[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EEST/3.0/DST' instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: getdate() [function.getdate]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EEST/3.0/DST' instead
Възстановяване след кастриране на женска котка

Възстановяване след кастриране на женска котка

Всичко за кастрирането, разгонването, развъждането на котки и раждането

Re: Възстановяване след кастриране на женска котка

Мнениеот prikazka » Вто Яну 23, 2018 2:45 am

Чудя се какъв лекар трябва да си,за да върнеш животното още под упойка......Много съфорумци са против стационара след кастрация,но според мен това е правилна практика на някои клиники.Нашият не искаха да ми го дадат преди да изтекат 24ч,хем е момче и е плакал цяла нощ заради яката.Молих ги,обяснявах,че не живеем в София...Трябваше да търся собственика ,за да се направи компромис.
Мисля,че първото разгонване е по-леко и кратко,но всичко е индивидуално.
Не е нещастие да се родиш сред патици, стига само да се излюпиш от лебедово яйце.. Из 'Грозното патенце" на Х.К.Андерсен
Аватар
prikazka

Мнениеот PlamenN » Вто Яну 23, 2018 7:19 pm

Здравейте, днес кастрирахме малкото ни коте, то е момиченце на 5-6 месеца и от 7 часа само лежи когато се опита да стане мяука не може да се движи боли я... направо ми се къса сърцето като я гледам така :( въпроса ми е дали това е нормално или да търся номера на вет доктори и да звъня?
PlamenN

Мнениеот serena70 » Вто Яну 23, 2018 7:56 pm

Нормално е особено първия ден да не се движи или ако го прави, да е полека и да е предпазлива. Следете я да не се опитва да скача нагоре-надолу. Би трябвало да са й сложили обезболяващо, можете да се обадите на лекаря да го питате за това. Първия ден също почти не се хранят, може да пийнат малко вода, но до третия ден най-късно би следвало вече да са прояли, макар и първоначално по-малко от обичайното количество храна. Непременно се постарайте да е на топло, след упойката обикновено им е по-студено. Наблюдавайте я по възможност да не ближе раничката, следете как изглежда мястото на операцията, дали няма зачервяване, което обикновено е признак на някакво възпаление. Обичайно на втория-третия ден се окопитват, почват да хапват и да си възвръщат тонуса, така че я наблюдавайте и ако нещо ви се стори не наред, по-добре да обезпокоите вета, отколкото да изтървете момента, ако се налага да реагирате.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено Изображение
Аватар
serena70

Мнениеот PlamenN » Вто Яну 23, 2018 8:40 pm

Добре благодаря за бързия отговор! Минаха малко над 8 часа откакто е извършена операцията, дали все още е под упойка?
PlamenN

Мнениеот fantasmagorique42 » Сря Яну 24, 2018 12:09 am

Щом е в съзнание, значи не е под упойка. Явно ѝ е дискомфортно от операцията. Моята също е кастрирана като малка, на около 7 месеца. Първия ден хич не ѝ беше добре, не можеше да си намери място,трудно успяваше да седне и да се задържи на едно място,все търсеше да легне някъде, сменяше позите, въртеше се. Пазете я и я наблюдавайте. Тя как се чувства вече?
Since the beginning of time , mankind has used Music and Dance to commune with Nature and the Spirit of the Universe.
Аватар
fantasmagorique42

Мнениеот PlamenN » Сря Яну 24, 2018 1:59 am

Ами, в съзнание е ближе се да не кажа постоянно, но се ближе в областта на операцията, имаше мехлем може би, там намазан от ветеринара. Като се опитам да я спра да престане да се ближе мяучи, не знам дали това е ок, дали трябва да ближе раната... Вашия случай имаше ли нещо подобно? Вече минаха 12 часа от както е направена операцията между другото.
PlamenN

Мнениеот Dianka74 » Сря Яну 24, 2018 9:17 am

Здравейте. Възстановяването при женските котета може да трае по дълго от няколко дена до към 10-на дни, въпреки че пак е индивидуално. Също така, на мястото на операцията може да се образуват две твърдички образувания като топчета, това да не ви стресне, с времето ще се разсеят. Нормално е да се ближе, това го прави инстинктивно, но не е много хубаво, за да не извади конец или да разрани мястото. За това трябва да я наблюдавате, а мяучи вероятно, защото й бутате главичката и не й давате да се ближе.
15.01.2018 г. Голдън завинаги остана на 7 години. Незабравим! Непрежалим! Незаменим!

Изображение
Аватар
Dianka74

Мнениеот PlamenN » Сря Яну 24, 2018 8:08 pm

Здравейте, благодаря за отговорите и подкрепата! Днес е по-добре движи се, храни се,пие водичка до тоалетна ходи и е малко закачлива даже, и така леко по леко притесненията ми отпадат.
PlamenN

