Без бълхи и без oтровни антипаразитни продукти

Проблеми възникващи в съжителството Ви с домашния любимец. Дране на мебели. Уриниране не където трябва. Котките и децата, котките и бабите, котките и телевизора...кой командва?!

Re: Без бълхи и без oтровни антипаразитни продукти

Мнениеот mimssssi » Сря Ное 07, 2012 12:45 pm

Мерси, за отговора, явно тази пръскалка е някакъв "?" така, че ще търся нещо друго. Аз предпочитам да е нащо като спрейче или пудра и най-добре да става и за кучо и за котьо, но ми си струва трудна задача да е базвредно. :roll: Някой ако може да препоръча нещо??
Изображение
-Какво те кара да мислиш че хората са ужасни?
-То пък едни хора...
Аватар
mimssssi

Мнениеот animalprograms » Сря Ное 07, 2012 2:10 pm

В България сякаш нама пудра или спрей с достатъчно безопасни съставки. Няколко вида капки се очертават като безопасна алтернатива.

Има 25 и 50 мл. флакони с капки - Petvital Verminex (Canina, Германия) с ефективност около седем дни.

Има спот-он (флакони с капки за еднократно приложение) - Green Flea & Tick Squeeze-On (Sergeant's Pet Care Products, САЩ) и Stronghold (Pfizer, САЩ) с ефективност около 30 дни; и Spot On (Orme Naturali, Италия) с ефективност 10-15 дни.
Аватар
animalprograms

Мнениеот mimssssi » Чет Ное 08, 2012 11:07 am

animalprograms написа: Spot On (Orme Naturali, Италия) с ефективност 10-15 дни.
Аз тези ги използвах досега, в един зоомагазин ми ги препоръчаха като най-безвредни и явно тях ще си ползвам и занапред. На Марко мисля да му взема каишка на същата марка и ако му действа ще си е с нея, а Донче ме съмнява, че ще се обеси на някоя трънка с каишчица, та няма да му взимам на него. Благодаря ви :)
Изображение
-Какво те кара да мислиш че хората са ужасни?
-То пък едни хора...
Аватар
mimssssi

Мнениеот tcruise7771 » Пон Дек 17, 2012 11:58 am

Animalprograms , благодаря за информацията от постовете ти . Искам да попитам теб а и съфорумниците следното :
Мога ли да комбинирал FrontLine (тъй като вече ми го продаде ветеринара ) и след 15-20 дни да сложа и Stronghold . Освен това до колкото съм информиран и 2 та препарата третират бълхи и техните яйца и твърдят ,че дори третират местата където ходи котката . Но ако искам да почиствам повърхности в дома с някакъв вид спей , какво бихте ме посъветвали “?
ИзображениеИзображение
Аватар
tcruise7771

Мнениеот animalprograms » Вто Дек 18, 2012 12:14 am

tcruise, не знам за причина, поради която не би могло да смениш един продукт с друг.

Frontline е просто марка, която включва поне няколко продукта за третиране на животни. Има специални спрейове за помещения/постелки, но не знам дали има от точно тази марка.

Останах с впечатление, че ползваш английски. Ето нещо за начало нещо по въпроса за помещенията: http://www.nrdc.org/living/pets/control-fleas-without-chemicals.asp. Става дума за здрава прахосмукачка, но изтупване от-до също би било полезно.
Аватар
animalprograms

Мнениеот tcruise7771 » Вто Дек 18, 2012 9:08 am

Благодаря за отговора .
Притесняваше ме понеже активните съставки на фронтлайн и стронгхолд са с полуживот от ~10 дни да не стане някакво натрупване в кръвта и от там да дойдат противопоказанията за взаимодействие или синергични реакции на единия към другия препарат но доколкото изчетах никаде не се казва за такива . За вакумирането знам и всеки ден вакумирам , интересното е , че котака доби "резистентност " към прахосмукачката и върви след нея с любопитство даже имам чувството ,че сам ще е навре да се самопочисти на нея , а до преди 2-3 седмици дори когато са в различни стаи се криеше изтерично при включването и .

Спрея на фронтлайн изглежда не е за повърхности а за директно пръскане върху животните , но в нет-а намерих flea fogger-и т.е димки за бълхи а и инфо за спрейове( макар , че някак си малко крайно ми изглежда въпреки ,че повечето уж са с безопастни за котето съставки - цялата къща се омазва и осмърдява но поне прониква на всякъде ) . Остава само да ги намеря на БГ пазар тъй като повечето от тях май са само за Америка,Канада,Австралия .

