Кастриране на разгонена / бременна котка?

Всичко за кастрирането, разгонването, развъждането на котки и раждането

Re: Кастриране на разгонена / бременна котка?

Мнениеот данито » Вто Юли 10, 2012 4:21 pm

Писанката стана изключително игрива, като в бебешките си месеци! Чудя се дали се дължи на кастрацията...Тича, скача, все дебне нещо, въргаля се, иска да ми хапе краката и т.н. :mrgreen:
данито

Мнениеот svetlito78 » Сря Юли 11, 2012 1:20 am

Ами да, остават си игриви дечица и по моите наблюдения май митът, че ставали лениви и дебели след кастрация е фалшив. Нашата я кастрирахме 5-6 месечна, защото много рано се разгони, сега е на 3 годинки и си е същото диваче, като преди кастрацията - препуска от стая в стая с невероятна скорост, даже се блъска в краката ни, постоянно издава различни звуци, пръст да й покажеш започва да го дебне и така...може с възрастта да се промени, не знам, но се моля да си остане все такава игрива и жизнена. :D
Изображение
Аватар
svetlito78

Мнениеот данито » Пет Юли 13, 2012 10:46 am

:) да, което си е диване, си остава диване. Обаче още нещо забелязах - преди козината й беше МНОГО лъскава, а след операцията си загуби блясъка :(
данито

Мнениеот svetlito78 » Пет Юли 13, 2012 2:13 pm

Не вярвам да се дължи на операцията. Обикновено показва някаква липса на витамини. Питайте вета да ви даде нещо допълнително да й давате поне известно време от сорта на рибено масло или някакви комбинирани витамини. Но не ги давайте постоянно, защото организма се претоварва, особено ако яде и пълноценна котешка храна...
Изображение
Аватар
svetlito78

Мнениеот atanas » Пон Фев 27, 2017 11:21 pm

здравеите преди 1 месец котката ми беше разгонена 5,6 дена и сега мисля че е бременна на 1 месец мога ли да я кастрирам и безопасно ли е
atanas

Мнениеот tochica » Пон Фев 27, 2017 11:58 pm

Вероятно да, но се консултирайте с лекаря, минете и през ехограф според мен. Ако ще я кастрирате не губете повече време да му умувате. Аз лично бих го направила.
It would be funny if it were not so sad: people may feel they aren’t getting enough affection from their cat, while their cat may feel they aren’t getting enough attention from their person.
Аватар
tochica

Мнениеот natispain » Вто Фев 28, 2017 8:58 pm

Ако не е в напреднала бременност кастрирайте я освен ако не искате да гледате още няколко котета.
Аватар
natispain

Мнениеот atanas » Вто Фев 28, 2017 10:03 pm

здравеите искам да ви попитам има ли някакво лекаство или нещо друго за котката ми за да не роди не искам да я кастрирам искам да и дам лекарство или нещо друго за да не родии
atanas

Мнениеот fantasmagorique42 » Сря Мар 01, 2017 1:41 am

Има ли причина да не искате да я кастрирате? Аз бях много притеснена преди кастрацията на моята котка, но нито за секунда не съм съжалясала за решението си. На мнение съм, че това е най-добрия вариант за нея. За да си спестите следваши неприятни ситуации и за вас би било по-добре да я кастрирате. Потърсете информация най-вече!
Since the beginning of time , mankind has used Music and Dance to commune with Nature and the Spirit of the Universe.
Аватар
fantasmagorique42

Мнениеот natispain » Пет Мар 03, 2017 6:02 pm

Лекарствата предизвикват рак. Разгонванията също може да доведат до проблеми.
Аватар
natispain

Предишна

Назад към Кастриране, разгонване, развъждане и раждане