Без бълхи и без oтровни антипаразитни продукти

Проблеми възникващи в съжителството Ви с домашния любимец. Дране на мебели. Уриниране не където трябва. Котките и децата, котките и бабите, котките и телевизора...кой командва?!

Re: Без бълхи и без oтровни антипаразитни продукти

Мнениеот Мър-мяу » Нед Яну 31, 2016 10:20 am

Вижте каква интересна информация за инфузорната или диатомична пръстhttp://bilki.bg/infuzorna-prust-100gr.html?gclid=CPrPwanH08oCFQTlwgodqqoI7A. Обезпаразитява и хора и животни вътрешно, освен това обогатява организма с полезни елементи. Само трябва да се внимава да не се вдиша, защото дразни дробовете. Смятам да купя и да слагам по малко в храната - и в моята, и на котьовците. :)
Аватар
Мър-мяу

Мнениеот tochica » Пет Апр 22, 2016 12:29 am

Може би не съм за тази тема, но нещо не намирам другата.

Както и да е, някой да знае дали има някакви таблетки за външно обезпаразитяване (и по възможност да не са някакви супер отрови де)? Преди няколко дена разделих пипета пестигон между С § Б и беше страшна драма отново. Бандит с часове се опитваше да се оближе, а и до вчера бягаше от мен и още ме гледа с недоверие. То е ясно, че сега няма да им давам, но ми се иска ако има таблетки да пробвам. Знам, че за кучета трябва да има, защото си спомням, че братовчедка ми беше взимала миналото лято, но нищо не намирам по зоомагазините. Ако има такива таблетки ми се иска и уличната банда да почерпя, защото поне за половината пипета е немислимо.

Ако пък някой знае дали тези медальони http://zoomagazin.eu/bg/kategorii/tickl ... leji-26681 действат, цена няма да има. :)
It would be funny if it were not so sad: people may feel they aren’t getting enough affection from their cat, while their cat may feel they aren’t getting enough attention from their person.
Аватар
tochica

Мнениеот serena70 » Пет Апр 22, 2016 8:53 am

Лекарства за животни, вкл. и за обезпаразитяване, се продават само във вет. клиники, затова не намираш нищо в зоомагазините. Аз с хапчета нямам опит, няма как да дам хапче сама. А тези медальони малко ме съмняват, честно казано.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено Изображение
Аватар
serena70

Мнениеот tochica » Пет Апр 22, 2016 11:23 am

Аз явно съм с късмет, защото с хапчета не съм имала проблеми с никой. Използвам техниката, която научих тук - от Светлето май, с няколко бързи парченца (обикновено преработено филе май най се харчи) без хапче и след това слагам разполовено хапче. То аз на Смоки и Бандит сигурно от поне половин година не съм им давала хапчета де, но се надявам да не се изхитрят.

А пък уличните даже ги изяждат набутани в консервата, няма нужда да ги лъжа.

Ще попитам в клиниката до нас, аз обикновено от там взимам такива работи. Искаше ми се мнение, защото тях ако ги питаш всичко е много безвредно, не че им нямам вяра, но все пак си мисля, че малко омаловажават всички тези обезпаразитяващи, ваксини и т.н.
It would be funny if it were not so sad: people may feel they aren’t getting enough affection from their cat, while their cat may feel they aren’t getting enough attention from their person.
Аватар
tochica

Комбинация от медикаменти за обезпаразитяване

Мнениеот myname70 » Пон Авг 15, 2016 7:07 pm

Здравейте , много теми са се изписали но колкото повече чета, повече се обърквам. Искам да третирам моето което с най- доброто за него. Хем да е ефикасно, хем да му оказва най- малко странични ефекти.
Четейки основно чужди публикации, виждам ,че един препарат предпазва от дадени червеи и паразити, друг от подобни ама не баш. Едните се изписват само с рецепта , други са свободни. Едните вредели повече, третите по- малко.
Котето ми е на три години и тежи 4,450 кг. Здраво. Гледа се тамо вътре. Не излиза.

