Каква е най-подходящата възраст за първа бременност?

Всичко за кастрирането, разгонването, развъждането на котки и раждането

Re: Каква е най-подходящата възраст за първа бременност?

Мнениеот animalprograms » Нед Мар 06, 2016 10:55 pm

Бихте могли да извадите стереотипите от ушите си, за да разберете с кое се опитвам да ангажирам вниманието Ви.

Латинското понятие "популация" означава население. Населението от котки включва две големи субпопулации - скитащи и удържани. Скитащите включват безстопанствени и домашни-скитащи. Удържаните включват апартаментни и отглеждани в къщи, които не са пускани да скитат.

Отново стигаме до сметката около 12-те хиляди домашни котки на 100,000 човешко население: 500 човека с мили намерения като Вашите и догодина пътят към ада ще бъде постлан за свръхпопулацията от 1000 ненужни домашни котета/котки. Нима горното не е увеличаване популацията? Нито увеличението на скитащите котки три или дори четири пъти всяко лято, нито дейността на търгашите-развъждачи превръщат планираното развъждане в нещо по-различно от принос към свръхпопулацията. Намерението за "ощастливянето на няколко деца" ще изглежда илюзорно, докато ние с Вас оставаме заобиколени от нещастието на хилядите отхвърлени животни. Освен това, първо се сблъскваме с лекомислените стопани, които предлагат котета, и едва след това стигаме до импулсивните им "колеги", които след време променят прищевките си.

Горното е отговор на: "... не можете да сравните безразборното множене на уличните котки с това някой да завъди (поне еднократно) скъпа породиста котка. На "лицензираните развъдници" въобще не им дреме за популацията на уличните котки, а в същото време им дреме този, който си е купил котето, да не го развъжда и да го кастрира задължително. Защо ли? Защото в София едно Таби се харчи по 1000 лв., и ако аз ги завъдя и реша да ги пусна по 100 лв., някак си няма да им е приятно.
Едва ли някой от тези, които са искали мнения относно развъждането, да смятат да множат котки с цел увеличаване на популацията на уличните котки.
Относно сметките за 12000 на 100,000, аз мога да кажа следното: Много хора си вземат апартаментни котки (Аз живея в къща), на 99% заради детско желание или временна прищявка. В момента, когато им осере и опикае апартамента, надере мебели и пердета, и става така, че котката завършва своя път до близкия контейнер. Този, който иска наистина да има дом. любимец, той се примирява с това. Моята котка ми е унищожила неща за над 5000 лв., и не съм я изхвърлил. Детето е щастливо и това е важното.
И пак казвам, аз не искам да правя развъдник, просто искам да ощастливя няколко деца, чиито родители не могат да си позволят това удоволствие.
И вие нападате...Аз ще я кастрирам, но после. Защото не искам да правя развъдник или да увеличавам популацията."
ПОДКРЕПЕТЕ ПЕТИЦИЯТА ЗА ПОДОБРЯВАНЕ НА ЗАКОНА ЗА ЗАЩИТА НА ЖИВОТНИТЕ: https://www.change.org/p/roumen-hristov ... s-bulgaria
Аватар
animalprograms

Мнениеот rosen71 » Пон Мар 07, 2016 11:42 am

Бихте ли ми казали, освен ценните си съвети, каква е разликата между 500 котета, купени от "лицензиран" развъдник, и 500 котета, купени от хора като мен? Става въпрос за съдбата им.
Значи вие като развъдник гарантирате, че купените от вас примерно котета няма да завършат земният си път до някой контейнер, и че никой от стопаните им няма да реши да ги завъди?
А тези котета, купени от еди кой си задължително ще станат 1000 и ще бъдат захвърлени???

