Съжителство на две котки...

Проблеми възникващи в съжителството Ви с домашния любимец. Дране на мебели. Уриниране не където трябва. Котките и децата, котките и бабите, котките и телевизора...кой командва?!

Re: Съжителство на две котки...

Мнениеот mar4ela » Вто Яну 09, 2018 8:59 pm

Днес при поредната среща между двамата, след време и перчене от двете страни, Пухи на два пъти легна по гръб и си показа коремчето. После ги разделихме.
Какво означава това с обърнатото коремче?
mar4ela

Мнениеот serena70 » Вто Яну 09, 2018 10:52 pm

По принцип котките откриват корема си в ситуация, в която се чувстват сигурни и спокойни. При общуване с друга котка понякога го правят, за да покажат, че нямат лоши намерения. Време им трябва на животните да приемат чуждото присъствие и да свикнат един с друг. Скачането в гръб може и да е вид закачка, а не нападение с цел бой и прогонване. Трябва да се научите да улавяте правилно сигналите, които дават животните. Един от успешните методи за сближаване е да ги заигравате, когато са в едно помещение заедно - примерно първо подавате въдичка или въженце на Пухи, после на Рене. В този ред. Така след известно време той ще схване, че тя е първа в този дом, а също и двамата ще започнат да свързват присъствието на другия с приятна емоция - игра, любима храна. Препоръчително е да ги храните в една стая, не съвсем близо един до друг, всеки от самостоятелна паничка, като пак давате първо на Пухи и след това на Рене. Ако той се натиска в нейната чинийка, мило с ръка го насочвате към неговата малко по-встрани.
Има едно предаване по Анимал планет - "Моята котка от Ада", горещо го препоръчвам на всички, които искат да опознаят характера на котките си и да направят средата, в която живеят по-приятна и интересна за тях. В ютуб също има клипове как да протече сближаването между две котки и те да могат да съжителстват в спокойна и приятелска обстановка.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено Изображение
Аватар
serena70

Мнениеот joro70 » Вто Яну 09, 2018 11:20 pm

Пухи на два пъти легна по гръб и си показа коремчето

Както бях написал в по предишния коментар , и при моите ставаше така . Котето лягаше по гръб и вдигаше предните лапи нагоре. По този начин явно показваше че не желае да враждува. Надявам се да започнат да се подобряват нещата. Само не бързайте и не ги стресирайте допълнително.Разбираемо е че много искате да се заобичат , но просто няма да стане от веднъж.
joro70

Мнениеот mar4ela » Сря Яну 10, 2018 8:39 pm

Благодаря ви Серена и Жоро!
Ние през денят сме на работа и училище . През това време котетата са всеки в своята стая. Като се приберем, и ги пуснем то почва едно ръмжене , хъскане. Днес Рене влезе в стаята на Пухи. Оглежда, души, , видя Пухи.Тя го гледаше съсредоточено, но мълчеше. Когато той реши да се приближи , тя започна да ръмжи. Рене спря, сниши се.Гледаше съсредоточено, а опашката му потупваше по пода, а върхът й шареше на всички страни. Разделихме ги. Май лапнах голяма хапка и сега ми е трудно, но трябва да се справя. Надявам се времето да помогне.
Серена, ти ми казваш да ги заиграя, да ги хранят заедно. Не знам как да го постигна. Та те двамата едвам стоят в една стая. Надявам се, че и това ще стане, а аз го искам много силно, но трябва време.
mar4ela

Мнениеот prikazka » Чет Яну 11, 2018 1:09 am

Аз нямам опит но знам,че на първо време е добре да свикнат с миризмите си.Затова мисля,че не е лоша идея да им разменяте играчките ,постелките..изобщо разни вещи докато са сами през деня, примерно.
Не е нещастие да се родиш сред патици, стига само да се излюпиш от лебедово яйце.. Из 'Грозното патенце" на Х.К.Андерсен
Аватар
prikazka

Мнениеот mar4ela » Чет Яну 11, 2018 11:24 am

Благодаря, Приказка!
Това също е добра идея и ще я приложа. :)
mar4ela

Мнениеот mar4ela » Съб Яну 13, 2018 2:46 pm

Ситуацията върви, но дали напред, ще видим.
Сега пускаме котетата от стаите им по ред на номерата. Първо едното, после другото. Когато пуснем Рене, той се разхожда ходи, души и после застава пред вратата на стаята на Пухи. Пухи пък стои до вратата от другата страна. Ако се случи да отворим вратата и случайно той е там, тя го изсъска или изръмжава и бяга.
Когато пускаме Пухи, тя първо се оглежда, поглежда към стаята на Рене и когато се увери, че го няма тогава излиза, но гледа да е близо до хладилника, за да се скрие при нужда. Мисля, че той търси контакт, но тя се страхува.
mar4ela

Мнениеот mar4ela » Пет Яну 19, 2018 11:23 am

ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА! ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ ПРИЯТЕЛИ, ВИЕ, ВАШИТЕ СЕМЕЙСТВА И ВАШИТЕ КРАСИВИ КОТЕНЦА!
Явно вървим бавно и полека напред.
Рене, като влезе в стаята на Пухи, тръгва да души да се разхожда, а госпожицата стои на гардероба, гледа го , но не ръмжи и хъска.Вчера отворих вратата на стаята на Пухи, когато той беше в коридора. Той беше от другата страна. Двамата се гледаха на около 20 см. един от друг, но отворът беше толкова малък, че нито тя можеше да излезе, нито той да влезе. Той души, души, тя нищо не каза дълго време, накрая каза два три пъти "К" и аз затворих вратата. Мисля, че вече посвикват и се надявам в бъдеще да видя две котета, които си играят, спят заедно и се ближат. Е,то без шамарчета помежду им може да не се разминем, но това е в реда на нещата.
Благодаря, Ви приятели, че с постовете си ми помагате. Когато трябва ми се карате, когато трябва ме подкрепяте, но винаги ми помагате.
mar4ela

Предишна

Назад към Грижи за котките. Съжителство и дресировка