Съжителство на две котки...

Проблеми възникващи в съжителството Ви с домашния любимец. Дране на мебели. Уриниране не където трябва. Котките и децата, котките и бабите, котките и телевизора...кой командва?!

Re: Съжителство на две котки...

Мнениеот sheridan's » Сря Ное 11, 2009 9:03 am

:P Благодаря за милите коментари! Наистина си приличат,особено по окраската на лапите,но косъмът е различен.
Вече се търсят постоянно-за да се бият,но все пак е напредък!
Надявам се да помогнаем на някой нов стопанин на две животинки да се успокои!Животните си намират начина да се разберат ! :)
Чочко Изображение
Аватар
sheridan's

Мнениеот Ifffka » Нед Дек 06, 2009 9:55 pm

А възможно ли е перманентно да не се харесват? Аз снощи намерих една много красива котка на стълбите във входа, и разлепих обяви, но още никой не се е обадил, и си мислех, ако никой не си я потърси да си я задържа, но ме притеснява, че с Пуфинката като се засекат си съскат и ръмжат. Котката сякаш е по- възрастна от Пуфлето, но не съм сигурна на каква възраст е точно. Може би 2 години. Явно се имат горе- долу за равни. Дали две вече порастнали котки могат да се разберат? Не са кой знае колко разстроени сякаш, и двете спаха през голяма част от деня. Пуфинката е сравнително любопитна, но я съска като отиде до нея. Притеснява ме също, че Пуфето не яде много. Като си отиде до купичката, и почва да се оглежда за другото коте, и сякаш забравя да яде. Хапна само малко консервичка.
Изображение
Изображение
Аватар
Ifffka

Мнениеот harry » Нед Дек 06, 2009 11:12 pm

Ifffka мисля , че с времето ще се заобичат ! :lol: (ако никой не си го потърси) :)
Изображение
Аватар
harry

Мнениеот Стефи » Пон Дек 07, 2009 9:35 am

Ще свикнат заедно! Моите са 4 и само Тереза съм взела като бебе. Шуши го купих на 2 години, а Симона я взех на 8, и сега живеят всичките заедно.
Аватар
Стефи

Мнениеот sheridan's » Пон Дек 07, 2009 11:34 am

Подарихме мъжкаря на моя близка, понеже на няколко места четох, че женската не е хубаво да забрменява при първо разгонване-а ако са на едно място ще е неизбежно :cry:
Лео е в сигурни ръце , а Шери все още е невинна :lol:
Като и дойде времето ще се срещнат отново. :mrgreen:
Чочко Изображение
Аватар
sheridan's

Мнениеот Ifffka » Пон Дек 07, 2009 11:39 am

А, Стефи, Симона приобщи ли се към другите вече? Нали не ги приемаше много, само малките.
Изображение
Изображение
Аватар
Ifffka

Мнениеот Стефи » Пон Дек 07, 2009 11:49 am

С женските няма проблеми, ама с Шуши.... Тя се беше разгонила и горката толкова му се моли и той не и обърна внимание. Вече не е както преди пак се позбиват, но не така злобно. Тя вече идва в кухнята и не я гонят, ходи на всякъде без проблем, но си спи на шкафа в коридора. Женските се качват при нея и няма проблем.А Шуши просто не и обръща внимание.
Аватар
Стефи

Мнениеот Ifffka » Пон Дек 07, 2009 3:50 pm

Мен ме притеснява, че Пуфлето не яде, или това са само капризи? Не яде от гранулите, но за сметка на това от консервата си хапна. А другото коте е като Алф, постоянно е при купичката. Притеснявам се докато трае този период на опознаване Пуфинката ми да не отслабне. А котето още никой не го е потърсил.
Изображение
Изображение
Аватар
Ifffka

Мнениеот Стефи » Пон Дек 07, 2009 4:21 pm

Няма да отслабне, моите защото са месоядни и вечер им сипваме гранули, но те не ядат. Чакат да седнем на масата да им дадем първо от нашето ядене и тогава ядат. Даже снощи с рибата правих за децата постен зелен боб и Шуши реши, че иска и от него, докато не му дадох не мирна и изяде само соса ама го опита.
Аватар
Стефи

Мнениеот Ifffka » Пон Дек 07, 2009 4:30 pm

Е, Пуфинката и Чарли /така се казва новото коте :lol: / снощи също изядоха на моят любим половината вечеря. Значи да не се притеснявам, така ли?
Изображение
Изображение
Аватар
Ifffka

Мнениеот Стефи » Пон Дек 07, 2009 4:39 pm

Няма място за притеснение. Ще си свикнат заедно. А за храната не се притеснявай.
Аватар
Стефи

Мнениеот Vesinka_ » Пон Дек 07, 2009 6:15 pm

Иве,дано свикнат заедно.

Аз пък забелязвам,че Джеси съска Сивушка(Мишинка :oops: ) не я иска вече като че ли.. :? А Сивушка гледа да е покрай нея,да си играят или да спинкат заедно,ама Джеси не и дава,гони я.. а преди не беше така,преди да изчезне си играеха,спяха заедно,пак я съскаше,но не така както е сега... Не искам да ги гледам така,искам като преди да се разбират.
Аватар
Vesinka_

Мнениеот Стефи » Пон Дек 07, 2009 6:28 pm

Защо пък сега няма да я иска? Моят Шуши съска бебето само когато му се спи, а то иска да играе с него. Тогава го и плесва с лапа и то отива на друга опашка да скача.
Аватар
Стефи

Мнениеот Vesinka_ » Пон Дек 07, 2009 6:37 pm

Не знам защо не я иска сега,аз ако знаех... И Джеси така плесва я с лапа понякога..
Аватар
Vesinka_

Мнениеот Стефи » Пон Дек 07, 2009 6:51 pm

Може да е забременяла и да има нужда от повече почивка. Може да се чувства уморена от няколко дневното скитане и да не и се играе. Аз гледам моите, от време на време някой изгонва бебето, но то веднага отива при друг и играта продължава. А женските ми нямат никакви конфликти помежду си, само от време на време някоя се сбива със Шуши, но само ако има свидетели, през деня когато само децата са си в къщи всичко живо спи. Интересното е, че Шуши спи в кухнята на стол или на дивана, Мима спи в гардероба в коридора, Симона си спи на шкафа в коридора, а Тереза и бебето в спалнята. Бебето заспива там където се умори де, ама най често в спалнята. Вечер обаче всички са в кухнята с нас.
Аватар
Стефи

ПредишнаСледваща

Назад към Грижи за котките. Съжителство и дресировка