Безплатна кастрация - мнения и отзиви?!?

Всичко за кастрирането, разгонването, развъждането на котки и раждането

Re: Безплатна кастрация - мнения и отзиви?!?

Мнениеот tochica » Съб Сеп 26, 2015 12:02 am

Много съжалявам за котето, но сте сгрешили, че сте ги послушали да я върнете на улицата веднага след операцията, ако това са ви посъветвали. Абсолютно е възможно всичко да е било наред с операцията и след това да си е отворила раната или просто да се е замърсила и инфектирала, или да не е била в кондиция да се предпази от обичайните опасности на улицата.

Аз имам два ваучера и ще си ги използвам стига да хвана котките, че бях забравила да затворя капачето от горната страна на клетката, котката избяга през него и сега не доближава клетката въобще. Това с ваучерите към частни клиники е много добра практика според мен.

Кот не съм съгласна с теб, моите наблюдения са, че в София поне има много лекари на които им пука точно за уличните животни. Много клиники работят на половин цена и правят отстъпки за бездомни животни.
It would be funny if it were not so sad: people may feel they aren’t getting enough affection from their cat, while their cat may feel they aren’t getting enough attention from their person.
Аватар
tochica

Мнениеот vilinceto » Съб Сеп 26, 2015 9:41 pm

Аз също мисля, че не трябваше така да я оставяме, но наистина изглеждаше много добре, никак не й личеше и ние улисани в работни задачи не обърнахме внимание. В частна клиника с ваучер предполагам, че ще е по-различно, но аз в крайна сметка не знам какво стана с котето. Знам обаче, че точно в четири лапи-банкя се отнесоха доста зле към въпросната кастрация-ние наистина не знаехме как трябва да се грижим за нея, затова и ги бяхме попитали, дано да има по-малко такива случаи и моя да е бил инцидент, надявам се..
vilinceto

Мнениеот tochica » Съб Сеп 26, 2015 10:57 pm

И аз много се надявам случая да е бил инцидент. Все пак ти благодаря, че сподели. Истината е, че има много малко информация точно за това как да се кастрира бездомна котка, как да се улови, какви грижи да се полагат. Американската практика да се пуска котката ден след операцията, която очевидно и тук са усвоили организациите, от моят личен скромен опит си е доста опасна.
It would be funny if it were not so sad: people may feel they aren’t getting enough affection from their cat, while their cat may feel they aren’t getting enough attention from their person.
Аватар
tochica

Мнениеот vilinceto » Чет Дек 10, 2015 4:17 pm

Да, наистина информацията за това как да се подготви улична котка за кастрация е малко и за неопитни, но искащи да помогнат, както бях аз щеше да е от полза, ако имаше някъде статия относно това. Сега, няколко месеца след тази раздяла с котето успявам вече да пиша за това. Ще е добре някой, който е компетентен и запознат с това да направи такава статия, а още по-добре ще е да е ветеринар. Това ми напомня доста на етичен казус, който засяга по някакъв начин самите ветериинари и начинът, по който дават информация около тази интервенция.
vilinceto

Предишна

Назад към Кастриране, разгонване, развъждане и раждане