Рижо, Бежо, Гергана и Черньо

Мястото за теми за вашата котка

Re: Рижо, Бежо и Гергана

Мнениеот tsweti_g » Чет Дек 13, 2012 5:53 pm

леле- да ти е честита госпожицата! ама някой трябва да бъде кастриран в групата... Стискам палци за големия- да се окаже лесно лечимо... брр
Аватар
tsweti_g

Мнениеот Tomi12 » Чет Дек 13, 2012 6:00 pm

Леле,каква принцеса сте докарали,честита да е!Съгласна съм с Цвети-най добре е Герито да кастрирате :D
Изображение
Аватар
Tomi12

Мнениеот Kot » Чет Дек 13, 2012 6:51 pm

Дотам да я докараме... Рижо имаше 5-6 пристъпа за денонощието, вечерта откача, а за капак днес набарал пакет с мокри кърпички и изял около 1/4 от едната, имаше малко кръв по нея, дано от смяната на зъбите, защото все ми се струва, че венците му не са наред. Сутринта пък беше повърнал всичко в хола. Преди това падна от пералнята в поредния пристъп, въпреки опитите ми да го спра да се качва там. Сега всички спят, но някой някъде кове, а към обяд кърти плочки.
Когато лошото идва, винаги е колективно... Има и още... Но дано само изака тая кърпичка, дадох му мляко за пръв път и ориджин, който го разхлабва, мляко почти не пи, преди това половин яйце с въглен. Сега съм наредил дрехите и парите и се готвя да го нося на денонощната клиника, ако нещо се получи заради кърпичката, дано не се стига дотам. Може би се е обезводнил, ама не пие много, какво ли не му давах, сега съм сварил пилешки бульон, но няма да го будя.
Малката ще я пусна чак утре вечер, най-рано, и то за малко, за да не се стресира Рижо. Ще видим как ще стане точно. Изобщо все си мечтаех да са повече котки, а сега се притеснявам да не му пречат и почвам да съжалявам, особено ме дразни тоя селяндур Бежо с просташкото си поведение. А Рижо е страшно умен, някой път ще ви опиша какви ги върши :) Но всичките си ги обичам, вчера гушках Бежо един час в мен към 2 сутринта, за да се успокои Рижо насаме, но не хвана много файда.
Така че кастрацията сега ни е последният проблем...
Не знам кой е създал котката, но е направил много добре!
Аватар
Kot

Мнениеот Meow » Чет Дек 13, 2012 8:35 pm

Успех с котето и дано кърпичката да излезе, но най-добре да го види ветеринар щом припада така милият! Успех още веднъж!
Meow

Мнениеот Sineva » Чет Дек 13, 2012 9:03 pm

Миличкият Рижо, сигурно е много уплашен от това, което му се случва. Дали не "откача" от уплахата и от насъбралото се "зле ми е, не разбирам какво става!!". Ми знаеш ли, нашият като сменяше зъбите изобщо не видях кръв...може да е имало де, но не съм видяла. Дано да се оправи душичката малка, че само като чета ми става болно.
Изображение
Аватар
Sineva

Мнениеот prikazka » Чет Дек 13, 2012 10:23 pm

Стискам палци да успеете да изследвате Рижо,има спешна нужда от лечение за тези припадъци.Не отлагай наистина.Чакаме добри новини,а после ще се радваме на малките.Късмет,Кот!!
п.п . При смяна на зъбите няма кръв,по вероятно е да има проблем с венци,зъбки... и тази нервност може да се дължи на болка,болест..според мен е малък да е разгонен.
Не е нещастие да се родиш сред патици, стига само да се излюпиш от лебедово яйце.. Из 'Грозното патенце" на Х.К.Андерсен
Аватар
prikazka

Мнениеот Meow » Чет Дек 20, 2012 11:24 pm

Кot, какво става с вас, как е Рижо, имаше ли близка среща между него, Бежо и хубавицата Гергана :)?
Meow

