Рижо, Бежо, Гергана и Черньо

Мястото за теми за вашата котка

Re: Рижо, Бежо и Гергана

Мнениеот the_hybrid » Съб Апр 06, 2013 2:54 pm

Браво на Герито, дано с Бежко двамата да помагат но батко си да се чувства по- добре. Силно се надявам Рижко да се оправи!!! :)
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
the_hybrid

Мнениеот prikazka » Съб Апр 06, 2013 11:32 pm

Поздравления,Кот,че преодоля страха си.Сега дано ветеринарите са добри и си свършат добре работата.Стискаме ви палци да имате подобрение и Рижо да влезе във форма :)
Не е нещастие да се родиш сред патици, стига само да се излюпиш от лебедово яйце.. Из 'Грозното патенце" на Х.К.Андерсен
Аватар
prikazka

Мнениеот дезире » Пон Апр 08, 2013 6:29 pm

Браво на Рижи, герой е той, само дето се притеснява толкова. Ниските тромбоцити свързани ли са със заболяването и лекарствата? Щом хапва е добре, това е най-точния показател за кондицията на животно. Гушки на тримата ти сладури.
ИзображениеИзображение
Аватар
дезире

Мнениеот Kot » Пон Апр 08, 2013 8:11 pm

Не знам дали са свързани, но са твърде ниски. Сега му давам преднизолон, въпреки че не ми се ще, но нивата са 10 пъти по-ниски от нормата... Дано само да нямаме проблеми с гъбичките. При обезпаразитяването обаче се шашардисаха и тримата, особено Гергана, а Бежо ми се беше залепил за яката на якето, та не можах да го сваля бая време. Вероятно от стреса днес пак имаше припадък :( След две седмици ще го изследваме пак, дано се оправи, защото ненавиждам кортизоните и не бих му дал, ако не бяха толкоз ниски тия пущини стойности. Докторът каза, че вероятно е от бълхи, заразили са го може би. А на Бежо не съм гледал дали са му ги изследвали, там беше всичко наред. Гергана ги донесе и явно не сме успели да ги махнем, а напоследък всички се чешат яко, затова и ги обезпаразитихме, а Герито повърна червеи, малки, но много :o Това против бълхите миришеше ужасно, дано не са се натровили, аз се алергизирах, с друго пък съм напръскал част от постелките и съм ги изнесъл на слънце, ама то таквоз няма.
Сега сме на калиев бромид, фенобарбиталът го спряхме, дано има файда.
Не знам кой е създал котката, но е направил много добре!
Аватар
Kot

Мнениеот Desita » Вто Апр 09, 2013 9:24 pm

Стискам палци миличкият Рижо да се оправи напълно.Радвай се,че иска да хапва,това ще му даде сили.Дано предписаните лекарства помогнат и припадъците стихнат окончателно.
Аватар
Desita

Мнениеот the_hybrid » Съб Апр 20, 2013 8:28 pm

Хей, здравей! Как сте с котьовете? Какво става с Рижо, не си писал скоро? :)
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
the_hybrid

Мнениеот Kot » Съб Апр 20, 2013 8:57 pm

Рижо беше подпукал припадъците през ден, после всеки ден, накрая два пъти дневно, но от известно време няма. Вероятно от стреса. Обаче вече не идва да се гуши в мен, не мърка изобщо, а много често скача на вратата на спалнята и иска да лежи под леглото, но не смея да го оставям там. През другото време непрекъснато мрънка и иска нещо, вероятно да яде, дори и след като е ял, изобщо доста е изнервен. Останалите изглеждат добре.
Много ми се ще пак да се размърка :?
Аватар
Kot

Мнениеот the_hybrid » Нед Апр 21, 2013 1:26 pm

Извинявай ако следващите ми думи ти се сторят досадни и поучителни, но просто се опитвам да дам няколко съвета. :) Гушкай го по- често, но не забравяй и другите мъници. Когато го гушнеш започни лекичко да го чешеш зад ушите да видиш дали ще се размърка. Вероятно си прав кот, може и да е от стреса, но когато имаш свободно време се опитвай да го накараш да се чувства сигурен- гушкай го, опитвай се да го накараш да си играе ако трябва даже му говори. Между другото весел ли е или се държи така сякаш е на чуждо място и иска да се крие? Каза, че се опитва да лежи под леглото това може да е начин да се скрие.Когато го викаш идва ли при теб? Ако не може би ти е малко сърдит или е уплашен от теб, понеже когато ги водим при ветеринар животните помнят и при какъв човек сме ги завели и как той или ние сме се държали тогава с тях. Не знам, не съм специалист и не държа да ти досаждам просто ми е мъчно, че не мога да помогна някак си от тук. :(
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
the_hybrid