За такива изказвания, които биха отворили очите на хората, мога да ви кажа, че заслужавате да се хванат 10-20 човека да развъдят 200-300 породисти котки и да ги подаряват, за да ви сринат бизнеса.
Аватар
rosen71

Мнениеот natispain » Пон Мар 07, 2016 9:20 pm

Не изглежда да сте разбрали това, което ви е писал Анималпрограмс. Прочетете линка под подписа му и неговата уеб страница http://www.animalprograms.org/
Той не е развъдник нито никой от тези, които пишат в темичката ви.
Много е елементарно. 500 котета специално родени за подарък или продажба все едно от официален развъдник или от къде (такива като вас за подарък, домашни некастрирани и им изхвърлят котенцата, любители развъдници и т.н.) са равни на 500 къщи по-малко за родените вече и не нарочно котета.
С нарастването на броя на котките животът им става все по-лош и изхранването им става все по-трудно.
Една некастрирана котка може да развие пиометра или рак в по-късна възраст, няма начин да знаем дали е моята или вашата, тогава защо да се рискува.
И въобще не може да се сравнява човека, който може да води полов живот и да контролира забременяванията, с една домашна котка, нито неговия съзнателен избор и отговорност за отглеждане на потомство с инстинкта за продължаване на рода на една котка (за котараците да не говорим), която се разделя с тях след 2-3 месеца или като се разгони пак, забравя за тях и никак не би страдала, ако никога не роди или ако нещо им се случи след време.
Аватар
natispain

Мнениеот animalprograms » Пон Мар 07, 2016 10:57 pm

Цитат: "Бихте ли ми казали, освен ценните си съвети, каква е разликата между 500 котета, купени от "лицензиран" развъдник, и 500 котета, купени от хора като мен? Става въпрос за съдбата им.
Значи вие като развъдник гарантирате, че купените от вас примерно котета няма да завършат земният си път до някой контейнер, и че никой от стопаните им няма да реши да ги завъди?
А тези котета, купени от еди кой си задължително ще станат 1000 и ще бъдат захвърлени???
За такива изказвания, които биха отворили очите на хората, мога да ви кажа, че заслужавате да се хванат 10-20 човека да развъдят 200-300 породисти котки и да ги подаряват, за да ви сринат бизнеса."

Това войнстващо невежество ли е? Навремето една квартална лелка поощряваше развъждането на кучета-мелези - като някаъв въображаем баланс срещу масовото развъждане на породисти кучета. Толкова ли не желаете да загреете, че с колкото нараства една популация, толкова животни ще умрат скоропостижно. Просто всяко развъдено коте е в повече.

Давате вид, че сте един от големите и разумни мъже в този форум. Ако наистина сте такъв, имате възможност да свършите нещо наистина полезно напук на ВСИЧКИ РАЗВЪЖДАЧИ, като хванете един от своите кандидат-стопани и спасите от вероятна гибел било черния котарак, за когото писах горе, било кое да е коте или котка от обявите. Стига да желаете, имам контакти на близките.
ПОДКРЕПЕТЕ ПЕТИЦИЯТА ЗА ПОДОБРЯВАНЕ НА ЗАКОНА ЗА ЗАЩИТА НА ЖИВОТНИТЕ: https://www.change.org/p/roumen-hristov ... s-bulgaria
Аватар
animalprograms

Мнениеот rosen71 » Вто Мар 08, 2016 8:50 am

Няма да спорим излишно. Просто в много теми на всеки елементарен въпрос се отвръща с нападки, особено касаещите размножаването.
Загрижеността ви за бездомните животни е ОК, аз съм спасил поне 20 котки от смърт.
Въпросът е друг-никой не иска да приеме, че еди-кой си би искал да има едно поколение, и то без комерсиални мисли, а в същото време нищо не се казва за развъдниците. Ето вървете в един такъв и им кажете, че няма смисъл да въдят котки, щото има хиляди бездомни, и да вземата да им търсят стопани. Освен да ви се изсмеят и изгонят, друго едва ли ще стане.
Аз си взех британка, защото малката имаше рожден ден и видя такова коте, и каза ИСКАМ ТАКОВА. Не друго. А те действително са като плюшени мечета. Също можех да взема от село някое, но просто детето не искаше.
Така е и с моите приятели. Децата им искат точно такива.

