[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EEST/3.0/DST' instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: getdate() [function.getdate]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EEST/3.0/DST' instead
Съжителство на две котки...

Съжителство на две котки...

Проблеми възникващи в съжителството Ви с домашния любимец. Дране на мебели. Уриниране не където трябва. Котките и децата, котките и бабите, котките и телевизора...кой командва?!

Мнениеот bet » Пет Авг 28, 2009 10:46 am

Изображение
сладури
ИзображениеИзображениеИзображение
bet

Мнениеот ivaila » Пет Авг 28, 2009 1:30 pm

Браво!
Сега из вън леговището ли са? Какво правят малките?
Оправи ли се очето на едното сиамче?
Изображение
Аватар
ivaila

Мнениеот Стефи » Пет Авг 28, 2009 1:58 pm

Вече са навън,тичат из спалнята.Оченцето се поотвори още но не напълно,сутрин и вечер го мия с лайка.Чудя се с какво да ги захраня,щом са излезли може и да проядат.
Аватар
Стефи

Мнениеот gerundelka » Пон Сеп 07, 2009 8:13 pm

Реших да не правя нова тема и да пиша тук, понеже проблема ми е подобен. Обаче става дума за съжителство между четири котки!!! Двамата ми котараци точно свикнаха с Мърсита (въпреки че от време на време не могат да я търпят много) и им натресах Куки. Те още се адаптират към новата придобивка, Мърси съго що почна да свиква, проблема е Куки. Тя все стои една такава свита, ту в единия ъгъл, ту на някой стол, а доста често и се завира под леглото и не мърда от там освен когато ходи да хапва или да ползва тоалегната. Та според вас дали го прави защото още не е свикнала с обстановката или се страхува от другите котаци - те доста я съскат. Притеснява ме мисълта че мое би не може да приеме толкова котаци за свои "съквартиранти"? Възможно ли е това да е проблема - че иска по спокойно място, не толкова пренаселено от котешки индивиди че и от едно куче :shock:
Аз съм човекът, когото тормозеше като малък
Аз съм човекът, който ти изглеждаше жалък
Аз съм човекът, който те отвращаваше
Аз съм човекът, на когото се подиграваше...
....Ти мислиш, че е готино да си свиреп,
Но и аз съм Човек - като теб.
Аватар
gerundelka

Мнениеот bet » Пон Сеп 07, 2009 8:32 pm

и Куки се чувства сякаш е нагости нали? и моя Начо беше така
Според мен тя много добре знае, че щом другите са дошли първи там трябва да се пази, но всичко е въпрос на време.
Като домъкнах Начо вкъщи и той така седеше "на гости",макар че е по голям от Моргана и му обръщах повече внимание, за да свикне. А тя така гадно се държеше с него, хапе го - той седи, дърпа му ушите със злоба - той пак седи, като опитна мишка го ползваше, и сякаш той и позволяваше да го тормози
Много ме очуди това,даже питах и ветеринаря /сигурно съм го писала някъде по форума/ каза ми "понеже е мъжки мн бързо ще и покаже кои е шефа" така и стана ест.
Тъй че доминирането на мъжките няма да се промени, но това че живее с други котки не и пречи, ще свикне, даже ще спът накуп след време :lol:
ИзображениеИзображениеИзображение
bet

Мнениеот Стефи » Вто Сеп 08, 2009 8:17 am

И аз съм с 4 котки и едно куче и последната която донесох Симона все още се крие и съска на другите, макар че вече 3 месеца е у нас. Но с малките бебета няма проблеми те се качват при нея(изнесох я от килера и сега си е харесала един шкаф), лежат до нея, ядат и от храната, никакъв проблем, но види ли Шуши съскането е страхотно, а преди се и биеха, но мисля,че ще свикне.Кучето не и обръща внимание и тя не го закача.
Аватар
Стефи

Re: Съжителство на две котки...

