Рижо, Бежо, Гергана и Черньо

Мястото за теми за вашата котка

Re: Рижо, Бежо и Гергана

Мнениеот Катрин » Пет Яну 04, 2013 8:48 am

Здравейте и за Много Години и от мен!
Явно съм пропуснала темичката Ви, но тази сутрин я изчетох цялата. Много ми хареса и е много е мило това, че сте дали подслон на цели три котета. Дано всичко се нареди при Вас и дано скоро успеете да разберете какво се случва с припадащото коте, за да може да му се помогне в крайна сметка. Поздрави и целувки от мен :)
„Котката няма нищо против да спите в леглото си. В края му.“ — Джени де Фриз
Аватар
Катрин

Мнениеот Meow » Вто Яну 08, 2013 11:18 pm

За много години и нека новата 2013 година донесе много приятни моменти на голямото котешко семейство, а на нас наслада за очите - повече снимки на тримката сладури :)!
Meow

Мнениеот Kot » Вто Яну 08, 2013 11:21 pm

Благодаря на всички!
Пожелавам на всички здраве, щастие и спокойствие!
Не знам кой е създал котката, но е направил много добре!
Аватар
Kot

Мнениеот Meow » Пет Яну 18, 2013 12:05 am

Kot, здравей, как сте :?: Ще има ли скоро фотосесийка на тримата герои? Как е Рижо със здравето? Иска ми се да видя едни пораснали Бежо и Гергана! Ще чакам с голямо нетърпение! :D
Meow

Мнениеот Kot » Пет Яну 18, 2013 12:19 am

Здрасти! Скоро няма да има снимки, чини ми се. Нека да видим как ще се развият нещата, после снимки бол. Котьо вече е на фенобарбитал, надявам се да му помогне, защото пристъпите зачестиха - на 1-и, 7-и, 12-и вечерта... Бежо нещо се кротва периодически, но вечер бесува здраво. В момента Рижо е окупирал кошницата при Бежо, а Гергана спи до радиатора :)
Надявам се да няма повече пристъпи и си мисля как ще му вземаме кръв след месец за състоянието на черния дроб... Пак си е изцапал муцунката и се гоним из цялата къща, докато успея да го мацна с памучето, или вечер като се гуши малко повече, но не мога да направя много, оплескан е с бентонит и стои като Чарли Чаплин. Вземането на кръв ще е нещо много страшно :?
Аватар
Kot

Мнениеот дезире » Пет Яну 18, 2013 7:03 pm

Дано има ефект от лечението, вземането на кръв може и да мине леко, не го мисли отсега. Гушки на котенцата ти.
ИзображениеИзображение
Аватар
дезире

Мнениеот Meow » Съб Яну 19, 2013 8:29 pm

Дано при Рижо нещата се оправят постепенно, а за кръвта не се притеснявай - ветеринарят си знае работата:) А другите две зверчета изглежда са добре, пращам и на тримата гушки и няма да се откажа от снимки :P
Meow

Мнениеот Kot » Вто Фев 05, 2013 12:14 pm

Ето и малко снимки (недотам малко, ама не мога да избера тъй лесно). Лекарството явно помага, но днес получи пристъп, без напишкване, но имаше пяна по пода и по дясната страна и муцуната на кота, изтървал съм момента, докато съм закусвал явно. Сега е малко ошашавен, какъвто не е бил откак почна лекарството. Благодарение на фенобарбитала стана пак жизнен, гони топчето, ръба малките, особено малкия :mrgreen:, защото госпожицата вдига страшни скандали, но и тя го отнася понякога. Вечер идва да ми се гуши, докато работя и много протестира, ако не го взема. Ама това е през 5 минути.
Бежо е доста пораснал:
Изображение

Яяяяя! Гарги!
Изображение

Кой е такъв красавец като мен?!
Изображение

Кипра:
Изображение

Хмммм....!
Изображение

Какво си се разснимал бре, ни виждаш ли, че си оправям педикюра?
Изображение

Хмммм2....
Изображение

Срещи от втория вид - един от първите моменти на мирно съвместно съжителстване между Джери Рижо:
Изображение

Аз чета книжки:
Изображение

Снимки в кошница:
Изображение

Ама... и аз искам да изляза на снимкатаааа!
Изображение

Който си има радиаторче, се топли:
Изображение

Уфффф...
Изображение

И така, уважаеми слушатели, г-н Рижо лови топката и...
Изображение

Като бонус няколко видеота:
Рижо като малък с една от любимите му играчки, после използвана и от Бежо и Гергана, сега хич не ги бръснат такива:
http://www.youtube.com/watch?v=KsBwSkYXRMc Не е ли невероятен сладкиш :D
На линия се появява и Бежо, и то с претенции за по-голямата паница (не че има такава):
http://www.youtube.com/watch?v=JMifFVHWPU8
Тук Бежо се е кротнал и Рижо решава да пробва госпожицата дали носи на бой:
http://www.youtube.com/watch?v=NLrNKKtpQ3I
Атаката на фотоапарата и преди се е случвала, добре че съм го увил около ръката :mrgreen: На Рижо все му е изцапана муцунката, ама сега пак се изчисти. Вероятно затова не ще да го снимам.
П.п. Извинявам се за хаоса в последното видео, ама тримата като се разтичат ела та гледай :lol: А чехълът е там за да не затварят вратата, че от скокове и блъскане и това се случва, особено през нощта.
П.п.п. Ето тук има и други снимки, и без туй малко се поолях с материала :oops: http://kot75.snimka.bg/?profile,albums
П.п.4. Още един припадък, тоя път май най-тежкият, после стоя неадекватно поне 3 минути, а сега лежи или дреме на сянка. За разлика от предните пъти не реве за манджа. Дано не стане като на 12, когато бяха 5-6... иначе сигурно ще вдигаме дозата... Но май няма да го водя на недотам планираното изследване, съвсем зле ще му се отрази. Не знам дали има връзка, но преди припадъците обикновено има разстройство...
Последна промяна Kot на Вто Фев 05, 2013 1:52 pm, променена общо 1 път
Аватар
Kot