Относно популацията на всякакви бездомни животни-тя е такава, защото никой не иска да не е такава. Всяка една община усвоява средства за този проблем, но не съм видял намаляване. Но съм виждал бременни маркирани кучета. Те как са заченали-от господ ли? А от разните му фондации и фондацийки падат и добри пари, нали? Познавам такива хора, и не съм ги чул да се оплакват.
Ако има воля, за 2-3 год. популацията може да се сведе до минимум. Просто трябва някой да си свърши работата, и както в нормалните държави има приюти, откъдето който иска ходи и си взема.
А тук, както казах, притежанието на животно не обвързва стопанина му с отговорност или санкция при неполагане на необходимите грижи. Да не говорим за чипосване.
Пробвайте примерно в Англия да си хвърлите чипосаното куче. Ако до 24 ч. не сте го обявили за изгубено или откраднато, и службите го намерят, ви чака "награда" от няколко стотин паунда.
А други, които са наистина безстопанствени, се прибират в приют. Там обаче, ги кастрират, обезпаразитяват, държат ги няколко седмици, и познайте какво се случва после...
А не дай си боже бездомно куче да нахапе или убие човек (както стотиците случаи у нас), общината плаща обезщетение в размери на стотици хиляди и милиони, и доста хора си подават оставките. Аз лично съм бил свидетел на нападение на човек от куче, и съдът реши, че той ги бил провокирал, щото носел храна.

Затова ако искате да решавате проблем с популация, насочвайте си усилията където трябва. Един-двама като мен едва ли ще променят бройката.

И не си мислете че този, който иска и има възможност да си вземе скъпа порода, би си взел "улична превъзходна". Ако е така, не познавате много психиката на голяма част от имащите пари хора.
Аватар
rosen71

Мнениеот fantasmagorique42 » Вто Мар 08, 2016 9:30 am

Росене, говорите все едно всеки взел си котка от улицата го е направил защото няма пари за породиста. Мога да ви уверя, че не за това го правят! Аз също обмислях да купувам котка преди време, но не от домашен развъждач в какъвто искате да се превърнете вие, а от лицензиран развъдник и Ви уверявам, че котенцата съвем не струват 500 лева. В последствие се разубедих и прибрах коте от улицата, и съм щастлива, че направих такъв избор. И не съм го направила, защото не съм искала да дам, или съм нямала 1000 лева, повярвайте!
Имайки предвид, че следите форума от няколко месеца всъщност какъв отговор очаквахте на въпроса си? Ясно беше от самото начало че Джоли ще ражда. Така или иначе, още от първите Ви постове когато тя беше малка, на мен ми беше пределно ясно, че ще се стигне до такава тема, в която вие яростно защитавате домашното развъждане, а останалите във формума за пореден път обясняват едно и също, което бъдещия развъждач не иска и да чуе. Преди години в един кучеши форум съм се начела на абсолютно същите неща! С тази разлика, че там голяма част от хората имаха легитимни развъдници.
rosen71 написа:И не си мислете че този, който иска и има възможност да си вземе скъпа порода, би си взел "улична превъзходна". Ако е така, не познавате много психиката на голяма част от имащите пари хора.

Защо не ги насочите към легитимен развъдник като толкова държат на породата и желаят СКЪПА котка? Или поредния български парадокс..искам да имам маркови и скъпи неща, ама ако може някак да ги взема без пари!
Since the beginning of time , mankind has used Music and Dance to commune with Nature and the Spirit of the Universe.
Аватар
fantasmagorique42