Мнениеот sheridan's » Пет Ное 06, 2009 9:18 pm

Здравейте,много се радвам,че това форумче съществува!Помогнахте ми със Шери,а сега видях,че има тема ,каквато ми е болезнено необходима в момента!
Случаят е такъв:Сега бяхме на пазар за харана на Шери,но пред магазина видяхме един невероятен сладур(момченце).Сетихме се за онази статистика,в която се казва колко минимална част от бездомните котета оцеляват!Нахранихме котето и си тръгнахме,но след малко се разкаяхме,че оставяме маника и се върнахме.
Той е изключително спокоен-хапна мляко,изкъпахме се без гък!Но нашето разбойниче не е съгласна със съквартиранта,толкова разстроена не сме я виждали: съска,та чак се дави,не ни дава да я галим и държим,попринцип не е такава!Ревнува,а е на 3 месеца,а маника е поне с месец по-малък!
Дали ще го приеме?Тя е от месец с нас,дали ще ни намрази?!
Малкият още няма име и може би ще търсим на кой да го подарим,ако не се разберат! :cry:
Чочко Изображение
Аватар
sheridan's

Мнениеот люба иванова » Пет Ное 06, 2009 11:24 pm

Все още са малки и бързо ще се разберат,тя смята ,че територията е нейна ,обръщайте и повече внимание,.Лъки на близо 8 години свикна с двете принцеси,а те са още малки и много бързо ще се приобщят.Дайте им общи играчки ,ще се заиграят и до 2-3 дни всичко ще е наред.
Изображение
Изображение
Аватар
люба иванова

Мнениеот sheridan's » Съб Ное 07, 2009 12:39 pm

Положението е страшно,Шери не дава дори да я докосваме,почти не яде и постоянно го съска.Снощи малкият спа в коридора,а тя в стаята,но противно на любимото й спане на спалнята (до нас),тя дори не поиска да се качи! :cry: Сутрин винаги се гушка,но сега не ни приближава!
Иначе маника е адски спокоен,веднага се научи къде му е тоалетната,хапва си и почти не й обръща внимание.
Дали това,че са от различни полове не е проблема???
Чочко Изображение
Аватар
sheridan's

Мнениеот Стефи » Съб Ное 07, 2009 1:42 pm

Не им пречи това, че са от различни полове. До няколко дни ще свикнат, нея я е страх да не я пренебрегнете, а той се чувства чудесно на топло и нахранен. Не се притеснявай ще свикнат заедно.
Аватар
Стефи

Мнениеот sheridan's » Пон Ное 09, 2009 12:58 pm

Здравейте , минаха 3 дни,откакто двете бебчета живеят заедно.Има разлика и тя се състои в поведенито на дветв животинчета!
Шери мина през няколко фази:
- агресия към всички
-депресия и отчуждение
-злоба към маника нежелание да я приближаваме
и от снощи -интерес към малкия Лео и опити за побой над него!
Всички фази са придружени със съскане,та ръмжи чак :lol: като малко куче!
Дали общуването ще си остане враждебно ?!Видях и такива случаи(за перманентна неприазън кум новото коте),въпреки,че мисля,че е по-възможно да се случи с по-големи котета,но Шери е доста силен характер! :roll:
А ето ги и тях http://sherryto.snimka.bg/animals/leo-i-sheri.441145
Чочко Изображение
Аватар
sheridan's

Мнениеот Стефи » Пон Ное 09, 2009 2:35 pm

Много са сладки! Мисля, че ще се успокоят, трябва малко време.
Аватар
Стефи

Мнениеот sheridan's » Вто Ное 10, 2009 11:39 pm

Имаме напредък! :D Малкият я чака да заспи и отива при нея и започва да я ближе и да я гушка.
Шери вече не го съска и с нас е по-мила,само че изразява радостта си по малко груб начин,тя е много енергична и не му дава да си поеме дъх,постоянно го бие.А той или е много муден или го е страх от нея,вече той я съска,за да го остави да диша :?
Ето и голямата обич: http://sherryto.snimka.bg/animals/leo-i ... 5.15881130
Чочко Изображение
Аватар
sheridan's

Мнениеот harry » Вто Ное 10, 2009 11:47 pm

Много са сладки :lol: имам чувството , че имат нещо общо в окрасике и незнам... просто много си отиват :oops: !
Изображение
Аватар
harry

Мнениеот Ifffka » Сря Ное 11, 2009 8:57 am

Бебета сладки :oops:
Изображение
Изображение
Аватар
Ifffka

ПредишнаСледваща

Назад към Грижи за котките. Съжителство и дресировка