Признаци за разгонване?

Всичко за кастрирането, разгонването, развъждането на котки и раждането

Re: Дали се разгонва ?

Мнениеот animalprograms » Чет Апр 03, 2014 2:41 pm

natispain написа:Хапчетата са опасни, а какво ще правите със следващите котила от тая котка и от първите котенца?

Муши, аз питам същото - цял живот ли възнамерявате да я тъпчете с химикали?

И ако сега следва да допуснете раждането на 4-5 котета, то нима не следва те да родят на свой ред догодина и така набързо и между другото да ги докарате до има-няма 15. Защо?

Бихте ли предположили като разумен човек колко години следва да бъде средната продължителност на живота на популацията, която ние по нашенска традиция се стремим да увеличаваме с поне 300 процента ежегодно?
Аватар
animalprograms

Re: Признаци за разгонване?

Мнениеот svetlito78 » Чет Апр 03, 2014 8:58 pm

Mushimeow написа:Със сигурност няма да го кастрирам не искам да му го причинявам.
А това, което ще му причиниш едва на 8 месеца да става майка, нормално ли е според теб??? :evil:
Ей, боже как не се осъзнаете малко, бе...външно коте некастрирано, считай на всяко разгонване забременяване, колко котенца са това, колко години ще живее тази майка... :evil: :evil: :evil:
Изображение
Аватар
svetlito78

Мнениеот rusnaka5 » Нед Ное 09, 2014 4:49 pm

Аз бих искал да питам за котарака ми , който е на около 6 7 месеца по какво мога да разбера дали почва да се разгонва. Защото искаме да го кастрираме ,а четох, че е добре да е точно преди да се разгони
rusnaka5

Мнениеот Rosi_72_ » Нед Ное 09, 2014 11:07 pm

Това е за женските котки. При мъжките ако живеят в апартамент, не бягат, не маркират и не правят бели няма нужда да се кастрират толкова рано. Почне ли да маркира ще разберете по аромата. Хубаво е котачето ако няма тези признаци да се остави да съзрее полово. Това става след година дори година и половина. Не бързай. Когато започнат проблемите косултирате се с вет. и заедно с него да решите кога и как да направите кастрацията. Има и тема тук за кастрациите можеш да почетеш за повече информация.
Аватар
Rosi_72_

Женска персийка кога????

Мнениеот sasmata » Съб Ное 21, 2015 3:43 pm

Здравейте
Имам женско коте персийка как да знам кога е разгонена и дали ще си намери някои котарак за поколение???
sasmata

Предишна

Назад към Кастриране, разгонване, развъждане и раждане