Мнениеот Dianka74 » Вто Фев 05, 2013 1:45 pm

:) много им се радвах докато разглеждах снимките :) . Въпреки здравословните тревоги и грижи, невероятни сладури си имаш и любовта, с която ги даряваш съм сигурна, че ги прави щастливи :) ! А на предпоследната снимка, не мога да се нагледам, как сладко спинкат!!! Много целувки и на тримата!!!!!!
Изображение Голдън е на 7 години

Изображение
Аватар
Dianka74

Мнениеот sharanche » Вто Фев 05, 2013 5:51 pm

Страхотна фотосесия, направо разкош! И снимките, и коментарите са супер, за моделите да не говорим. Много са сладки и тримата и на снимките, и на клипчетата. Госпожичката, въпреки че е малка, е голяма сладурана и ще започне да ги строява май. Рижо явно мрази папараците - аз отначало не се усетих какви бяха тези ефекти, ама после ми светна, че апаратът си го е отнесъл.

Мислех си, дали неговите припадъци не са следствие от това, че си го намерил полужив? След като е бил толкова зле, дали не е възможно това да доведе до някакви увреждания, които да се проявяват в последствие?
Кучетата си имат господар, а котките - обслужващ персонал.
sharanche

Мнениеот Kot » Вто Фев 05, 2013 6:12 pm

Благодаря за поздравите и целувките, ще ги предам, но въздушни целувки :) Рижо тъкмо влезе в заграждението да пита какво има за предаване и кога ще го сипвам :) Бежо също се намърда, а Джери като нинджа вече е влязла, без да я усетя. Оградил съм бюрото с фазерни заграждения, защото нападенията са безкрайни, а и желанието да се ръбат кабелите не ми е присърце. Бежо е алпинист и се качва на невероятни места, а оттам скача върху скенера :shock: говедото. А Рижо умира да блее в монитора, което ме принуждава да спра всякаква дейност.
Вероятно ударът е причината за припадъците - като го взех такава беше диагнозата, че е ударено и с комоцио. Днес може да е било от слънцето... Разстройството ме навежда на мисълта, че може да е стомашен проблем. Като бях малък майка ми имаше титания или както там се казва, с ужасни припадъци и гърчове и пиеше луминал, това от някакъв стомашен проблем, но за към 2 години се оправи, та дано и тук. Ситуацията при Рижо се влоши след като го водих за кръв на 1-и декември, затова сега с оглед на ситуацията не смея, но все пак ще трябва заради черния дроб. Не знам какво му се е случило, защото като го намерих имаше охлузвания на коремчето, мисля че има белег на дясното ухо от зъби, изпитва невероятен страх като го хвана за лапите или врата да го чистя. Може би едно изследване на кръвта ще покаже нещо, но който не е видял, той не знае... Може и да стане някой ден. Докторът не даде витамини за черния дроб, но пък четох, че стресът при изследванията се отразявал.
Аватар
Kot

Мнениеот elimn » Вто Фев 05, 2013 6:35 pm

Хубавичетааа! Поздравления за семейството :D Дано здравето по-скоро си е в ред и да има само щастие и игрички за малките сладури!
Истинската вяра означава любов към всичко живо. Кордовский
Аватар
elimn

Мнениеот sharanche » Вто Фев 05, 2013 7:07 pm

Като се замисля, възможно е и стресът от ходене на лекар да е засилил припадъците. Но така или иначе дано докторите да открият каква е причината за припадъците, за да можете да я избягвате. Толкова е сладък и не заслужава така да се мъчи.

П.С. Сега се сетих, някой ми беше казвал за котешки психолози, може би и с такъв специалист да се консултирате, може пък той да помогне, ако е нещо свързано със стрес или минали преживявания.
Кучетата си имат господар, а котките - обслужващ персонал.
sharanche

Мнениеот дезире » Вто Фев 05, 2013 7:15 pm

Миличките ти красавци, гонят се, борят се, ама как сладко спинкат заедно. Прав си, че ти трябва по-голяма кошница. При Рижко всеки стрес може да доведе до припадък, тонизиращи храни също, не знам купешките храни дали не съдържат такива съставки. Радвам ви се, как се справяте с всичко и как се грижиш за три котета, едното от които болничко. Ако понасят целувки им пращам дузина.
ИзображениеИзображение
Аватар
дезире

Мнениеот Sineva » Вто Фев 05, 2013 7:41 pm

Лелеее, сладурковци! Ама как се тъпчат само в кошницата :mrgreen: Дали не можеш да им направиш нещо като на Кити (на Надето86)? Като искат толкова много да се гушат заедно, хоп - някое старо чекмедже, нещо мекичко вътре и легълцето е готово! От цялата тройка Рижо ми е любимеца!! Прави ми впечатление, че Бежо е най-пробивен! А Герганка е голяма сладуранка! :)
Изображение
Аватар
Sineva

ПредишнаСледваща

Назад към Моята котка