Кастрация на женска котка

Мнениеот viliinikolova@abv.bg » Пет Фев 16, 2018 2:53 pm

Здравейте, преди 11 дни кастрираха котката ми( тя е на 2 години и не е раждала). Беше доста трудно да и сложат упойката първоначално, защото е много агресивна към чужди хора.. Та така катрираха я, всичко мина добре, още на първия ден яде и пиша. Казаха ми да отида след 10 дни да и махнат конците, но понеже е агресивна и плашлива вече (до първата и година беше много спокойна и без проблем са я галили други хора, после не знам какво се случи и не дава да я бутат) та казаха ми ако успея сама да и махна конеца и ми обясниха как, и вчера го махнах и мислех, че заради конеца беше неспокойна котката и я боли, но след като вече е махнат не мога да разбера какво не е наред... Днес още не е яла, а по принцип е доста лакома, не е ходила до тоалетна, нито е пила вода, само спи. Не знам аз ли си вглъбявам нещо или наитина я боли нещо, а ми е трудно да я заведа на ветеринар, защото животното допълнително се стресира и това води и до други проблеми, както ми обясни ветеринарката.
viliinikolova@abv.bg

Re: Кастрация на женска котка

Мнениеот joro70 » Пет Фев 16, 2018 5:02 pm

Здравейте,
Ако котето продължава да е унило и да не яде , все пак ще се наложи да го прегледа ветеринарен доктор.
доста здравословни проблеми имат много сходни симптоми и без обстоен преглед едва ли някой може да каже какво му е на вашето коте.
Ако е толкова невъзможно да го занесете до клиниката , попитайте за домашно посещение на лекар , въпреки че без съответната апаратура която е в клиниката , едва ли ще разберат със сигурност къде е проблема. Добре ще е да я видят на ехограф и кръвна проба за ниво на левкоцити .
Другия вариант е преди да я носите до клиниката , да и поставят някаква лека упойка. Така направихме миналата година с едно коте което трябваше да бъде окъпано и обезпаразитено , а никак не искаше да го къпят.
joro70

Re: Кастрация на женска котка

Мнениеот viliinikolova@abv.bg » Пет Фев 16, 2018 10:07 pm

joro70 написа:Здравейте,
Ако котето продължава да е унило и да не яде , все пак ще се наложи да го прегледа ветеринарен доктор.
доста здравословни проблеми имат много сходни симптоми и без обстоен преглед едва ли някой може да каже какво му е на вашето коте.
Ако е толкова невъзможно да го занесете до клиниката , попитайте за домашно посещение на лекар , въпреки че без съответната апаратура която е в клиниката , едва ли ще разберат със сигурност къде е проблема. Добре ще е да я видят на ехограф и кръвна проба за ниво на левкоцити .
Другия вариант е преди да я носите до клиниката , да и поставят някаква лека упойка. Така направихме миналата година с едно коте което трябваше да бъде окъпано и обезпаразитено , а никак не искаше да го къпят.
Благодаря за съвета, ходих в клиниката и им казах, че котката ми не се храни, те ми казаха, че ако продалжи да не се храни да я заведа сутринта, за да могат да вземат кръвна проба и да я видят на ехограф, но тя ще използва и последните си сили и няма да им позволи да и вземат кръв, та те едвам я упоиха,затовс не искам да подлагам животното на същия стрес... Много ме е страх да не е нещо сериозно и да и стане нещо...дадох и витаминче и го изяде половината, но друго не е яла и май и вода не е пила
viliinikolova@abv.bg

Мнениеот Diamond_star » Нед Фев 18, 2018 1:11 pm

Момичета, здравейте. Днес към 11:00 часа кактрираха нашата госпожица. Взехме я у дома,лежа около час и сега стана да ходи. Явно упойката не я е пуснала, защото ходи като пияна. Според вас да я остявя ли да се разхожда или да я мъча да лежи. Другото, което ме притеснява е, че иска да пие вода и да яде. А лекарят категорично забрани до утре. Дайте съвет да я оставя ли да движи или да се борим да лежи?
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Diamond_star

Мнениеот serena70 » Нед Фев 18, 2018 6:20 pm

Оставете я да се разхожда, но не и да се катери и да скача. Така замаяни са първия ден, после се окопитват и са по-стабилни. По принцип сами регулират движенията си, но при всяка е различно, имала съм котки, дето прясно кастрирани си скачат все едно не са оперирани. Вода може да пие, но за храна ако много много настоява, й дайте мъничко да хапне и то мокра храна, суха недейте й дава. Да не се тъпче в никакъв случай, после да не повръща. Успех с възстановяването, за горе-долу три дни ще е по-добре.
Аватар
serena70

Мнениеот viliinikolova@abv.bg » Пон Фев 19, 2018 2:42 pm

Котката продължава да не се чувства добре, почти нищо не яде от 4 дена.. Изглежда много тъжна, само спи, ще се наложи утре да я водя на ветеринар пак, но много ме е страх да не стане по-зле.. Следих дали има температура и няма, носът и не е горещ,не повръща... не знам какво и има..Говорих с ветеринарката и тя ми каза, че не е от кастрацията, защото ако е било от това още след кастрацията щяла да е така, но аз мисля, че е точно от това, защото преди такива проблеми не е имала.
viliinikolova@abv.bg

Мнениеот serena70 » Вто Фев 20, 2018 9:45 am

Само казвам, че е възможно в клиника да се пипне някакъв вирус, защо не я заведете на лекар да й пуснат изследвания - пълна кръвна картина и евентуално биохимия, четири дена не са малко да без храна и да е унила. По-вероятно е да не е от кастрацията. Ако се съпротивлява, увийте я в по-дебела хавлия, за да са прибрани лапите, и само от едната да й вземат кръв, без да я упояват само заради това.
Аватар
serena70

ПредишнаСледваща

Назад към Кастриране, разгонване, развъждане и раждане