Последно се спрях на гомбинацията Bayer Advantage Spot on за бълхи (нищо , че не включва кърлежи, но той не излиза и вероятността е малка) плюс Bayer Drontal worms cat таблетки - за повечето червеи (включително и тения) нищо , че като чета дават , че убива възрасните червеи само.
Дронтала ще го давам през три месеца а адвантиджа веднъж на месец.
Тази комбинация дали е добра? (Може и нещо с Bayer Advocate или Prefender , но те са с рецепта а и не са за тения - плоските червеи)
myname70

Re: Комбинация от медикаменти за обезпаразитяване

Мнениеот animalprograms » Пон Авг 15, 2016 9:01 pm

Ето много добър източник, където може да бъдат изяснявани въпросите около антипаразитните вещества и съответните търговски продукти: http://parasitipedia.net/index.php?option=com_content&view=article&id=2445&Itemid=2703

Обърнете внимание на група вещества там, наречени макроциклически лактони, които имат ендектоцидно действие, т.е. едновременно срещу вътрешни и външни паразити. Тяхната употреба при кучета с дирофилариоза може да представлява риск, докато такава опасност по отношение на котките не е посочена.

Една забележка от мен. Потребителската/консумистка култура започна да завладява българското общество и това подтиква отделния човек към закупуването на много и ненужни продукти. Ако едно апартаментно коте е прихванало паразити, търсенето на по-ефективни и същевременно по-безвредни химикали би било оправдано. Иначе, такава дилема напомня за нещо като "хем пиянството да бъде ефективно, хем нежеланите въздействия да бъдат най-леки".
Аватар
animalprograms

Мнениеот myname70 » Вто Авг 16, 2016 11:45 am

Разбира се се консултирах с ветеринарните лекари, и познайте - и в двете клиники където ходя ми препоръчаха това които им беше изложено напвидно място във витрината, като в едната клиника оплюха другата марка , и в другата съответно оплюха първата. При питането ми - ама този препарат който ми препоръчвате не е за плоски червии / тения - ми отговориха -" така ли? Не знаех". Та затова човек се принуждава да чете.
myname70

Мнениеот lgm » Пет Авг 19, 2016 11:17 pm

[quote="myname70"]
Котето ми е на три години и тежи 4,450 кг. Здраво. Гледа се тамо вътре. Не излиза.

Ако котето не е опаразитено /пишете, че е здраво/ защо ще го тровите периодично?
– ако му се лепнат бълхи – Frontline.
– ако му се лепне кърлеж – вадите го /има много приспособления за това/ и дезинфектирате мястото.
– ако в изпражненията видите паразити или яйца – Cestal.
Моята принцеса е "апартаментско коте", но я водим редовно на вилата /както и предишните ми котараци/ и когато е
имало проблем, по–горе написаното винаги е било достатъчно.

П.П. Ясно е, че паразити могат да се внесат в апартамента и с обувките, но това е повече хипотетично отколкото реално
и по–скоро би било рядък лош късмет.
lgm

Мнениеот Лапички » Съб Авг 20, 2016 2:03 pm

Ето ни и нас, как няма да се разпишем и в тази тема :roll: . От вчера открихме, че сме с бълхи, винаги съм си мислела, че след като са домашни и нямат контакт с външна среда са защитени... да, аме не! :evil: Веднага изтичахме при ветеринаря и сега са с Фронтлайн, който трябва да подейства до 48 часа :( доктора каза това е най-доброто. Елмо се чеше супер много, Лъки не чак толкова, има яйца от бълхи навсякъде :cry: всичко се пере на високи градуси, но изчакваме да им подейства Фронтлайна сигурно после ще наскачат по нас. Ужасна напаст незнам как се избиват тези гадове завинаги, ще пръскаме и със спрей Ардап, някой има ли опит с този продукт четох добри отзиви . Проблема обаче не е само един :cry: Лъки е с огромна екзема на гушката незнам дали е реакция от ухапване от бълхи или неговата си алергия която получи миналата година по същото време, има си от мехлема мажем го, но в момента нямям пари за лекар :( .
Изображение
Аватар
Лапички

