prikazka » Нед Юни 17, 2012 12:46 am

clarity,не е до това дали човек не се интересува,а до това какъв е пазара у нас.Мисля,че повечето хора ги е грижа за животинката им,но както при лекарствата за хора,така и за животни всичко е една мафия и се налагат определени продукти.Ако поискаш друго си го купи..ама от къде?Каквото ти дадат в кабинета или каквото ти продадат под рафта в зоомагазина(защото са забранени за продажба в магазини)..как се предлагат тези продукти в онлайн мрежата не съм си правила труда да проверявам дори,защото всичко е един фарс ..А да не казвам как в провинцията стоят тези неща...че има само 2 препарата-един за външно и един за вътрешно-ако искаш....
Не е нещастие да се родиш сред патици, стига само да се излюпиш от лебедово яйце.. Из 'Грозното патенце" на Х.К.Андерсен
Аватар
prikazka

Мнениеот clarity » Нед Юни 17, 2012 6:54 pm

Продължавам да смятам, че малко хора се замислят за това какви са отраженията върху животното от тези препарати :mrgreen: Дори темата е има няма две страници, за това го и споменах. Иначе си права за всичко, което казваш и алтернативите са малко, но поне да не се прекалява, защото го има и този момент, дори по съвет на ветеринар, ежемесечно третиране за вътрешни паразити при домашно коте.
....................
Открих някакви крокетки Verm-X, 100% натурални за премахване на вътрешни паразити, вкусни са и се хапват лесно (не съм ги пробвала :mrgreen: )
Има ги в ebay и ето сайта
Аватар
clarity

Мнениеот prikazka » Пон Юни 18, 2012 1:24 am

:)
clarity написа:Продължавам да смятам, че малко хора се замислят за това какви са отраженията върху животното от тези препарати :mrgreen: Дори темата е има няма две страници, за това го и споменах.]

Аз пък да те успокоя :mrgreen: -скоро чух някъде по медиите,че сме на 1во място по операции от кучешка тения,та хората според мен масово не обазпаразитяват животните си и после се чудят от къде им е дошло ,за котките явно не сме в класацията просто защото котешката не е опасна за човека.
Иначе ветовете наистина са на двата полюса-за всеки месец,ако котето спи при човек и на 2-3..но,относно бълхи и кърлежи,за животни,които излизат на двора(а те буквално си обикалят къде ли не) аз лично не вярвам ,че някакви масла от билки ще ги предпазят,при положение,че и токсичните препарати понякога не успяват.Изказвам лично мнение и бих се радвала да сподели някой от опит.
...а за крокетите ,,аз не успях да си преведа (с преводачката),т.е.не разбрах превода.Би ли обяснила с 2 думи от какво предпазва.Благодаря предварително :)
Аватар
prikazka

Мнениеот clarity » Пон Юни 18, 2012 4:22 pm

Казват, че в тези крокетки има треви (мащерка, мента, канела, чесън, репей и др.) които прогонват вътрешните паразити (не казват кои, но вероятно, тези които изброи animalprograms по-горе) и съответно предпазват от нови. Предполагам, не са много силни и този ефект ще се получи, когато се натрупат в организма. Казват да се приемат по две на ден. За Томи по едно :mrgreen:
Според мен, за по-сигурно е добре за основното обезпаразитяване да се даде хапче или капки, а с тези билковите да се прави профилактика, ако котката си е домашна и не мърда от вкъщи :D
Аватар
clarity

Мнениеот animalprograms » Вто Юни 19, 2012 6:50 pm

Тези съставки и особено чесънът би трябвало да предпазват също от насекоми. Аз бях срещал по американски сайтове домашни рецепти срещу външни паразити, които се състоят в добавяне на половин-една скилидка чесън към храната. Същевременно обаче, мнозина автори (напр. ASPCA - авторитетна организация за защита на животните) предупреждават, че чесънът и лукът са токсични за котките и кучетата. Сред пораженията, които могат да причинят са анемия, ускорен пулс и пр.
http://www.aspca.org/Pet-care/poison-control/Plants/garlic.aspx

http://www.aspca.org/Pet-care/poison-control/Plants/onion.aspx
Аватар
animalprograms

Мнениеот mimssssi » Нед Ное 04, 2012 8:34 pm

Искам да ви попитам какво мислите за това: http://zoomagazin.eu/bg/kategorii/biosp ... 0-ml-21431 дали е ефективно и дали е безвредно, че вече и аз не мога да реша с какво да го третирам Бидонец. С капките в пипетки е голямо мъчение. Мерси предварително :)
Изображение
-Какво те кара да мислиш че хората са ужасни?
-То пък едни хора...
Аватар
mimssssi

Мнениеот animalprograms » Нед Ное 04, 2012 11:00 pm

Този продукт липсва на уебсайта на производителя - http://www.biogance.fr/ - и така няма инфо за активните съставки. Вероятно е свален от производство. Причина може да е нерентабилността, напр. просто заради слабо търсене, не непременно заради неефективност.
Аватар
animalprograms

ПредишнаСледваща

Назад към Грижи за котките. Съжителство и дресировка