Друг въпрос : ветеринари в Бургас които да предлагат стронгхолд , проверих 2 и двата бяха запасени само с фронтлайн - а не се доверявам много на поръчки от нет-а .
ИзображениеИзображение
Аватар
tcruise7771

Мнениеот prikazka » Чет Дек 20, 2012 2:48 pm

Аз не разбирам,защо трябва да слагаш пипетите през 15 дни? С първата и едно хубаво почистване бълхите са пътници,освен ако не е голяма инвазия.(Ако фронтлайнта е комбо-действащ и на яйцата)
Не е нещастие да се родиш сред патици, стига само да се излюпиш от лебедово яйце.. Из 'Грозното патенце" на Х.К.Андерсен
Аватар
prikazka

Мнениеот tcruise7771 » Чет Дек 20, 2012 6:34 pm

Приказка : Ами уж за по-сигурно . Като видя микро-организми и freak-out-вам :)
Предполагам смисъла е , че активните съставки и на двете са много различни - поне когато в медицината се ползва антибиотик емперично : се постъпва по-подобен начин - първо по силното и широкоспектър , после по-нетоксичното и тясноспектърно. В сличая фронтлайн не влияе на пъшкулите , а стронгхолд-а им влияе според информацията от производителите и е по дълготраен - а от доста места има инфо за токсичността на фронт лайн - верно , че е много по-слабо токсичен от например пудрата която ми беше дал ветеринаря (пълна с перметрин- най-евтиния и токсичен вариант за една котка ) още когато беше бебе и която трябва да се слага супер често за да има минимален ефект - добре , че и нямах доверие и не слагах тъй като котката е домашна . Фронтлайн - влияе на кърлежи , Стронг холд не - но влияе на други неща .
Като цяло на много места включително и рекламата на Мериал за Фронтлайн се казва - 'възможна е поява на няколко бълхи отново след 4-5 седмици , тези които са се излюпили от пъшкулите - it can take up to 3 months for a previous infestation to clear up . All the preexisting eggs , larva and puppa in the home environment '
От там идва логиката яко да се минава с прахосмукачка и да се попарват завивки но въпреки , че го правя всеки или през ден и съм супер педантичен с чистотата - предпочитам да съм сигурен . Дори и да се излюпи някой какавидка( което не ми се вярва тъй като общо от 4-5 ресанета намерих по-малко от 10 миниатюрни топченца засъхнала кръв) - тя моментално да бъде натровена .

Тъй като и двете активни съставки са патент на съперничещи производители - Мериал и Pfizer то продукт комбиниращ и двете не би могло да има . Затова и зададох този въпрос за да получа отговор а не прото заядлив реторичен въпрос - криещ в себе си много смисъл дали би могло да има реакция между двете активни вещества ако са едновременно налични в плазмата ? На листовките за хуманни медикаменти винаги се споменава ако има , но в случая не намерих никаде информация . Според ветеринаря трябва да е ок и днеска ми каза , че и ще стронгхолд да зареждат скоро и не би трябвало да има проблем - но ми се искаше , да чуя и мнението на animalprograms преди да взема решение .

Их пак стана един дълъг пост а се стараех да е кратък :)
ИзображениеИзображение
Аватар
tcruise7771

Мнениеот petya/ina » Пон Авг 25, 2014 11:27 am

Здравейте :) Тъй като ще поръчвам СТРОНГХОЛД , а моето коте е на 4м. и тежи 2,300гр , исках да ви попитам Стронгхолд за коте под 2,5кг да поръчам или за над 2,5кг?
petya/ina

Мнениеот tochica » Пон Авг 25, 2014 3:06 pm

Аз определено бих поръчала за под 2,5кг особено ако не излиза на вън, а и да излиза пак.
It would be funny if it were not so sad: people may feel they aren’t getting enough affection from their cat, while their cat may feel they aren’t getting enough attention from their person.
Аватар
tochica

