Дали някой има опит?

Проблеми възникващи в съжителството Ви с домашния любимец. Дране на мебели. Уриниране не където трябва. Котките и децата, котките и бабите, котките и телевизора...кой командва?!

Дали някой има опит?

Мнениеот Лапички » Вто Ное 28, 2017 4:43 pm

Здравейте, търсих такава тема, но не намерих. Случаят е следният- майка ми живее в огромен парк с много котки във Франция, блоковете са разположени в този парк пълен с природа и котките си се разхождат свободно вероятно са на хора, които живеят в тези блокове и в околните къщи. Една от котките преди почти две години доведе три малки сладки котенца, незнаем дали майката има дом, но определено си ги гледаше в парка и ги криеше и понеже и давахме малко храна тя започна да ни води и малките и ние ги хранехме, малко по малко остана само едно малко коте къде отидоха другите не се знае, но той попорастна и тя го остави, а той продължи да идва и да плаче за храна. Говорили сме с организации да ги прибират или поне кастрират те казваха, че тези котки си имат собственици било проучено просто там се разхождали вечер :roll: , колкото и да ги уверявахме, че бебетата са 100% бездомни те си знаеха тяхното, а да ги хванеш малките няма шанс те идваха да ядат само, ако се отделечим. Остана само едно коте, което мама си кръсти Рижко и си го храни всеки ден купува му храна, но не може да го вземе абселютно забранено е от хазайна :| . Рижко и мама вече имат горе-долу някаква връзка, което си е напредък защото той не доближава хора, а мама вече го гали докато яде и го гушка понякога той си я чака вечер след работа до входа, тя си го храни и така стана голяма любов :) . На мама и предстои да се премести в нова квартира и задължително иска да си го вземе и без това идва студ, а и тя ще живее доста по-далече не може да ходи да го храни, до тук добре обаче Рижко е много асоциално коте той не е имал контакт с никой друг човек, не е кастриран и обезпаразитен, а да го хванеш е немислимо пълен дивак израстнал под открито небе. Аз съм се опитвала да го доближа не мислимо, миналата зима беше много студено и мама понеже уж са приятели опита да го вземе и да го вкара на топло поне за вечерта... ужас :? Започна да дере да скача във входа по стените да се блъска в тях ( той мисля никога не е влизал в стая) да плаче, да вие ...абе трагедия дори и на ръце не позволява да го вземе. Въпроса ми е, имате ли опит? Сблъсквалили сте се с подобно нещо? Как да го вземем?! Как ще го изкъпен идея си нямам, а той трябва и да се кастрира аз мисля, че ще изпадне в паника, ако го вземем в апартамент. Дайте идей, моля!!! Попитахме жена от организация, тя каза той никога няма да свикне и няма да бъде щастлив, той е израстнал сред природата и е щастлив навън. Да така е, но там не е само природа има и хора и коли...
Изображение
Аватар
Лапички

Re: Дали някой има опит?

Мнениеот tochica » Пет Дек 01, 2017 6:13 pm

Ние имахме една улична маца, която така изпадна в истерия преди да я заведем за кастрация. За нещастие я изпуснах докато я премествах в клетките и научих какво е котка да се катери по латекс - буквално. Ние винаги държим уличните маци за възстановяване в по-голяма клетка, където да има място за легенче за тоалетна легълце (тип иглу е най-добре за страхливи котета) и панички. Според мен клетката им е един вид убежище и се чувстват по-защитени вътре, плюс това е по-лесно да ги докопа човек от начало, като са не много социални. Те сами си показват като започне да им теснее и искат да започнат да разузнават. В този момент оставам клетката за още известно време като убежище, но отворена. Ние поне така процедираме с тези които сме прибирали за да им търсим дом. Не знам за там, но тук има доста лекари, които имат опит с диви котета. Това което сега е у нас направи голяма драма първия път при лекаря, но след това не е хапала и не се е тръшкала, въпреки че много я е страх. Може да опитате да намерите лекар, който има повече опит с диви котета. Аз не бих го къпала, но може да пробвате да му дадете хапче с храната още преди да го приберете, и пипета може да пробва майка ти. При нас на уличните повечето докато се усетят успяваме да им сложим, докато ядат. Успех и пишете! Според мен щом вече си имат изградена връзка с майка ти ще свикне сравнително бързо. Аз лично бих опитала, щом има къде да се гледа и кой да го обича би било жалко да остане бездомен.
It would be funny if it were not so sad: people may feel they aren’t getting enough affection from their cat, while their cat may feel they aren’t getting enough attention from their person.
Аватар
tochica

Re: Дали някой има опит?

Мнениеот Лапички » Нед Дек 03, 2017 3:14 pm

Много благодаря tochica както винаги на време и полезни :) . Ще пише как е протекла “операция Рижко” вчера мама докато го е хранела е дошла една баба и казала, че това е нейният Плюшю :shock: и има бебета :roll: , но със сигурност не е влизал вътре, а ходи и си похапва и от там явно Рижи е направил вече белята и има поколение, което се очакваше, но къде незнаем...бабата е казала, че има котка при нея женска с бебета и те са негови :( , но ние ще го вземем той е бездомен и това, че го хранят не означава, че има дом.
Изображение
Аватар
Лапички

Назад към Грижи за котките. Съжителство и дресировка