Кастриране на коте, къде препоръчвате за София?

Всичко за кастрирането, разгонването, развъждането на котки и раждането

Re: Кастриране на коте, къде препоръчвате за София?

Мнениеот tonni » Пет Апр 27, 2012 4:47 pm

Аз пък имам абсолютно обратното мнение за лекарите от Добро хрумване. А в рамките на месец и половина сме ги посещавали почти всеки ден за поставяне на инжекции. Минали сме през ръцете на почти всички, тъй като сме хващали различен лекар на смяна ( в повечето пъти). Всеки от тях отделяше време,за да предразположи котето ми, а не просто да му набучи една игла и толкоз. Всеки му е говорил,галил, интересувал се е как е прекарало ноща, усложнения, подобрения имало ли е. Дори не са го наричали коте, а ме питаха "Как е детенцето днес?" :roll: , което на мен ми се струва страшно мило.
Освен това никога не са ми взели 7-10лв за преглед, нито за преслушване и мерене на температура и т.н.
Пък и каузата, на която са се посветили- да помагат на пострадали бездомни животни, говори само по себе си, за хуманността им.
Като цяло аз съм супер доволна от тях и мисля и кастрирането ни да е при тях.
Закон за съдържанието на торбите:
Всички торби и опаковки в дадена стая трябва да бъдат обитавани от котка във възможно най-близката наносекунда...
tonni

Мнениеот di_di » Пет Апр 27, 2012 6:13 pm

И аз имам добро мнение за тях. Според мен са мили хора, които се отнасят добре с животните. Оставяла съм за кастрация при тях 7 улични котки и всеки път са ми се обаждали веднага след операцията, за да ме успокоят, че всичко е минало добре и не искат да пускат котките, преди да са напълно събудени от упойката, за да сигурни, че няма в това състояние да бъдат пуснати на улицата. Въпреки, че кастрациите им са само със записан час, миналата година приеха една моя улична котка без час, за да не се мъчи да чака до следващия ден, след като им се примолих. А само до преди няколко дни се отнесоха много сериозно към едно нещастно котенце, което донесох. Не ми взха пари за преглед и направиха голяма отстъпка за операцията, защото беше бездомно.

Може и да са се държали грубо с Вас, не знам. По принцип на никой ветеринар не би му било приятно някой да нахлуе и да наднича. На тях им е била донесена котка за кастрация и те я кастрират, това им е работата. Но съм сигурна, че с котката са се отнесли много внимателно, а нали това е най-важното?
Аватар
di_di

Мнениеот Sunny55 » Пет Ное 16, 2012 4:45 pm

Здравейте,
на мен ми предстои да кастрирам моята животинка и за сега съм се спряла на Централната Ветеринарна Клиника, но все пак искам да чуя и вашите мнения. Моята пухкава топка щастие е женска котка на 1 година и 7 месеца от пословичната порода софийска подобрена :) . Изчетох куп страхотии и много негативни мнения за всички клиники, а мои роднини са много доволни от болницата и в момента съм много объркана и страшно много се колебая къде да отида. Моля ви за съвет и мнение, а цената на услугата не е от значение.
Аватар
Sunny55

Мнениеот Era » Съб Авг 24, 2013 1:21 pm

не съм чела за ветеринарната клиника зооцентър Младост Хит. На котката ми и предстои кастрация( ходим там постоянно за ваксини и преглед но никога за по-тежки неще) ако някой има мнение моля да го сподели :)
Era

Мнениеот animalprograms » Вто Сеп 03, 2013 3:25 pm

В предишните години ние разчитахме на др Иван Попов, но той вече не приема. През последните години аз се доверявам за кастрация и въобще за хирургия на доц Димо Димов в Стрелбище (ул Нишава) и др Цветомила Стефанова в Лозенец (ул Милин Камък). Доста животни сме водили при тях и уверено ги препоръчвам, също при кожни, бъбречни и сърдечни заболявания. Димов беше оправял счупен крак на съседско куче след "лечението" му в една от големите клиники.

