Рижо, Бежо, Гергана и Черньо

Мястото за теми за вашата котка

Re: Рижо, Бежо и Гергана

Мнениеот Sellena » Вто Фев 05, 2013 8:12 pm

Много се посмях на снимката на "Я гарги!" както и на котешкия куп в котешката кошница :mrgreen: ама ако тази кошница се намираше пред включен радиатор.... тогава пък да видиш! Джери-Гери наистина е голяма кипрушка!
Понякога, когато Щастието е щастливо, то мърка!

Изображение
Аватар
Sellena

Мнениеот prikazka » Сря Фев 06, 2013 1:05 am

Кот,прекрасни са ти зверчетата,зяпах клипчетата и се смях,и си спомнях как и моя много играеше с подобни играчки като бебе.В кошницата са като ангелчета,милите :) За хауса хич не се извинявай,че ни е ясно какво е с едно,а с три хич не си и помислям! Може би като поулегнат ще е различно,но има доста време до тогава.Много гушки им спретни от нас и дано Рижо се повлияе от лечението .Целувки на тройката!

п.п.Отдавна чаках да изстреляш една хубава сесия на всички герои :) Благодара!
Не е нещастие да се родиш сред патици, стига само да се излюпиш от лебедово яйце.. Из 'Грозното патенце" на Х.К.Андерсен
Аватар
prikazka

Мнениеот Meow » Сря Фев 06, 2013 9:18 am

Кот, здравей, много се радвам на фотосесийката, много исках да ги видя тези юнаци :) Наистина Бежо е пораснал, Герито се е разхубавила, а при Рижо се надявам лекарствата да подействат с течение на времето. Иначе пази кабеляците, че нашият разбойник опропасти 2 зарядни - на телефон и на лаптоп, когато живееше при сестра ми. Прегръдки на котешкото семейство, и тримата са много много сладки!!!
Meow

Мнениеот Desita » Сря Фев 06, 2013 3:02 pm

Много хубава фотосесия ! Снимките на сладурите в кошницата са страхотни.Особено тази,в която мъника надига главица да влезе в кадър :) .Добре,че се събират все пак и няма големи разногласия.
Дано при Рижо скоро всичко е наред и лечението има резултат.Целувки на трите пухчета!
Аватар
Desita

Мнениеот Kot » Съб Фев 09, 2013 6:53 pm

Те си имат голямо кашонче с губер, но в него само Рижо ляга, но много рядко. Засега проблемът се реши изненадващо, като малките спят в секцията, а Рижо до някое отоплително тяло :mrgreen: Не се качва при тях и им е по-спокойно. Чудно че всички изведнъж спряха да спят в кошницата, гледах я да не се е напикавал Рижо в някой припадък, но не намерих нищо. Имат и къщичка, но там май лъха студено от стената. Рижо почти всяка вечер по няколко пъти е разгонен и или тероризира Бежо, или тъпче едно одеалце на една табуретка и хапе едно конче, но откакто почна лекарството тия пристъпи не водеха до припадъци, надявам се пак да се размине. По принцип Тигърчо (Рижо) е страшно буен котарак, особено като малък, нещо уникално, и след всяко буйство декември и първата половина на януари имаше пристъпи, но като цяло беше омърлушен. Като почнахме лекарството стана почти пак същият тигър, просто не мога да го хвана да го снимам като скача и тича, див жребец на родео ряпа да яде, и такива страшни енергийни приливи се разминаваха. На Гергана не смее много да скача, явно го е страх като му съска и ръмжи, а Бежо е по-кротък, особено като изпадне в някакво такова дремещо, сънливо или унило състояние, което не знам на какво се дължи. Онзиден беше пак така, но му направих играчка от цилиндърче от осцилококсинум с въженце от сезал, страшно му допадат малки леки дрънчащи нещица, хапеше го, ръмжеше страшно и едно 2 часа не се спря.
Гергана пък гони едно шоколадово яйце (не самото шоколадово, а пластмасовото) с парче кибритена клечка. Непредсказуемата траектория и дрънкането на пръчицата явно я подлудяват и препуска непрекъснато, няма умора. Другите са иди-доди, главно спят, дремят или гледат като държавни служители в понеделник сутрин. Когато и тримата се заиграят ми става много хубаво, а когато някой се тръшне, както понякога Бежо на стола до мен, почвам да си мисля какво ли не.
На вилата също имаме котки, една страхотна Маца и сладък Пешо :D (майка и първороден син). И двамата са много хубави, но не съм ги виждал от доста време, нашите ходят там и понякога ги хранят, макар и не много. Маца е като за списание, някой път ще пусна снимки. Точно най-хубавите й снимки май не са при мен.
А това е кашончето:
Изображение
Идва ми и на мен да се намърдам там :) Понякога обаче явно Рижо хапе или просто малките ги е страх, и се местят. Може би той да ги гони нарочно, а може би точно обратното, но преди малко се намести при тях, а те се изместиха в кошницата.
Не знам кой е създал котката, но е направил много добре!
Аватар
Kot

