Първо раждане

Всичко за кастрирането, разгонването, развъждането на котки и раждането

Re: Първо раждане

Мнениеот Ellie TS. » Нед Май 10, 2015 4:35 pm

За жалост родителите ми не дават да задържа малките котенца. Затова когато се родиха ги предложих на роднини и на някои мои съученички. За радост бързо им намерих добри стопани на които имам доверие и познавам. Котетата са все още малки и ще ги дам след около месец когато вече могат да се хранят сами. :) :) За първи път имам котка, която ми роди котета. С миналите ми котки нямах добър късмет - или бяха убивани от други по-големи котараци или откраднати. :( Но се надявам с Тигрера да не се разделяме дълго време! :) :) :)
Ellie TS.

Мнениеот natispain » Нед Май 10, 2015 7:59 pm

Котенцата са в прекрасни цветове. Би било добре, ако можеш да ги задържиш поне до 2 месеца и половина, защото им трябва време, за да ги научи майката как да се държат и после е по-лесно да бъдат домашни любимци. Но ти си малка и не зависи от теб, колкото повече можеш да ги задържиш толкова по-добре, разбира се, без да имаш неприятности с родителите ти. И аз не исках животни в къщи, макар че децата ми настояваха, а сега имам 3 котки в апартамент и съм върла любителка и защитничка на животни, колкото мога.
Това, което Роси иска да ти каже, е че ако убедиш вашите да кастрират котката, значи да и махнат размножителните органи, котараците няма да идват във вашия двор, тя няма да иска толкова много да излиза и няма да търси котараци, ще е по-защитена. Освен това котката може да ражда няколко пъти годишно, това я изтощава, а и в един момент няма да има на кого да давате котенцата и какво ще правите? Ако и се дават хапчета за да не ражда, това са пари, макар и не много, и хапчетата са много вредни за здравето и - водят до рак и една друга болест на матката, от които се умира мъчително. Дори да не се дават хапчета разгонванията на котката могат да я доведат до тези болести.
Кастрацията е само един път и после няма нужда от харчене на още пари и котката ще бъде спокойна и с по-голяма вероятност да живее по-дълго.
Има по - евтини клиники и ако убедиш вашите, някой може да ти препоръча някоя в твоя град.
Чудесно е, че от малка обичаш животните и толкова обичаш котката си. Тя е имала късмет да попадне на теб и съм сигурна, че ще я гледаш много добре. Качи още снимчици на мама и бебенцата, когато можеш.
Аватар
natispain

Мнениеот tochica » Нед Май 10, 2015 10:31 pm

Много са сладки, наистина ли са само на ден изглеждат ми по-големи, сигурно е от снимката.
It would be funny if it were not so sad: people may feel they aren’t getting enough affection from their cat, while their cat may feel they aren’t getting enough attention from their person.
Аватар
tochica

Мнениеот Ellie TS. » Пон Май 11, 2015 1:27 pm

Благодаря за съвета Ви. Искам котката ми да роди още 1-2 пъти и тогава ще си помисля за кастрация. :)
Ellie TS.

Мнениеот Ellie TS. » Пон Май 11, 2015 1:29 pm

tochica написа:Много са сладки, наистина ли са само на ден изглеждат ми по-големи, сигурно е от снимката.

Котетата са родени на 9 май.
Ellie TS.

Мнениеот DAriq Veselinova » Пет Май 05, 2017 3:43 pm

Здравейте,моята котка ще ражда след около една или две седмици. Много съм щастлива,но се притеснявам,защото й е за първи път,а й е доста дива. Страх ме е да не роди котенцата някъде другаде. Моля за мнение какво да направя,за да си роди котенцата вътре. :|
DAriq Veselinova

Предишна

Назад към Кастриране, разгонване, развъждане и раждане