Опит за развъждане

Всичко за кастрирането, разгонването, развъждането на котки и раждането

Опит за развъждане

Мнениеот liusinkata » Нед Сеп 19, 2010 10:39 am

Здравейте, от 1 ден във вкъщи, при моя котарак си имаме писанка(той е персиец, тя също). Той е на 1 година и 1 месец и тя някаде там. Но имаме един проблем, той е разгонен, а тя не. Вчера много страняха един от друг, седяха и се гледаха и когато той се доближи до нея, тя започва да хъка и той се плаши. През нощта пак беше същото. Днес пак опитахме да ги сближим, той даже имаше голям интерес, но тя уплашената пак започна да му хъка.
Много ще се радвам ако някои може да ми каже, дали ще имаме успех, и ако трябва , какво да правим?
Мерси предварително :)
Аватар
liusinkata

Re: опит за развъждане - помогнете :)

Мнениеот neti5 » Нед Сеп 19, 2010 11:10 am

:!: :!: :!: Писетата са Първо малки :!: За зрялост при персийките говорим 1.6-2 години
Второ женската котка трябва да е разгонена, а не мъжкия той винаги е готов.
http://kotkite.com/forums/viewtopic.php ... 3&start=15
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
neti5

Re: опит за развъждане - помогнете :)

Мнениеот liusinkata » Нед Сеп 19, 2010 11:54 pm

Мерси :) за отговора :)
Аватар
liusinkata

Сънито

Мнениеот Aleksandar » Нед Яну 16, 2011 5:57 pm

Днес закарахме Сънито на котарак в Свищов защото е разгонена,но като я пуснахме тя се навря под един шкаф.Преди малко говорех с собствениците на котака и те ми казаха че са я изкарали но сега била много уплашена и търсела къде да се скрие.Ето и снимки на котарака.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Aleksandar

Re: Сънито

Мнениеот дезире » Нед Яну 16, 2011 6:18 pm

Моето мнение е, че котката ти не се чувства комфортно там. Аз лично съм против развъждането на котки защото обявите бъкат от предложения. И не бих си оставила котката сама на чуждо място.
ИзображениеИзображение
Аватар
дезире

Re: Сънито

Мнениеот svetlito78 » Нед Яну 16, 2011 8:39 pm

дезире написа:Моето мнение е, че котката ти не се чувства комфортно там. Аз лично съм против развъждането на котки защото обявите бъкат от предложения. И не бих си оставила котката сама на чуждо място.

Напълно подкрепям мнението на Дезире и не мога да разбера, защо трябва да се стресира така горкото животинче?!
Изображение
Аватар
svetlito78

Re: Опит за развъждане - помогнете :)

Мнениеот dochetooo » Нед Яну 16, 2011 8:57 pm

И според мен спре причинили огромен стрес на котето - първо пътуването, после непознатата обстановка, в която сте я оставили, при това самичка. За какво ви е всичко това? Освен това котето ти е малко - само на година е!
Аватар
dochetooo

Мнениеот Aleksandar » Нед Яну 16, 2011 9:34 pm

Преди да я закараме помислих за стреса но исках поне веднъж да има котенца а и преди малко пак се чух с хората и те казаха че започнала да се отпуска и даже лижели един до друг с котака
Изображение
Изображение
Аватар
Aleksandar

