Съжителство на две котки...

Проблеми възникващи в съжителството Ви с домашния любимец. Дране на мебели. Уриниране не където трябва. Котките и децата, котките и бабите, котките и телевизора...кой командва?!

Re: Съжителство на две котки...

Мнениеот Стефи » Нед Дек 20, 2009 11:31 am

Не игрите няма да навредят на бебетата. Те кога ще се раждат? Обожавам малки бебенца, котенца!
Аватар
Стефи

Мнениеот Ifffka » Нед Дек 20, 2009 11:36 am

Тази седмица за съжаление си имах шефове на работа, и цяла седмица бях до късно на работа, смятам в понеделник или вторник да отидем, и да видим какво ще каже вета, в коя седмица е вече, кога да ги чакаме и т.н. :D
Изображение
Изображение
Аватар
Ifffka

Мнениеот Стефи » Нед Дек 20, 2009 11:40 am

Сметни ги горе долу 62-66 дни.То при всяка е различно, ама горе долу са толкова.
Аватар
Стефи

Мнениеот Ifffka » Нед Дек 20, 2009 12:06 pm

И аз това четох. Тя е при нас точно от две седмици, а беше в ранна бременност, но все пак ще отидем.
Изображение
Изображение
Аватар
Ifffka

Мнениеот sisa 76 » Нед Дек 27, 2009 4:56 pm

здравейте,при мен проблема е голям,откакто ми подариха женска котка.а имам и мъжки котарак.тя е при мен вече 1,5 мес ,но е като на гости.а и мъжкия много я бие, косми по цяла шепа събирам.вече се чудя дали да не я махна,защото щом досега не свикнаха,сигурно въобще няма да свикна.някакви идеи...
Аватар
sisa 76

Мнениеот Стефи » Нед Дек 27, 2009 5:24 pm

Ще свикнат! Винаги ще се посбиват,ама няма друг начин. На колко години е женската? Моята симона е на 8 и още не може да се отпусне като другите ми котки. Всъщност имам 3 женски и един мъжки котарак и едно бебе-почти тинейджъър. Той постоянно ще се доказва, че е мъж, но ако тя е по млада и се приобщи след още 2-3 месеца няма да създават проблеми, особенно ако тя се разгони и му даде всичко ще бъде на ред.
Аватар
Стефи

Мнениеот люба иванова » Нед Дек 27, 2009 7:30 pm

Ще се приобщят,но отношението и към двете трябва да е еднакво-като се вземе едната,после се взема другата,след като се погали едната ,после другата .Всяко нещо трябва да е равностойно и за двете.Още малко време и ще се приобщят,после ще се търсят
Изображение
Изображение
Аватар
люба иванова

Мнениеот sisa 76 » Нед Дек 27, 2009 10:04 pm

Тя е на 1,5г /поне така ми казаха като я взех/ а той на 9 мес.Тя наскоро се разгони и мъжкия я скочи,но не знам дали е станало нещо,защото той е малък.За тези 2,3дни всичко беше добре,но сега пак я бие зверската.
Аватар
sisa 76

Мнениеот Стефи » Пон Дек 28, 2009 10:43 am

Не се притеснявай, трябва само много търпение. Люба е права, равностойно отношение!
Аватар
Стефи

Мнениеот Ирина Палабуйкова » Чет Фев 18, 2010 12:06 pm

Здравейте.Имам огромен проблем.Наскоро се преместихме с приятеля ми в ново жилище и взехме мъжка персийска котка от сестра ми понеже на нея и се наложи да се премести в софия.котето е на около година и половина,проблемат е 4е тук жижеем с баща му който гледа някаква ули4на котка която сащо е мажка.за момента го даржа само в нашата стая но двете постоянно се дебнат и саскат.в4ера щтяха да се сбият и аз едва хванах моето и го издарпах но после то по4на заплашително да ме гледа и да се опитва да се хварля :cry: моля дайте ми савет какво да правя :( не искам да вращам котето много е красиво и сладко а и с изклу4ение на това е много мило и дружелубно :(
Ирина Палабуйкова

Мнениеот Ifffka » Чет Фев 18, 2010 12:12 pm

Старият котарак си пази територията. Мислили ли сте за кастриране? Доколкото знам, кастрираните котараци не са така нервни като некастрираните. Моите двете женски свикнаха заедно за няколко дни, но при мъжките е по- сложно доколкото знам.
Изображение
Изображение
Аватар
Ifffka

Мнениеот greqna » Вто Юни 15, 2010 10:25 am

Здравейте и аз имам проблем, имам мъжки котарак на 11 месеца и от няколко дена си имаме и още едно бебе на месец- женско.
Котарака се държи странно, в един момент я ближе съвсвм приятелски и в другия вече я е захапал за гушата и не я пуска да мърда сякаш иска да я убие :shock: .....какво става?!? :roll:
greqna

Мнениеот Стефи » Вто Юни 15, 2010 11:44 am

Само я е захапал ли ими я бие, едното може да е игра, а другото е съвсем сериозен проблем. У дома бебето е на 20дни и майка му го показва, но мъжкият само го гледа и не го докосва, но имам друга котка, която като го хване го измива и ляга да го кърми.
Аватар
Стефи

Мнениеот greqna » Вто Юни 15, 2010 5:48 pm

Гони я и за захарва за гушата без да я пуска да мърда ,а тя плаче , завърта се по гръб ако успее и го удря с лапа с нокти.
На него са му изрязани ноктите. Като му се скарам я пуска.
greqna

Мнениеот Стефи » Сря Юни 16, 2010 8:53 am

Играе с нея. Ако я бие той ще я дере и хапе до кръв, просто са котки и играта им е по друга.
Аватар
Стефи

ПредишнаСледваща

Назад към Грижи за котките. Съжителство и дресировка