Мнениеот rosen71 » Вто Мар 08, 2016 12:27 pm

fantasmagorique42 написа:Росене, говорите все едно всеки взел си котка от улицата го е направил защото няма пари за породиста. Мога да ви уверя, че не за това го правят! Аз също обмислях да купувам котка преди време, но не от домашен развъждач в какъвто искате да се превърнете вие, а от лицензиран развъдник и Ви уверявам, че котенцата съвем не струват 500 лева. В последствие се разубедих и прибрах коте от улицата, и съм щастлива, че направих такъв избор. И не съм го направила, защото не съм искала да дам, или съм нямала 1000 лева, повярвайте!
Имайки предвид, че следите форума от няколко месеца всъщност какъв отговор очаквахте на въпроса си? Ясно беше от самото начало че Джоли ще ражда. Така или иначе, още от първите Ви постове когато тя беше малка, на мен ми беше пределно ясно, че ще се стигне до такава тема, в която вие яростно защитавате домашното развъждане, а останалите във формума за пореден път обясняват едно и също, което бъдещия развъждач не иска и да чуе. Преди години в един кучеши форум съм се начела на абсолютно същите неща! С тази разлика, че там голяма част от хората имаха легитимни развъдници.
rosen71 написа:И не си мислете че този, който иска и има възможност да си вземе скъпа порода, би си взел "улична превъзходна". Ако е така, не познавате много психиката на голяма част от имащите пари хора.

Защо не ги насочите към легитимен развъдник като толкова държат на породата и желаят СКЪПА котка? Или поредния български парадокс..искам да имам маркови и скъпи неща, ама ако може някак да ги взема без пари!

Както преди казах, искам ЕДИН ПЪТ да роди, за да направя няколко деца ЩАСТЛИВИ. Това не ме прави развъждач!!!!

По колко ги продават във "лизензираните" развъдници и зоомагазини?

Ето това котенце е обявено за 1000 лв. в магазина "ХИТ" в Младост. Били са 4, останало беше едно, когато аз ходих.
Изображение

Това, че вие сте избрали улично коте, не означава, че другите го правят.

И накрая, какъв точно ви е на вас проблема, ако аз искам да развъждам котки?
Аз нямам нито време, нито желание.
И ето предлагам ви сделка: купете или намерете откъдето вие искате 3 британчета, и ми ги дайте безплатно. Аз ще ги подаря на децата. И няма да ставам "нелицензиран частен развъдник".
Аватар
rosen71

Мнениеот natispain » Вто Мар 08, 2016 12:55 pm

Напълно безсмислен спор. Не става въпрос за пари и за притежание на маркови предмети и котки!
Аз мога да си купя наистина породисти котки от наистина официални развъдници, но е против принципите ми. Обичта не се купува и не зависи от марката и от цената. Лечението на едно от моите котета, спасено от улицата, като глътна тапа за уши струваше няколко пъти по 500 лева. Обаче я спасих вместо да си купя една бенгалска котка например, щото много ги харесвам.
И като си завъждам домашен любимец не бих се водила от желанието на едно малко дете да има плюшено коте. Точно децата ни трябва да се учат да обичат живите същества, които срещат по пътя си, а не избирателно според това какво тати може да си позволи да купи. Интересно как малката е избрала точно такова коте, къде е виждала различни породи за да избере британка?
По принцип развъждането на живи същества заради прищевките на човека и най - често за лично обогатяване е дълбоко неетично. А продажбите на котки в магазини е отвратително и в едно наистина развито общество лека - полека ще се приемат закони за забраната му. И не само на котки.
Така че вие ще оставите Джоли да роди нещо като британски котенца, но не можете да убедите никого в етичността на развъждането.
Освен това, ако Джоли беше от лицензиран развъдник, щяхте да имате договор, който забранява развъждането и. Затова нека не си мерим парите, тук говорим за обич и грижа за животните. Очевидно е, че ще направите каквото искате. Темичката ви е много мила, така че е най - добре да спрем този спор, който не води до никъде, и да продължаваме да четем там новини за Джоли.
Аватар
natispain

