insane, и за мен котката е котка.. Аксел също не е с родословие, кучето ми също.. предното ми куче беше от улицата също... НО принципно, ако искаш да си сигурен, че котето което си взимаш ще има тези и тези черти на характера, тези и тези черти на външния вид като порастне, трябва да го вземеш от развъдник.. така де, нали точно родословието е доказателство за произхода..
За объркания пол на котенцето... ами грешки винаги стават, а и съм чувала, че понякога е трудно да се определи пола на котето, като е малко.. нямам опит в тая област, Аксел го познах, че е мъж от малък.. понеже е интересувах.. други котки не съм преглеждала толкова обстойно
Ами я ми кажете ако две котки с родословие от една и съща порода, закупени от лицензиран развъдник имат поколение , но в домашни условия тогава мелез ли се получава? Сигурно, защото не е родено там, няма как и то да има родословие.
С развъждането на котките не съм хич запозната, но при кучетата поназнайвам нещо (поне това съм чела).. скачката (не знам дали и при котките се казва така) трябва да се документира, заснеме, опише от член на клуба на дадена порода, като с тези работи се доказва, че точно на еди кои си кученца родителите им са точно еди кои си..
Ако за две кучета от една порода, макар и с родословия, от развъдници и т.н. няма документирана скачката и присъствие на член от клуба, тогава на малките не им се издават родословия.. освен това, преди да се допуснат до разплод двете кучета преминават редица тестове (трябва да са здрави, за да нямат малките евентуално наследствени заболявания) и се преценява дали са подходящи едно за друго.. Мисля, че се избягва и оплождането на кучета с родствени връзки..
А, между другото, в самото ти твърдение има противоречие.. в случая, който даваш за пример, при който е доказано, че двете котки са от една порода, няма начин да се получи мелез, тъй като под мелез се рзбира животно от смесена порода.. просто няма да имат родословие малките, предполагам..
Сега, първо много благодаря за комплимента, а в отговор на въпроса ти - попринип от ветеринар знам, че дори и за мъжко коте не е опасно да се храни само с гранули, при условие, че те са висок клас!
Аксел от отбиването си го захраних с ей това:
Royal Canin Babycat34

А ето в тази тема съм дала съвет, направо цяла програма

, за храненето на коте.. 10тото мнение е моето, за което говоря..
http://kotkite.com/forums/viewtopic.php?f=10&t=1453Там се водеше и дискусия какво точно трябва да яде малкото коте въобще.. прочети я, смятам, че ще ти е интересна. А освен гранулите не мисля, че пречи да даваш на котето, като поизрастне малко де, че то предполагам ще е съвсем бебе, някоя и друга вкусотийка.. Аз на Акси понякога му давам някое парченце мръвчица, кашкавал.. нещо от този сорт, като гледам да няма подправки разни, разбира се..
Надявам се да съм ти била полезна и очаквам да представиш малкия сладур, като дойде!