Мнениеот Kot » Нед Дек 23, 2012 3:04 pm

Рижо се осмелих да го водя на лекар за зъбите, беше в кошницата, в която обичат да спят двамата, и в кашончето, и не го вадих от тях. Оказа се пигментация. Имаше и един припадък наскоро. Сега ме е страх заради тия кретени с пиратките да не се шашардиса, макар че той много-много не се впечатлява.
Гергана много съска и ръмжи :lol: Но я изолирах, защото ми се стори, че има опадала козинка, но явно е някаква по-друга порода, защото бузките й симетрично са така, но муцунката не е идеална, така че скоро ще я пускам сред братята. А те редовно се вмъкват в кухнята, Рижо сяда на масата и гледа като съдия, а малките вече не издържат на любопитството, хеле Гергана(Джери), ходи и ги пятка или ръба, но се дръпва за всеки случай. Опознаването върви бавно, защото батковците си имат другарче един на друг, а малката я е страх, но ще се оправим.
Аватар
Kot

Мнениеот дезире » Нед Дек 23, 2012 5:59 pm

Радвам се, че Рижко няма сериозен проблем на зъбките и венците. За пиратките, като почнат да гърмят ако имаш стая откъм страна където вероятно няма да хвърлят там го прибери. При нас се падаме от към спалните на блоковете и няма голяма дандания, но и Писан не се впечатлява, даже му е интересно да гледа суматохата на вън. В тези моменти си мисля за бездомничетата какъв ужас изживяват и как няма къде да е скрият. Герганчето сигурно иска компания и малко помалко я сближавай с батковците, може Нова Година да си я прекарате четиримата заедно.
ИзображениеИзображение
Аватар
дезире

Мнениеот Meow » Пон Дек 24, 2012 10:45 pm

Лека-полека ще свикнат сладуранчовците заедно, млади са все още и при тях свикването става доста бързо. Радвам се, че Рижо е по-добре сега, само един припадък е имал, а със зъбките е наред явно :) И аз ти пожелавам, като дезире, една Нова година 4 в 1 и, ако може, повече снимки на котешкото семейство :) през 2013 :)
Meow

Мнениеот Sellena » Вто Яну 01, 2013 9:20 pm

Леле пак сме изостанали! Чак сега с Марти открихме и прочетохме вашата темичка. Момчетата са страхотни, а на пъстричката Гери- Джери много й отива името :D
Дано сте преживяли спокойно новогодишната нощ с пиратките! Рижо има ли окончателна диагноза за тези припадъци? Много ме разчуства неговата история как е жив благодарение на мъничката си опашчица :( големи да сладурковци, дано да са ти здравички и тримата! За много години
Понякога, когато Щастието е щастливо, то мърка!

Изображение
Аватар
Sellena

Мнениеот Kot » Сря Яну 02, 2013 1:52 pm

За много години!
Още няма диагноза, защото не са му взели кръв, а това не знам как ще стане, страх ме е, че някой ще получи удар, докато трае процедурата, дано само не е той. Вчера имаше припадък, придружен с падане върху главичката явно. На пиратките никой от бандата не обръщаше внимание, но в най-големите трясъци го прибрах в антрето и му покрих ушичките за всеки случай. Комшиите обаче не спряха с чалгата до 5 сутринта.
Вероятно ще събера смелост да го водя пак на друго място, да видим.
Послепис: Малката сладурана вече се гуши с Бежо, но с Рижо не много, много е игрива, стига големият кот да не я прибара, както стана сега - то ръмжене, съскане и каране, да се спукаш от смях :) Той пък застава едно изумено и учудено какво ще да е това чудо?!
Аватар
Kot

Мнениеот дезире » Сря Яну 02, 2013 6:47 pm

За много години! Бъдете здрави, усмихнати и весели! Бавно, но сигурно ще постигнете котешкото царство у вас. Много здраве пожелавам на Рижко, дори и със заболяване може да има качествен живот като се грижиш за него. Целувки на пухкавелковците.
ИзображениеИзображение
Аватар
дезире

Мнениеот prikazka » Чет Яну 03, 2013 2:58 am

За много години,кот и малки пухчовци! Желаем ви здраве,здраве и пак здраве през новата година! Всичко друго само ще се подреди :)
Не е нещастие да се родиш сред патици, стига само да се излюпиш от лебедово яйце.. Из 'Грозното патенце" на Х.К.Андерсен
Аватар
prikazka

Мнениеот Sineva » Чет Яну 03, 2013 9:53 pm

Здравейте, Кот и дружина! Желаем ви да сте здравички и много щастливи и игриви през Новата Година! И.. ще чакаме новини...Дано по-скоро бъде поставена диагноза на Рижо и да се назначи лечение!
Изображение
Аватар
Sineva

ПредишнаСледваща

Назад към Моята котка