Мнениеот fantasmagorique42 » Вто Мар 08, 2016 12:59 pm

Лицензираните развъдници не си продават поколенията в зоомагазини!!!!
Аз не се старая да ви убеждавам в каквото и да е! Вие така или иначе ще правите поколения каквото и да кажа и за това дори не се опитвам. Просто ми стана смешно как се изразявате за „скъпите котки“ и „хората имащи пари“, чиято психика, собствениците на безпородни котки не можем да разберем... Следя темата и не мислех да коментирам, но не се сдържах.
И няма нужда да ми предлагате сделки. Това, че постоянно повтаряте, че едва ли не ще си развъждате котката, само и единствено за да правите някакви деца щастливи, е меко казано смешно! И по никакъв начин не оправдава действията ви! Аз на деца животни не подарявам!
На вас ви трябват 3 британчета, за да направите 3 деца щастливи. А останалите, които ще се родят? Кого ще правят щастливи? Или като един алтруистично настроен собственик ще ги пуснете по 100-200 лева и за по-бедните които искат британчета.
Не ми отговаряйте на въпросите, за мен темата е изчерпана. Мога единствено да пожелая лека бременност на Джоли и успех!
Since the beginning of time , mankind has used Music and Dance to commune with Nature and the Spirit of the Universe.
Аватар
fantasmagorique42

Мнениеот natispain » Вто Мар 08, 2016 1:05 pm

И не на последно място- който иска да се прави на бог и да създава живот, кога за подарък, най-често за пари, не би задавал по любителски форуми глупавия въпрос каква е най-подходящата възраст за първа бременност. Щеше да се е информирал отговорно преди да почне нещо подобно.
И съм съгласна с fantasmagorique42. Животно не се взима, защото на детето му се е прищяло. После може да му мине прищявката. какво ще правим с котето, ако не струва пари та ни е жал да го изхвърлим, а са ни го подарили алтруистично?
Аватар
natispain

Мнениеот animalprograms » Вто Мар 08, 2016 1:47 pm

Цитат: ".............................................................................................
..................................................................................................
...............................................................................................
................................И накрая, какъв точно ви е на вас проблема, ако аз искам да развъждам котки?
............................................................................................................."

Цитат: "И не на последно място- който иска да се прави на бог и да създава живот, кога за подарък, най-често за пари, не би задавал по любителски форуми глупавия въпрос каква е най-подходящата възраст за първа бременност. Щеше да се е информирал отговорно преди да почне нещо подобно.
И съм съгласна с fantasmagorique42. Животно не се взима, защото на детето му се е прищяло. После може да му мине прищявката. какво ще правим с котето, ако не струва пари та ни е жал да го изхвърлим, а са ни го подарили алтруистично?"

Още нещо от мен. Аз отначало замълчах на инфантилния въпрос в инфантилната тема. Някой, който е убеден, че трябва да развъжда, ще развъди в края на краищата. Намесих се по-късно, само защото някой го обърна на лакардия и пропаганда на невежеството. Видите ли, колко яко било да размножаваме домашните си любимци, колко готино било да ги раздаваме на пишман-ентусиасти, и колко било досадно някой да порицава развъждането на хиляди подобни британки, персийки, сиамки, ангорки и т.н. всяка година и по подобни подбуди. Ще дам пример от живота, макар с кучета, който илюстрира тази безумна назадничавост в 21-ви век: пет от шестте кучета, които съм осиновил досега ОТ УЛИЦАТА и догледал лично, бяха породисти - ризеншнауцер, два спаниела, пекинез и германска овчарка. Ако не ги бях взел, те нямаше къде да отидат и вероятно щяха да загинат скоропостижно. Така е, защото българските любители като цяло продължават да развъждат животни прекомерно и в излишък.

Лекомисленият човек ще се прави, че не разбира това и ще докарва вода от девет дерета, бърборейки за микрочипиране, Великобритания, бездомни коти, бездомни кучета, комерсиални развъждачи. И за импулсивните прищевки на разглезените деца. Ако все пак зорът за британка е толкова голям, един съвременен, умен човек би се заел най-накрая да проверява стотиците обяви за котки и да спаси някоя точно такава, от която някой кофти човек е решил да се отърве.
Аватар
animalprograms

Предишна

Назад към Кастриране, разгонване, развъждане и раждане