Опит за развъждане

Всичко за кастрирането, разгонването, развъждането на котки и раждането

Re: Опит за развъждане

Мнениеот joro70 » Чет Яну 26, 2017 10:12 am

аз това го четох но ме интересува нормално ли е защото нейната майка е родила на година и 4 месеца прави здрави

Щом сте прочели , надявам се че сте разбрали от прочетеното - След покриване , разгонването стихва постепенно. Не веднага . Това са хормони все пак , натрупват се в организма и трябва време за да се нормализират.
Само не разбрах каква е връзката с това на колко години е родила майка й !? :shock:
Аз по принцип съм противник на безогледното развъждане , без значение по какви подбуди - финансови или емоционални , или щото комшийката казала че е по добре да роди преди да се кастрира .
По стечение на обстоятелствата едната ми котка я донесоха в къщи вече в напреднала бременност , така че имам някакъв опит и в това. Незнам дали имате представа какво изисва отглежането на 4-5 новороде котенца но никак не е лека задача :( . И то когато раждането мине нормално и котката си кърми и почиства дечицата . Не искам да ви плаша , но и при котките , като при всички останали , понякога се получават усложнения.
Моята Тамара например роди четири и четвъртото го изтърси и го заряза така - омазано и омотано в плацента и пъпна връв. После не искаше и да го кърми. Отгледахме си го мъничето - стана си котарак за чудо и приказ , но си беше голямо приключение.
joro70

Предишна

Назад към Кастриране, разгонване, развъждане и раждане