Кастрираната ми котка се разгони

Всичко за кастрирането, разгонването, развъждането на котки и раждането

Мнениеот mariaemanouilova » Нед Ное 14, 2010 10:28 pm

Здравейте,

Преди месец кастрирах 9 годишната си котка, женска. Знам, че чаках прекалено дълго, но да кажем че трудно се реших, пък и мислих, че на този етап за нея беше по-добре така. Не съм давала никога хапчета, инжекции против разгонване. Не е раждала и не е срещана с мъжка котка. Домашна е и не излиза. Скоро и махнахме шевовете /външните/ след като я шиха втори път, защото първите шевове се отвориха. Ветеринарът каза, че вероятно е защото е много дебела /което е абсолютно вярно/ и подкожната мазнина е много и външно раната не беше зараснала добре. След махането на вторите шевове всичко изглеждаше ок и три дни след това се разгони. Той твърди, че не е възможно, че това било поведенческо, не било разгонване, но вие ми кажете /признаците - дупене, мъркане и т.н. пикане на всякъде продължава/. какво ще ме посъветвате?
mariaemanouilova

Re: Кастрираната ми котка се разгони

Мнениеот elza98 » Пон Ное 15, 2010 8:45 pm

Заведи я и на друг ветеринар.
Изображение
Изображение
Аватар
elza98

Мнениеот svetlito78 » Пон Ное 15, 2010 9:58 pm

Мисля че ветеринаря ви е прав.Аз знам че известно време след кастрацията хормоните продължават да "върлуват"и е много възможно да се държи така още няколко месеца дори.
Изображение
Аватар
svetlito78

Мнениеот mariaemanouilova » Чет Ное 18, 2010 7:46 pm

Мисля да му се доверя за сега, той я видя и каза че било поведенческо. Ще видим, ще изчакаме още малко.
mariaemanouilova

Мнениеот kalista83 » Съб Фев 19, 2011 10:48 pm

Понеже виждам ,че темата е подходяща няма да пускам нова,а ще пиша тук. Възможно ли е кастриран котарак преди 3 години и половина да показва признаци на разгонване когато са периодите за това? Питам ,защото днес обърнах внимание на нещо - котьо от 1 седмица приблизително е станал необичайно активен ,мяучи странно,търчи из целия апартамент,драска вратите,гали ми се,абе въобще - не е много ленив,какъвто е по принцип :? .Не е мързелив котак,но такава активност е рядко срещана при него.Имало е други периоди такива,първоначално мислех,че е защото нали скоро беше болничък и сега като пооздравя си наваксва,но днес,когато чух как мяучат разгонените котки свързах 2 и 2 :roll: .Не съм обърнала внимание предните пъти дали е съвпадало странното му поведение с времето,когато обичайно се разгонват.Той е кастриран когато е бил на 1 год.и половина.Това е преди доста време ,а не скоро след операцията.Възможно ли е да не е точно разгонване,а просто някаква нагласа на организма,която се проявява въпреки кастрацията ( с риск да прозвуча глупаво) ? Не е преживял стрес,промяна на обстановката или друго подобно,всичко си е по старому.Единствено маркирането на територия липсва,за да се допълни картинката. Ако някой има предположение,ще се радвам да го чуя :roll:
Аватар
kalista83

Мнениеот gerito88 » Съб Мар 26, 2011 10:21 pm

Здравйте, котката ми е кастрирана преди по малко от месец и ми се струва че е разгонена, никога не е била толкова галйовна като сега, постоянно ходи след мен, мяука, иска да я галя, влиза при мен под завивките докато спя, това не е типично за нея, постоянно се дупи. Не знам какво и има много е странна, вазможно ли е да се е разгонила? Забравих да кажа че котката ми е женска.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
gerito88

Мнениеот lora1898 » Сря Юли 20, 2011 2:00 pm

Моята котка беше кастрирана преди около година. Преди няколко дни и купих едни хапчета, защото постоянно и се скуби козината. От както и ги давам се разгони. Възможно ли е да е от въпросното лекарство или е нещо друго?
lora1898

Мнениеот in4ey » Чет Юли 21, 2011 12:10 am

Не бях чувала за подобно нещо до сега. Ако наистина е кастрирана е невъзможно да се разгони, освен ако не е кастрирана наскоро, но при вас кастрацията е била отдавна. Пък и да не беше кастрирана не виждам каква връзка може да има хапе за козина с разгонване. Как се държи котето? Може да е страничен ефект от хапчето, да е от жегите, може дори да е болничка от нещо, но едва ли е разгонена. :shock:
ИзображениеИзображение Изображение
Аватар
in4ey

Мнениеот lora1898 » Чет Юли 21, 2011 1:31 pm

Ами има всички признаци на разгонване. Постоянно мяука, непрекъснато се гали и всичко останало. Не и давам хапчетата вече и ще видим дали ще се кротне. Не знам...Не ми изглежда болна, но не мога да знам със сигурност. Дано да се успокои.
lora1898