Мнениеот sharanche » Нед Апр 21, 2013 7:36 pm

Не знам, но и аз мисля, че е от стрес, а ако не обича да го гушкат, това му е още по-голям стрес и съвсем ще се травмира.
Кучетата си имат господар, а котките - обслужващ персонал.
sharanche

Мнениеот Kot » Нед Апр 21, 2013 8:11 pm

Много обича да го гушкат, преди редовно ми си изтипосваше и пускаше моторчето. Сега понякога стои, но не мърка хич. Бежо също обича под кревата, само Гергана тичка из спалнята. После Бежо се включва и почват да се търкалят. Сега Гергана е в мен и преде здраво, хапе ме и гледа екрана с голям интерес, както и си завира опашката в носа ми непрекъснато. Лошото е, че ни предстоят още стресови ситуации.
Аватар
Kot

Мнениеот дезире » Пон Апр 22, 2013 4:33 pm

Според мен тези припадъци го изтощават и променят характера му. Болестите изнервят хората и ги правят особени, така е и при животните вероятно. Да не говорим, че заболяването поразява мозъка и това допълнително го натоварва, ако е човек ще се оплаче и ще му мине, а той милия си страда и не разбира какво точно му се случва. Много ми иска да отзвучат тези неща и да се разредят във времето.
ИзображениеИзображение
Аватар
дезире

Мнениеот АзиРижко » Вто Апр 23, 2013 11:01 am

Дано Рижко да се оправи, поздрави на цялата група! Много са сладки! Особено котките с рижав цвят - много са красиви и интелигентни :) ! Голямо котешко царство :) .
Аз обичам Рижко!
||
Аватар
АзиРижко

Мнениеот Kot » Чет Юли 25, 2013 9:24 pm

Намерен ден

Днес преди една година, вечерта в 20,30 някъде намерих бат Рижо :D
През 1992 г. майка ми донесе април месец едно коте, а после още двечки бяха прибрани от площадката срещу блока. Едно от тях беше Рижо І, но след време се озоваха на вилата. По-късно Рижо изчезна, явно някой го осинови, а той искаше да е домашен кот. 20 години по-късно намерих Рижо ІІ и се опитвам да направя всичко възможно да си го задържа и да си живеем заедно.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Само да можеше да стане пак същият кот, да ми се глези и да ми мърка, бих дал половин царство. Уви, засега няма успех, но понякога си играе, ходи след топчето или го пятка, иначе основно спи или дреме. Последно си хареса в ъгъла зад вратата, а вечер и по друго време - на леглото ми. Напоследък взех да снимам от мързел с телефона, а още не съм намерил начин да прехвърля снимките, днес пък не успях да направя нищо, та снимковият материал е старичък и оскъден.
Като че ли бързо свикна с новата къща, но кой знае. За рождения ден купих пастетчета за малки котета Роял канин, с каквито го хранех в началото, беше голям хапетит, голямо чудо, облиза паницата. Купих му и креватче специално такова, но засега никакъв интерес от никой опашат към него. А също и четка :)
Аватар
Kot

Мнениеот prikazka » Пет Юли 26, 2013 12:41 am

Честита ви годишнина с Рижо! Пожелаваме ви да сте заедно много дълги години! Всички пораснали момчета не обичат много да ги целуват и мачкат майките и татковците им.И моя лигльо почна все по-рядко да идва да се умилква,а беше най-лигавото коте,което бях виждала.
Целувки на всички и най-много на Рижо!
Не е нещастие да се родиш сред патици, стига само да се излюпиш от лебедово яйце.. Из 'Грозното патенце" на Х.К.Андерсен
Аватар
prikazka

Мнениеот дезире » Пет Юли 26, 2013 5:50 am

Честита ви годинка заедно! Много здраве и дълги години при теб и другите косматковци му пожелавам на Рижко, да се обичате все така, да сте щастливи!
Късмет е имал Рижко, че си го намерил именно ти. Гушки на всички котета!
ИзображениеИзображение
Аватар
дезире

ПредишнаСледваща

Назад към Моята котка