Мнениеот Meow » Съб Фев 09, 2013 7:45 pm

:) Кот, много ме зарадва тази идилична снимка, много са сладки, ако може човек да ги сграбчи и да ги нагушка така заедно, и тримата! Прекрасни са твоите писанковци! :)
Meow

Мнениеот дезире » Нед Фев 10, 2013 11:01 am

Душички са те. Рижко, ако го кастрираш дали няма да му намалее енергията и адреналина провокиращ припадъците? В това състояние, обаче дали ще понесе упойката не знам. Бежо може би си е по-кротка душичка и затова е такъв, не точно унил, а спокоен. За Герганчето няма да се тревожим, тя си е оправна мома.
ИзображениеИзображение
Аватар
дезире

Мнениеот Kot » Пет Мар 22, 2013 1:40 am

Eто още снимки:

Изображение
Изображение

Тази ми е от любимите (забележете как Гергана-Джери се е ухилила сладко):

Изображение

Не знам защо все сменят местата за спане. На пералнята се задържаха дълго, но след един пристъп трябваше да прибера елечето и се изместиха до прозореца, и сега пак са там, пък там студенее нещо... Двамата мъници хич не щат да спят в секцията пак, пък кошницата никой не я поглежда, въпреки че е поне персон и половина :) Впрочем новото е, че сложих една коркова дъска от тия, дето се залепят съобщения по тях, но малка, на леглото, и Гергана страшно я хареса за нокточесане и следобедна дрямка, но после нещо позагуби интерес. Бежо я души, души и остана с едно наум, а Рижо каза, че с такива простотии не се занимавал... :mrgreen:

За съжаление положението с припадъците хич не е добре :? А още не сме го изследвали, не знам след това няма ли да зачестят. От месец и нещо сме на двойна доза - старата сутрин и още толкоз вечер. Ето как я караме след първата доза на 13 януари: 5 февруари 2 пристъпа, 18 фев. 1, около 26/27 вероятен пристъп, 2 март, 6 март, 11 март, 20 март, 22 март... :( Нещо се влошиха нещата, но защо ли... хем вечер вече не е разгонен и не откача както преди, но пък и не играе общо-взето. Може би нещо от храната, или кой знае... Главно сутрин към 01 ч се получават. Последните два пъти ги усеща и отива под стол, предният път докато беше буден се затича там, а днес се събуди от стола до бюрото, слезе долу, а на мен ми мина през ума, че може да е това и се наведох, рекох си, че може да иска да излезе от заграждението, и го погалих. А той се облещил и така страшно измяука, че ми секна дъхът, после се напика кротко и след това започна да се мята страшно. А после глад, голям глад, пи бульон, яде хлебче по никое време и пак иска :( Пък в началото на лечението така добре тръгна, близо 23 дни без припадък, не мога да си обясня защо става така.
Надявам се само да е жив и като взема лекарство тия припадъци да не му увреждат мозъка. А е толкоз умничък и гальовен :) И ящен де. И любопитен! Днес изкарах Бежо на стълбите, защото стигна до прага, разходи се с интерес около вратата, но като тръгнах да го нося към саксиите надолу се вкопчи уплашено в мен, та го върнах, явно не си пада по географията. Гергана пък хич не проявява интерес, може би защото е била най-доскоро навън и е видяла студ и сняг...
Аватар
Kot

Мнениеот prikazka » Пет Мар 22, 2013 3:59 am

Много са пораснали малките,Герито направо момее вече :)Сладури малки.Стана ми мъчно за Рижо много..Направи тия изследвания страх не страх,както казват децата да се види,може пък да се дължат тия припадаци на нещо друго и да не е епилепсия.Знам ли и аз,но припадъци с напишкване има и при други диагнози.Да ги нагушкаш всички,но на Рижо специални целувки!
Не е нещастие да се родиш сред патици, стига само да се излюпиш от лебедово яйце.. Из 'Грозното патенце" на Х.К.Андерсен
Аватар
prikazka