Мнениеот Мър-мяу » Сря Дек 16, 2015 4:31 pm

Здравейте,
Търсех из Нета информация за природни антипаразитни средства за кучета и котки и така попаднах и на тази тема. Толкова по-добре, няма да създавам нова. Въпреки че и тука се говори пак за вездесъщите Стронгхолд, Фронтлайн и пр. :) Затова ще наблегна само на природните средства, ще споделя какво съм намерила като информация и какво използвам аз. Надявам се да бъде полезно за другите и се надявам и други да споделят по темата.
Аз имам в момента 6 котки, които живеят в двора (на село) и обикалят къде ли не. За вътрешно обезпаразитяване им давам прясно мляко, в което има счукан чесън и куркума. Въпреки чесновата миризма всички го пият. Може евентуално да се смеси в някаква попарка. На 200 гр. мляко слагам 1 скилидка счукан чесън (може и лук) и половин чаена лъжичка куркума на прах. За външно обезпаразитяване ползвам масло от нийм (neem - Azadirachta indica) на принципа на спот он, т.е. втривам го в кожата на места, където им е трудно да се ближат. Което не решава много проблема, защото моите се ближат взаимно. Най-важното е да проникне в организма. Маслото от нийм има силна специфична миризма, която ги шашардисва и след като ги третирам бягат и си тръскат задните лапи, все едно че са нагазили нещо мръсно. :D Маслото от нийм по принцип е основна съставка на всички природни антипаразитни маркови продукти. Не е скъпо, аз го купувам в индийския магазин във Варна http://www.mysupermarketbulgaria.com/, има го и тук http://giza-perfumes.eu/product_info.php?products_id=357.
Особено ме заинтригува информацията за съставките на храните за кучета и котки на канадската фирма Acana - освен месните продукти има и един куп зеленчуци, плодове, билки и подправки, между които чесън, куркума, мента и др. антипаразитни.

За обезпаразитяване на хората тук има интересна информацияhttp://doctiming.bg/blog/10-%D0%BD%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D1%81%D1%80%D0%B5%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D1%87%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D1%82%D0%B8-%D0%B8-%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B5%D0%B8
Аз лично обичам люто, къри, лук и чесън - всички те са добри оръжия срещу вътрешните паразити. Също така ползвам запер и тинктура от зелено орехче, карамфил и пелин.

Старая се да третирам редовно моите котки с горепосочените средства. Но на два пъти в последните 3 години намирах повръщани глисти и тогава вадих тежката артилерия с Бихелдон за всичките ми котки. Но вината за това беше моя, защото понякога забравях да им давам от млякото с чесън и куркума.
Надявам се да съм била полезна с тази информация и очаквам вашите коментари и мнения.
Аватар
Мър-мяу

Мнениеот animalprograms » Чет Дек 17, 2015 2:55 pm

Даването на чесън на котки и кучета е рискова практика, особено когато това става редовно. Учените са установили, че чесънът и лукът предизвикват у тези видове увреждане на червените кръвни клетки (хемолитическа анемия). По-добре е третирането срещу вътрешни паразити да става два пъти годишно с химически препарат. Освен това, Акана и Ориджен не съдържат чесън.

Ето инфо за чесъна и домашните любимци: https://www.aspca.org/pet-care/animal-poison-control/toxic-and-non-toxic-plants/garlic; https://www.aspca.org/pet-care/animal-poison-control/people-foods-avoid-feeding-your-pets
Аватар
animalprograms

Мнениеот Мър-мяу » Чет Дек 17, 2015 7:00 pm

В Акана за кучета има чесън, в храната за котки няма. И аз съм чела, че лукът и чесънът може да вредят, но да се надяваме, че в малки количества (накиснат в мляко и се пие само млякото) ще вреди само на паразитите. Радостното е, че може да се използва куркума, която също има силно антипаразитно действие, както при животните, така и при хората.
Аватар
Мър-мяу

Мнениеот animalprograms » Чет Дек 17, 2015 10:17 pm

Де да беше така! Нали тогава всички преработени храни щяха да съдържат чесън, докато фармацевтичните акули биха се оказали без пазарна ниша за химикалите си. Предполагам, че някой мързелив нашенски търговец е представил неверен превод на състава на храната. Достоверна информация следва да бъде търсена първо на сайта на производителя. Проверете тук: http://acana.com/our-foods/dog-foods/
Аватар
animalprograms

Мнениеот Мър-мяу » Пет Дек 18, 2015 10:34 am

animalprograms написа: Проверете тук: http://acana.com/our-foods/dog-foods/

Вярно, наистина е така, няма чесън. А съставките на този производител са такива, че и на мене ми се дояде - алфалфа, мента, розмарин ... :)
Аватар
Мър-мяу

ПредишнаСледваща

Назад към Грижи за котките. Съжителство и дресировка