За разгонването

Всичко за кастрирането, разгонването, развъждането на котки и раждането

За разгонването

Мнениеот Kraseto__86 » Чет Мар 26, 2009 2:12 pm

Искам да ви попитам за разгонването на мъжките котки,какви са признаците.Питамви защото нямам много опит.
Аватар
Kraseto__86

Мнениеот mim4eto_citty.bg » Чет Мар 26, 2009 2:22 pm

Ами, Красе, котакът започва да мяука много упорито и досадно, може да иска да излезе навън, започва да яде по-малко, нервен е, маркира всичко от хола до килера. Ако се срещне с друг мъжки, хвърчи козина.
Това знам аз. А, не му давай хапчета против разгонване - "Ноновулин" мисля че беше и още един куп други отрови . Има една тема в "Здраве на котките" и за разгонването, и за хапчетата - потърси и ще намериш.
Аватар
mim4eto_citty.bg

Мнениеот Kraseto__86 » Чет Мар 26, 2009 2:47 pm

Мерси за отговора питам защото моя само мялка и иска да ходи с коридора и като го пусна и там започва да мялка,а до маркирането него е правил досега и си хапва и то много даже.Тои е на 7 месеца.
Аватар
Kraseto__86

Re: За разгонването

Мнениеот zarrkko » Сря Окт 28, 2009 4:31 pm

интерисува ме кога за пръв път се разганват женските .моята съни е на 6 месеца.какво да очаквам :?: :roll: :lol:
Аватар
zarrkko

Мнениеот marilie » Сря Окт 28, 2009 4:52 pm

Очаквай включване съвсем скоро ;) :lol:
Изображение
Аватар
marilie

Мнениеот cat » Съб Ное 14, 2009 12:08 pm

Здравейте! Моят котарак е на година и нещо.. и предполагам е нормално да се разгонва вече, но аз не виждам никакви признаци. Единствено това с мяукането - но то си е постоянно(от 4-5 месеца,може и повече), и смятам че го прави защото иска да си играем с него :roll: ,иначе нито маркира, нито се търка някъде ?!
Изображение
Аватар
cat

Мнениеот люба иванова » Съб Ное 14, 2009 10:58 pm

Не всеки котарак маркира,у дома Лъки не го е правил.Дори не мяука силно.
Изображение
Изображение
Аватар
люба иванова

Мнениеот gerundelka » Пон Ное 16, 2009 12:11 am

cat честито, котаракът ти най-вероятно е разгонен :D Наистина не е задължително да маркира като е разгонен, моят Джони също не е маркирал. Щом котето е вече на годинка и нещо значи вече може да го кастрирате съвсем спокойно 8) Процедурата е страшно лека и още на следващия ден след нея котето ще се е върнало към нормалния си ритъм на живот :D Така че моя съвет е ако не искате да го срещате с някоя мадама, да го кастрирате.

П.С. Вече не знам в колко теми все това съветвам "кастрирайте си котката" :lol: :lol: :lol: Почвам да се повтарям наистина....
Аз съм човекът, когото тормозеше като малък
Аз съм човекът, който ти изглеждаше жалък
Аз съм човекът, който те отвращаваше
Аз съм човекът, на когото се подиграваше...
....Ти мислиш, че е готино да си свиреп,
Но и аз съм Човек - като теб.
Аватар
gerundelka

Мнениеот cat » Пон Ное 16, 2009 2:10 am

Оххх, олекна ми че не е задължително да маркира :mrgreen: :!: Като споделих на няколко познати че имам котарак, първата им реакция беше "Мале, УЖАС, като порасне ще маркира навсякъде и т.н и т.н", маркирали легла, обувки и всичко ,затова и очаквах най-лошото :lol:
Иначе, за сега мисля да не го кастрирам, няма да си остава девствен я- и той душа носи :mrgreen: Лошото е ,че нямам познати с женска персийка, а не мога да го дам на някой непознат за няколко дни -аз ще полудея без него. Ама това ще го мисля по-нататък,още е малък ,ааааааа и да, ако забележа някога някакви признаци на разгоненост де :lol: :lol: :lol:

П.С. За 1 път чета за съвета ти :wink: :mrgreen:
Изображение
Аватар
cat

Мнениеот gerundelka » Пон Ное 16, 2009 12:53 pm

Аз имам женска персийка, но съм чак от Варна. А и Куки още не е укрепнала за да става майка, но догодина живот и здраве като се постопли ще и направим удоволствието да си има бебчета 8)
Аватар
gerundelka

Мнениеот котарана » Пон Ное 16, 2009 2:33 pm

cat , котката посещава мъжкия при чифтосването. Мъжкия трябва да е на собствена територия, за да се чувства спокоен. Аз също съм от Бургас и имам женски персийки, тъй че като ви дойде времето, може да направим две-три котешки сватби. Котаракът трябва да е на около 1 г. и 8 месеца, за да е полово съзрял.
Бъди себе си.
котарана

Мнениеот gerundelka » Пон Ное 16, 2009 9:06 pm

А вик какъв казус се появи тук :? Таня аз пък съм чувала че мъжкия се води при женската, даже имаше тук някъде такава тема или поне някой беше писал точно по този въпрос .... Не съм сигурна нали че това което казвам е правилното но така съм чувала и чела че мъжсия се води при женската, защото тя се стресира в нова обстановка, а на мъжсия не му пречи новото място .... Някой има ли идея мъжкия или женската трябва да се води???

Стана ми доста интересно това, понеже живот и здраве другото лято ни предстои такава процедура 8) :lol:
Аватар
gerundelka

Мнениеот cat » Пон Ное 16, 2009 10:54 pm

О, чудесно, намерихме си булка значи :mrgreen: Само да му дойде времето и ще видим, може и да се получи нещо :wink:
Аз съм чела и за двата варианта-мъжкия да посещава женската,и обратното, но кой ли е правилния в крайна сметка :?: :!: Иначе аз съм ЗА да си спретна една котешка лудница за няколко дена :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Изображение
Аватар
cat

Мнениеот котарана » Вто Ное 24, 2009 8:01 am

Гери, абсолютно съм сигурна в това, че женската се води при мъжкия. Мъжкия трябва да се чувства на собствена територия, за да се изяви като мъж. В противен случай трябва първо да маркира навсякъде, в това време женската го набива 2-3 пъти, защото това е нейната къща. Не че няма да се случи това, за което са ги събрали, но ще се проточи във времето.
Бъди себе си.
котарана

Мнениеот neti5 » Вто Ное 24, 2009 8:23 am

Открих това :!: Възрастта за полова зрелост варира от една порода на друга,зависи от сезона на раждане:котка родена през август ще достигне полова зрелост някъде на възраст около 8 месеца,в същото време друга,родена през март,ще има еструс около едногодишна възраст или по-късно.
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
neti5

Следваща

Назад към Кастриране, разгонване, развъждане и раждане