Възстановяване на мъжки котарак след кастрация

Всичко за кастрирането, разгонването, развъждането на котки и раждането

Възстановяване на мъжки котарак след кастрация

Мнениеот di_di » Нед Мар 06, 2011 8:16 pm

Преди два дни кастрирахме Блеки. За съжаление, ветеринарят вместо да го залепи го е зашил! Знам, виновна съм, че не се поинтересувах предварително, но си мислех, че конци не се слагат на мъжките котараци. И сега отзад където са му "торбичките" има две ранички, сигурно като се е близал е махнал конците. Като ходи, си тръска задните лапички все едно нещо го дразни. Освен това много рядко пишка - вчера един път, а за днес даже не съм сигурна, защото с другото ми коте си разменят тоалетните. Притеснява ме да не му се замърсят раничките. Те не кървят, но все пак са си рани. Имам опит с кастриране на котарака Джери, който нямаше никакви проблеми, беше си му залепено и самия той мого бързо се възстанови. А Блеки е много унил и тъжен, по цял ден спи и сърцето ми се къса да го гледам...Според вас нормално ли е да има рани? Утре ще се обадя на докотра, но искам да чуя и ваше мнение, защото вече им нямам доверие на тези ветеринари.
Аватар
di_di

Re: Възстановяване на мъжки котарак след кастрация

Мнениеот gothic_queen » Нед Мар 06, 2011 8:37 pm

За пишкането и Пинко няколко дни след кастрацията пишкаше по веднъж на ден,ама той и пиеше много малко вода,та и аз бях много притеснена.Като му купихме хубава храна обаче ,почна да пие повече водичка,веднага след папкане и пишкането също се нормализира.
Ама при ваш Блеки,може и да го боли :? Ако сам си е махнал конците и то толкова скоро след кастрацията е възможно да има ранички.На Пинко,доста време след операцията леко му се беше поотворило разрезчето и имаше лек безцветен секрет,ама лекаря каза,че е нормално и сега всичко му е наред.
А ако те е страх да не се замърсят,защо не пробваш да го мазваш с реванол-дори и да не помогне ,няма да навреди(ние така правихме с раната от операцията на Блеки).
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
gothic_queen

Мнениеот svetlito78 » Нед Мар 06, 2011 9:57 pm

Според мен всичко, което пишеш са нормални симптоми за след операция.Освен това всяко животинче индивидуално се стабилизира за по-дълго или по-кратко време, всичко зависи от организма.Така, че още нямаш сериозен повод за притеснение.Утре чакаме по-хубави новини и за Блекито!
Изображение
Аватар
svetlito78

Мнениеот di_di » Пон Мар 07, 2011 10:24 am

Напразно съм вдигала аларма! Мъжа ми каза, че му бил затворен шева, а Блеки снощи вилня като преди операцията! Не знам защо се паникьосах така изведнъж :oops:
Аватар
di_di

Мнениеот gothic_queen » Пон Мар 07, 2011 11:07 am

Радвам се ,че Блеки е добре :D То и аз съм така,не се безпокой-като са ти боледували котетата е нормално после и за най-малкото да се плашиш,все пак си загрижена и ги обичаш,няма как.И мъжо ми се смее,че съм параноичка на моменти по отношение здравето на котките,ама явно жените сме просто по-чувствителни.
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
gothic_queen

Мнениеот Antonia.88 » Вто Дек 16, 2014 1:35 pm

Здравейте, днес предстои кастрация на моя мъжки котарак, Атила ! Много съм притеснена, как протича възтановяването и има ли някакъв риск за животинчето ми ? Той е на 11 месеца, разгони се преди месец, милия мяука постоянно и маркира целия апартамент, което всъщност ме принуди да го кастрирам !
Antonia.88

Мнениеот Dianka74 » Вто Дек 16, 2014 3:08 pm

Здравей. Мъжките котета се възстановяват много бързо, за няма и два дена..., ако е здрав и кастрацията мине нормално, няма причини да се притесняваш. Предполагам, че и вет. ще ви каже, че след кастрацията не трябва да му давате да яде няколко часа..., нищо не трябва да правите, нека да си почива и много бързо ще забравите за този ден. Успех !
Изображение Голдън е на 7 години

Изображение
Аватар
Dianka74

Мнениеот Antonia.88 » Вто Дек 16, 2014 3:09 pm

Благодаря много за успокоението, притеснено ми е, че утре ще бъде сам. Но след като кастрацията е след няколко часа мисля, че упойката ще е минала вече.
Antonia.88

Мнениеот Мърфи » Нед Апр 26, 2015 3:48 pm

При нас нещо май не се получиха нещата. Кастрираха го в неделя и казаха в понеделник да с го вземем. При взимането казаха да гледаме да не се ближе отзад. Още като излезе от клетката се скри за около десет минути. След това излезе и започна да си търка дупето по пода, като оставяше следи от кръв. Обадих се в клиниката и казаха да го върна обратно. Сложиха му яка да не се ближе и там стоя още три дена. Взех го, като казаха яката да стои още десетина дена. Откакто е тука има леко разстройство. И като иде до тоалетната става мазало. От клиниката казаха, че щом храната му е същата, значи е от стрес. Да съм му давал пробиотик и лечебна храна. От друга клиника ме посъветваха да мине на диета и да му сменя храната с такава за кастрирани.

Други идеи?
Мърфи

Мнениеот дезире » Нед Апр 26, 2015 4:32 pm

Дано не се е заразил с нещо при престоя си в клиниката. Ако е бил на антибиотик, разстройството е нормално, в такъв случай пробиотика е полезен, може и ентерол да се дава.
ИзображениеИзображение
Аватар
дезире

Мнениеот Мърфи » Пон Апр 27, 2015 6:21 am

Да, давали са му антибиотик. Може да е от това. Благодаря.
Мърфи

Мнениеот hateless » Пет Май 01, 2015 5:25 am

Здравейте!Моят котарак е на 11 месеца и му престои кастрация следващата седмица,а от скоро почна да маркира.Много се притеснявам как ще издържим до тогава.Вече се примирих,че съня ми е нарушен,но с аромата който се усеща се страхувам да не стане по зле.Знаете че това почти невъзможно да се изчисти.Въпросът ми към вас е дали ще спре маркирането след кастрацията?
hateless

Мнениеот natispain » Пет Май 01, 2015 9:22 am

Моят го спря. Твоят котарак е още малък и да маркира още не се е превърнало в твърд навик така че ще спре, не се притеснявай.
Аватар
natispain

Мнениеот serena70 » Пет Май 01, 2015 3:52 pm

И моят спря да маркира, незабавно след кастрацията. На 3 годинки и половина беше, когато почна да маркира и се наложи да минем през тази процедура. Оттогава нито един път не се е случвало.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено Изображение
Аватар
serena70

Мнениеот hateless » Пет Май 08, 2015 11:56 am

Благодаря ви!
hateless

Следваща

Назад към Кастриране, разгонване, развъждане и раждане