Мнениеот lgm » Съб Авг 20, 2016 3:31 pm

В покрива на вилата имам "съквартиранти" – няколко семейства съсли, които нямам желание да убивам.
От време на време, техните бълхички идват и при нас. За прочистване на жилищните помещения, вече
няколко години, ползвам БИОКИЛ – в ръчен пулверизатор. Ефикасен и бързоразградим. Дават го, че действа
само на студенокръвни, но аз за по – сигурно пръскам преди да си тръгна.
lgm

Мнениеот Мария K » Чет Мар 29, 2018 12:56 am

clarity написа:Много добра тема, лошото е, че много малко хора се интересуват, какво става в организма на животното, след поредното химично третиране!
Бях решила да давам на една много слаба улична маца капки за вътрешни паразити и в вет. кабинет ми дадоха Stronghold, като твърдяха, че е включително за вътрешни и външни паразити. Зарадвах му се, че с един коршум два заека..ама реших, за по-сигурно да прочета и аз, защото исках да съм сигурна на сто процента, че ще изтрепе тениите и глисти, ако има. Споменава се за паразитите на дирофиларията, засягащи сърцето и белодробните артерии, които се предават от комари. Също и токсокара - дребен червей подобен на тенията, но като цяло за другите видове тении и обикновенните глисти никъде не прочетох точно и ясно.
Котараната е много слаба и не исках да я третирам извън необходимото, и за това се въздържах, докато и взема друг продукт с който да съм сигурна, че е конкретно за тении и глисти.
Много бих се радвала, ако Stronghold наистина трепе всички вътрешни гадини и аз да съм в грешка. Ще ми стане любим, че е две в едно :mrgreen:
Така или иначе накапах едно друго коте с него и от тогава, вече не виждам кърлежи, а преди много го нападаха, а той все по тревата се разхожда.
JulyMorning написа:Този Стронгхолд не ми стана ясно отблъсква ли и кърлежите - в едната статия пише не, в другата - да. Някой да има директни наблюдения?

При нас подейства...няма кържелски гадове :mrgreen:
http://www.animalprograms.org/antiparaz ... dstva.html написа:Натурални репелентни капки. За целта можете да използвате по-концентриран вариант на сместа за нашийника. Към 10 ml бадемово масло добавете 10-15 капки есенциално масло и ги смесете добре. Два пъти седмично капете по 1-2 капки от сместа върху козината в областта на лопатките.

Това тук много ми допада и ако не това лято, то другото ще се постарая да го направя. Просто трябва да видя от къде да ги купя тези масла и съответно да не са ментета.

Здравейте, нова съм тук. Имам пет котки и един немски овчарски хубавец. Живеем на село и животните се разхождат свободно навън. Около нас няма други постоянно живеещи, но въпреки това кърлежи има и ми нападнаха котките. Преди им слагахме капки на вратлето, но тогава беше само една женска, а сега тя ни роди още четири и ни е малко трудно(скъпо) да осигурим капки за всичките пет, а и предпочитам ако има начин да се избегнат препаратите с химия и други подобни, да се заместят с билкови и естествени средства. И понеже ми попадна вашата тема и по-специално за натуралните репелентни капки - питам ви/се първо, дали ще е ефикасно да предпазва котките и кучето от кърлежи и второ, дали няма да им пречи при лов и другите им котешко/кучешки дейности.
Ще се радвам, ако има начин. Благодаря!
Мария K

Мнениеот malinakupina » Нед Апр 15, 2018 12:07 pm

Здравейте! Преди време пробвах смеската от масла, която анималпрограмс е препоръчал. За съжаление на моя котаран не му действаше добре. Получаваше зачервяване на накапанато място и постоянно се чешеше. Много пъти след това разреждах сместа, за да стане с по-слаба концентрация, но уви ефект нямаше и се отказах от този метод. Странното е, че почти постоянно е с противопоразитна каишка на билкова основа и тя е базирана точно на тези масла, но никога не е имал проблем. За вътрешни паразити не съм му давала нищо от много време. Мисля, че тук някъде бях чела, че специално за котки, които не излизат навън, е по-добре да се вземе проба от акото и да се изследва и ако се установи наличие на паразити, тогава да се третира с препарати. В крайна сметка, ако котето е здраво, няма смисъл да го тровиш излишно. :D
malinakupina

Предишна

Назад към Грижи за котките. Съжителство и дресировка