Мнениеот realcharm » Пон Яну 17, 2011 7:49 pm

Първо мъжките котки НЕ СЕ рaзгонвaт.Те сa готови и всеки един месец дa имa коткa при тях.
Второ почти винaги дa не кaжa дaже винaги котките когaто се местят се стресирaт.От пътя се били стресирaли,от новото място се били стресирaли.aбе хорa aко е тaкa зaщо въобще сте си взели котки не помислихте ли дaли нямa дa ги стресирaте при отделянето от мaйкa им,при отделянето от брaтятa и сестрите им и от стопaните?Или вие кaто сте си взимaли котетa то товa не е било вaжно и щом някой е кaзaл че коткaтa му е стресирaнa дaвaйте дa го нaпaдaме.Дaли не е по голям стрес зa коткaтa и зa стопaните и дa мрякa и врякa 5-7 дни 24 чaсa в денонощието и стопaните дa им се кaрaт?Не се ли стресирaт пaк?Дa имa хиляди обяви зa котетa,но не можете дa го промените.
Преди когaто имaх мъжки котaрaк(зa съжaление вече го нямa :cry: ) сa идвaли достa женски котки при нaс.От ужaсно бясни през целия им престой при нaс и тaкaвa която първите 2-3 дни се крият и хъскaт,но след товa дaже ядеше с нaс нa мaсaтa.
Нaй-вaжното е мъжкия и женския дa се хaресaт.Не се ли хaресaт котетa нямa дa имa.
Желaтелно е дa бъдaт отделени в отделнa стaя,в която дa нямa много къде дa се крият и дa имaт хрaнa и водa и тоaлетнa и дa не се притеснявaт.Дa прaвят кaквото искaт.
И стигa сте нaпaдaли хорaтa.И aз имaм коткa, която е с родословие, и смятaм дa си имaме бебетa, и не смятaм че ще нaпрaвя грешкa.
Изображение
Изображение
Аватар
realcharm

Мнениеот svetlito78 » Пон Яну 17, 2011 8:17 pm

Лошо няма, стига да сме отговорни след това и да знаем в чии ръце ще попаднат бебетата!
Изображение
Аватар
svetlito78

Мнениеот дезире » Пон Яну 17, 2011 9:06 pm

realcharm, котетата на тези които нападат са намерени отделени от майките им и хората които са ги прибрали са направили всичко възможно да им спестят стреса от живота на улицата, а понякога и да оцелеят.
Права е svetlito78 щом смяташ, че можеш да осигуриш дом на котета си няма лошо, лошо е когато ги дадеш и незнаеш какво им се случва след това. Всеки сам преценява действията си и отговаря за тях.
Съжалявам, че излязох от темата но това е моето виждане по въпроса за развъждането.
ИзображениеИзображение
Аватар
дезире

Мнениеот realcharm » Вто Яну 18, 2011 1:46 pm

Ставаше въпрос за ПЕРСИЙСКа котка,която няма как да е прибрана от улицата,че да е агрсивна и да напада.Говорех за домашни котенца които се отделят от майката.
Изображение
Изображение
Аватар
realcharm

Мнениеот Ifffka » Вто Яну 18, 2011 2:16 pm

Тя щото няма как да е намерена на улицата персийската котка и затова миналата година Герунделка намери една персийка в почти безпомощно състояние с рана на главата, тормозена и стресирана. Хайде да не си говорим на тази тема.
Александър го познаваме, добро и отговорно момче е, във форума е от доста време и помня как се радваше на Съни. Също така момчето има и дворно котики, които са били прибирани от улицата. Нека не го нападаме, но наистина внимавай със стреса. Моя приятелка също въпреки, че се опитах всячески да й обясня защо не бива да си ръзвъжда котенца по домашно не ме послуша, остави котката си да роди, видя колко е трудно намирането на дом на 4 малки котенца, видя как страда нейната котка при раждането и реши, че наистина ще я кастрира. За мен разгонването и раждането са излишен стрес, който се повтаря през няколко месеца. Дори за самото животно не е хубаво да ражда постоянно.
Изображение
Изображение
Аватар
Ifffka

Разгонена котка

Мнениеот ilian_tatoo » Съб Фев 12, 2011 5:09 pm

Котката ми е разгонена от 2-3 дена. Докарах мъжки, но тя само го съска и ръмжи, а той си е супер спокоен (веднага взе да яде от храната и и си легна на нейното легло). Въпроса ми е към хората, който са водили мъжки при женски, а не обратното (чух различни мнения): "Ще стане ли работата?". Моля да пишат хора, при който се е получило (мъжки при женска). И да кажат малко инфо....възможно ли е или не. Благодаря!
ilian_tatoo

Проблем !!!

Мнениеот stanko » Чет Фев 17, 2011 8:57 pm

Здравейте, имам следната ситуация! Котката ми е разгонена и доведохме котак, но вече 4-ти ден е в нас и тя продължава да го ръмжи и съска? И двете котки не са чифтосвани преди! Той е на 2 години и тя е на толкова! Как мислите има ли смисъл да продължаваме или..... ?
stanko

Следваща

Назад към Кастриране, разгонване, развъждане и раждане