Колкото до изследванията и медикаментозната терапия при случаите на цистит, това са по-скоро лекарски ритуали, отколкото най-добрия подход. Спешната терапия с Цистон (индийски билкови таблети) ми бе препоръчана от гореспоменатия др Иван Попов преди десетина години. Резултатът идва обичайно до ден-два. Напоследък излекувах един полудив котарак с две таблети от това чудо. Втората таблета бе стрита и смесена с малко месо.
Аватар
animalprograms

Ветиринар до НДК?? (за кастрация)

Мнениеот whatev » Нед Мар 02, 2014 1:20 pm

Здравейте добри хора,

Ако знаете къде мога да кастрирам моя Котю (в района на НДК), моля споделете.
Обиколих 2-3 ветеринарни кабинета, но никой не извършва процедурата.
Много е плашлив Котю, затова не искам да го разкарвам дълго време по улиците, а кола нямам.

Предварително ви благодаря!
Аватар
whatev

Re: Ветиринар до НДК?? (за кастрация)

Мнениеот puza2000 » Нед Мар 02, 2014 4:22 pm

Взели сте правилното решение! Аз съжалявам, че не направих нужното навремето. Липсва ми! Много прилича в муцунката на моята Пуци! Снощи се простих с нея...
puza2000

Мнениеот sharanche » Нед Мар 02, 2014 5:51 pm

Едното място, което съм чела, че препоръчват, макар че нямам никакви лични впечатления, но просто имам доверие на този съфорумец (AnimalPrograms), който го препоръчва, е д-р Цветомила Стефанова в Лозенец (ул Милин Камък). С Гугъл можеш да потърсиш актуален телефон, защото аз с едно бързо търсене намерих резултати само от преди години и не ги пиша, защото не знам дали са актуални.

Аз понеже също съм близо до НДК, искам да те питам в кои кабинети си ходил. С Гугъл като търся никакви кабинети в района не съм намирала, а е добре да имам доктор наблизо - не за операции, ами за по-тривиални неща, така че ще съм ти много благодарна, ако напишеш адресите и тел. на тези кабинети, защото в Гугъл май няма нищо за тях.
Кучетата си имат господар, а котките - обслужващ персонал.
sharanche

Мнениеот whatev » Нед Мар 02, 2014 8:08 pm

sharanche написа:Едното място, което съм чела, че препоръчват, макар че нямам никакви лични впечатления, но просто имам доверие на този съфорумец (AnimalPrograms), който го препоръчва, е д-р Цветомила Стефанова в Лозенец (ул Милин Камък). С Гугъл можеш да потърсиш актуален телефон, защото аз с едно бързо търсене намерих резултати само от преди години и не ги пиша, защото не знам дали са актуални.

Аз понеже също съм близо до НДК, искам да те питам в кои кабинети си ходил. С Гугъл като търся никакви кабинети в района не съм намирала, а е добре да имам доктор наблизо - не за операции, ами за по-тривиални неща, така че ще съм ти много благодарна, ако напишеш адресите и тел. на тези кабинети, защото в Гугъл май няма нищо за тях.

И аз търсих на смартфона, но не намирам нищо... адекватно. Мерси все пак, утре ще отида да потърся където казваш.

EDIT: тук намерих информация по въпроса
Аватар
whatev

Мнениеот animalprograms » Пон Мар 03, 2014 9:07 pm

Да, поддържам. Др. Стефанова кастрира Малкия Жълтурко преди Коледа без възникването на допълнителни тревоги и на умерена цена.

Телефонът на докторката е 0887380561. Кабинетът е на ъгъла на ул. Милин Камък и Синчец.
Аватар
animalprograms

Мнениеот whatev » Вто Мар 04, 2014 5:19 pm

animalprograms написа:Да, поддържам. Др. Стефанова кастрира Малкия Жълтурко преди Коледа без възникването на допълнителни тревоги и на умерена цена.

Телефонът на докторката е 0887380561. Кабинетът е на ъгъла на ул. Милин Камък и Синчец.

Много благодаря!
Аватар
whatev

Клиника Анимо Младост 1а

Мнениеот sunrise » Вто Мар 08, 2016 9:25 am

Здравейте, съжалявам ако темата се повтря, четох досега и не намерих инфото което ми трябва. Предстои ми кастрация на Клео, женско коте на година и половина. Тази клиника в Младост 1а ми е най-близо, имал съм контакти с лекарите там за различни неща, но ако някой от вас е водил там котето ки за операция ще се радвам на мнения.
sunrise

Re: Клиника Анимо Младост 1а

Мнениеот sunrise » Вто Мар 08, 2016 9:58 am

Другият вариант е Син кръст в Панчарево. Там обаче задържат котето едно денонощие за наблюдение и си мисля, че това е допълнителен стрес за нея, ще се събуди в клетка.
sunrise

Предишна

Назад към Кастриране, разгонване, развъждане и раждане