Мнениеот in4ey » Чет Юли 21, 2011 3:31 pm

Най-добре поговорете с ветеринар, почти съм сигурна, че се е получило нещо от тези хапчета.
ИзображениеИзображение Изображение
Аватар
in4ey

Мнениеот pandachina » Съб Дек 03, 2011 9:02 pm

kalista83 написа:Понеже виждам ,че темата е подходяща няма да пускам нова,а ще пиша тук. Възможно ли е кастриран котарак преди 3 години и половина да показва признаци на разгонване когато са периодите за това? Питам ,защото днес обърнах внимание на нещо - котьо от 1 седмица приблизително е станал необичайно активен ,мяучи странно,търчи из целия апартамент,драска вратите,гали ми се,абе въобще - не е много ленив,какъвто е по принцип :? .Не е мързелив котак,но такава активност е рядко срещана при него.Имало е други периоди такива,първоначално мислех,че е защото нали скоро беше болничък и сега като пооздравя си наваксва,но днес,когато чух как мяучат разгонените котки свързах 2 и 2 :roll: .Не съм обърнала внимание предните пъти дали е съвпадало странното му поведение с времето,когато обичайно се разгонват.Той е кастриран когато е бил на 1 год.и половина.Това е преди доста време ,а не скоро след операцията.Възможно ли е да не е точно разгонване,а просто някаква нагласа на организма,която се проявява въпреки кастрацията ( с риск да прозвуча глупаво) ? Не е преживял стрес,промяна на обстановката или друго подобно,всичко си е по старому.Единствено маркирането на територия липсва,за да се допълни картинката. Ако някой има предположение,ще се радвам да го чуя :roll:

Мисля, че и нашият котак е разгонен, а също е кастриран преди около 3 години. За втори път го забелязвам да тъпче върху едно одеало и да извършва движения с дупето, както при полов акт, при което пишлето му излиза навън. Това продължава няколко минути и приключва. Няма никакви други признаци на разгонване и го забелязах само два пъти за няколко седмици. Чудя се на какво може да се дължи. Интресното е, че се случва върху едно и също одеало и двата пъти.

kalista83, какво се случи при вас? Намерихте ли отговор за странното поведение на кастрирания котак?

Виждам, че никой не е отговорил на kalista83, така че вероятно никой няма представа какво точно се случва, но ако може поне да ме ориентирате трябва ли да се притеснявам от това поведение. :? Майка ми твърди, че се притеснявам излишно и не е нужно да звъним на ветеринар, но аз не съм сигурна...
Аватар
pandachina

Мнениеот VITA » Нед Дек 04, 2011 11:24 am

Тестостерона е хормон , който в по-голямо кличество се произвежда от семениците , и в по-малко от надбъбречните жлези .Така , че с кастрацията се намалява основното производство на хормона , който предизвиква това поведение , но вникакъв случаи не спира . Така , че това поведение е нормално .
ВЕТЕРИНАРЕН КАБИНЕТ "VITA "
гр София жк Надежда бл 172 вх Д (на гърба на магазин ЗОРА )
02/427 34 67 и 0887 11 89 67
За нас е удоволствие да работим зa вас !
http://www.vitabg.com
Аватар
VITA

Мнениеот pandachina » Нед Дек 04, 2011 3:03 pm

Здравейте!
Благодаря за бързия отговор. Сега вече съм по-спокойна. :D
Аватар
pandachina

Мнениеот Pusheen » Съб Яну 04, 2014 11:46 am

Здравейте, притеснена съм за котката си и искам да знам има ли и други с моя проблем. Тя е кастрирана е като съвсем малко коте- на 4 или 5 месеца и от няколко седмици непрекъснато и доста интензивно се разгонва. По моя преценка стресът за животното е огромен, а и за нас също. Водих я на ветеринар- според него обяснението е, че може при кастрираното да има останало парченце тъкан, което все още произвежда хормони. Каза ми също, че най-вероятно ще се наложи втора операця, която обаче може и да не е успешна, защото било трудно да се открие толкова малко парченце ако изобщо го има. Не ми разясни обаче какво се случва с котката ако е неуспешна операцията, или не намери нищо. Спомена само за някакви инжекции, но аз не искам да давам хормони на котето, тя е само на девет месеца и й предстой цял живот, който искам да изживее здрава и спокойна Ще се радвам на съвет какво да правя- да потърся мнение от друг лекар, да се съглася на операция, да изчакам? Благодаря предварително на всеки, който се включи!
Аватар
Pusheen

Мнениеот tochica » Съб Яну 04, 2014 11:53 am

А вие 100% ли сте сигурни, че е кастрирана. Т.е вие ли я водихте или ви казаха, че е кастрирана, защото няма да е първия случай при който някой лъже за това. Аз определено бих потърсила второ мнение, не непремено защото не вярвам на първия лекар, просто за всеки случай.
It would be funny if it were not so sad: people may feel they aren’t getting enough affection from their cat, while their cat may feel they aren’t getting enough attention from their person.
Аватар
tochica

Следваща

Назад към Кастриране, разгонване, развъждане и раждане