Мнениеот svetlito78 » Пет Мар 22, 2013 2:36 pm

Maле, толкова са милички тримцата сгушени...душички сладки! :)
Ох, не знам какво да ти кажа за Рижо...и на мен ми е много мъчно и знам колко е тежко да гледаш така обично същество. Какво точно те спира да направиш изследванията? Финансово или за да не го стресираш? Защото, ако е второто - стреса се преживява все пак, особено като е за негово добро. Те усещат животинките. Спомням си едно от моите кученца, го бяхме измъчили да ходим по доктори към края на живота му, но то милото търпеше и ни вярваше безрезервно. Усещаше, че го правим от обич към него и ни отвръщаше с многократно по-голямата си обич.
Много ме притеснява и даването на толкова силни лекарства и дали тези реакции, които описваш, не са странични ефекти от тях?! Не знам дали не е нещо хормонално и ако го кастрираш положението да се подобри? Какво казват лекарите?
Изображение
Аватар
svetlito78

Мнениеот Kot » Пет Мар 22, 2013 3:06 pm

За кастриране и дума не може да става по ред причини. След двата опити за изследване в края на ноември и на 1 декември припадъците се усилиха, декември бяха всяка седмица, а на 21 бяха 6. Преди това бяха през месец. Така че това ме притеснява, а освен него също и невероятният ужас, който котето изпитва, не знам и как ще го удържат. Като малък се беше усукал в една "въдичка" с мишка и се разпищя ужасно, докато дойда я беше скъсал, но писъците бяха смразяващи, може и това да се е отразило, но всички опити да бъде хванат, например докато му чистя муцунката се опитвам да го държа леко за главичката, защото не ще памучето, почва да се мята. Бежо също беше болен преди месец и се държа спокойно, докато му вземаха кръв и му мериха температурата, даже вторият път мърка, докато го гуших и му я мереха :) Но той не е преживял такива неща, но пък от прахосмукачката и печката го е страх много.
Не знам дали ще има файда от изследванията, само да няма вреда, но, така или иначе, таблетките намаляват и ще трябва да го изследваме... :?
Аватар
Kot

Мнениеот дезире » Пет Мар 22, 2013 5:41 pm

Толкова са милички и хубави, да не беше тази пуста болест, колко добре щяхте да си живеете. Доколкото аз знам при хората се изследва нивата на допамин и валпроева киселина, карбамазепин(ако не греша) и на тяхна база се дозира лечението. Може би самата болест го прави по-чувствителен и лесно плашлив. Моля се да намерите точния доктор и правилното лечение, но си мисля, че у нас докторите сега прохождат в тази област на вет. медицина и още не са много навътре в нещата.
ИзображениеИзображение
Аватар
дезире

Мнениеот sharanche » Пет Мар 22, 2013 10:54 pm

Вярно много са порастнали и тримата! Много са сладки, като са се сгушили едно до друго. Явно търсят разнообразие и затова си сменят местата за спане. Жалко, че при Рижо проблемите са сериозни, но дано поне от изследванията да има яснота от къде тръгват проблемите.
Кучетата си имат господар, а котките - обслужващ персонал.
sharanche

Мнениеот the_hybrid » Съб Апр 06, 2013 1:24 am

Здравей! Искам да ти кажа, че имаш прекрасни котки. Невероятна е обичта им помежду им и помежду ви. Прочетох общо взето цялата тема и исках да те питам как е Рижко? Пооправи ли се вече? Надявам се да е по- добре. Историята му много ме разчуства. Да го нагушкаш и нацелуваш от мен. Между другото с Герито май ще открием общи неща помежду си. Оказва се, че ми е адашка. :lol:
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
the_hybrid

Мнениеот Kot » Съб Апр 06, 2013 9:08 am

На Рижо успяхме да му вземем кръв, то аз не участвах де, но се получи бързо и безболезнено. Само че не всичко са успели да изследват, има много ниски тромбоцити и сега сме на преднизолон и друго лекарство. Напоследък само спи, мрънка и иска да яде, не знам от възрастта ли или що, ще ми се да стане пак същият буен тигър. Гергана засега е най-щурият член на семейството :mrgreen:
Аватар
Kot

ПредишнаСледваща

Назад към Моята котка