Кастрация или не на малко мъжко коте?

Всичко за кастрирането, разгонването, развъждането на котки и раждането

Re: Кастрация или не на малко мъжко коте?

Мнениеот JulyMorning » Пон Окт 06, 2014 11:25 am

Ами за женската аргументацията беше, че като е по-малка, органите ѝ са още мънички и операцията е по-трудна. Тоест, не че за самото животно има значение, а по-скоро на ветеринаря ще му отнеме евентуално повече време самата операция.
Котките оставят следи от лапички в сърцата ни.

ИзображениеИзображение
Аватар
JulyMorning

Мнениеот svetlito78 » Пон Окт 06, 2014 11:44 am

...
Последна промяна svetlito78 на Пон Окт 06, 2014 5:43 pm, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
svetlito78

Мнениеот Dianka74 » Пон Окт 06, 2014 1:24 pm

Много е сладък мъника :) . Изглежда всеки ветеринар има свое виждане по въпроса за подходящата възраст за кастрация. За да не повтарям, ще кажа, че споделям казаното от Серена.
Маркирането не е задължително, ако няма дразнител е напълно възможно да не маркира.
Изображение Голдън е на 7 години

Изображение
Аватар
Dianka74

Мнениеот achiless12 » Пон Окт 06, 2014 4:41 pm

svetlito78 написа:
JulyMorning написа:Наистина прилича на мускетарче :D ако искате, можете да го запишете в конкурса Лика-Прилика, че и без това имаме недостиг на кандидати този месец.

...Предварително се извинявам за спама, но като JulyMorning написа това, потърсих подходяща снимка за сравнение. Ще изтрия веднага този пост, само искам achiless12 да го види, и ако се съгласи да запишем котарачето в конкурса "Лика - прилика". :oops:
Изображение

Хаха, не го трий...Сега ме е яд, че не съм го кръстил Атос или нещо от сорта.
Името му е Ричи и така го записахме и в здравната му книжка.
Тази снимка направо ме уби :lol:
Запишете го в конкурса, нямам против. :D
Аватар
achiless12

Мнениеот Rosi_72_ » Пон Окт 06, 2014 4:54 pm

Можеш ти да го запишеш. Влез в конкурси и в конкурса "Лика прилика". Светлито не винаги може да влиза и може да се забави. Приликата е голяма :mrgreen: Успех! Дано сте победители!
Аватар
Rosi_72_

Мнениеот Hrisi Ivanova » Пон Окт 06, 2014 9:28 pm

achiless12 аз има котарак на 6 години не кастриран.Никога не е бил агресивен и разгонванията,ако е имал такива са му незабележими и аз никога е съм разбирала кога са.До 4 г.6 месеца си е живял без женската ни и си е бил ОК.После откачи за няколко месеца и започна да маркира в нас,но и това го преживяхме,сега нямам проблеми.Така,че мога да ти кажа....няма ли женски покрай котарака за в бъдеще които да го дразнят и да му се разгонват под носа е малко вероятно да имаш проблеми с пишкане и агресия.Сега си живее с женската ни,имаха си и бебе и пак са си ок,няма нищо притеснително в поведението му.
Всяка котка е различна разбира се,само дадох моята за пример,че може да бъде и добра,агресията не е задължителна.
Имаш време да помислиш и да прецениш.
Аватар
Hrisi Ivanova

Мнениеот achiless12 » Сря Дек 17, 2014 2:42 am

В крайна сметка се реших и днес котето го кастрираха.
Понесе го доста лесно, даже сега си тича все едно нищо не е било.
Аватар
achiless12

Мнениеот дезире » Сря Дек 17, 2014 7:56 pm

Поздравления, радвам се, че котачко леко е минал процедурата.
ИзображениеИзображение
Аватар
дезире

Мнениеот Rosi_72_ » Сря Дек 17, 2014 8:05 pm

И от мен поздравление за мускетарчето геройче! Да се възтанови бързо и спре с белите. Целувки за красавеца :D
Аватар
Rosi_72_

Мнениеот cucka.112 » Нед Фев 01, 2015 3:08 pm

И аз ще имам мъжко коте,сега е при майка си.Според мен е добре да го кастрирате,защото съм чувала на много места,че бягат от дома си в опит да намерят женска.
Изображение
cucka.112

Мнениеот novak » Чет Мар 12, 2015 1:51 pm

И аз съм на същото мнение.Имам горчив опит с мъжки некастриран котарак.Беше при нас от бебе,не излизаше и даже го беше страх,когато го извеждахме да ходим на вет.Беше изключително кротък и не сме имали проблеми с разгонване , и за това реших да "не мъча" животинката с кастриране.И колкото и да ме срам да си го призная, но не бях чела достатъчно , за да се информирам.Когато разбрах грешката си беше късно,Томи получи запушване на уретрата и въпреки всекидневното ходене до клиниката не успяха да го спасят.Тогава вета ми каза (и сега не мога да си обясня защо по-рано не ме беше посъветвал за кастрация,въпреки,че редовно ходехме на ваксини при него), че при некастрирани мъжки,които и не са на воля да се изявяват , е много по-голяма вероятността за този проблем. Отделно и сухата храна е спомогнала(той само това ядеше и аз не настоявах за друго). Научих си урока, но по много жесток начин. Сега имам същото черно дяволче и колкото и да ме е страх от процедурата, в Събота, живот и здраве, ще го водя.Смених и клиниката с по-добра , според отзивите .Стискайте палци всичко да мине добре.
Аватар
novak

Мнениеот novak » Чет Мар 12, 2015 1:57 pm

Пропуснах да спомена, че малкия разбойник вече има един "полет" от терасата( добре,че сме "само" на втория етаж) , защото една женска го предизвика . И уж малък (на около годинка , нали ни е намерениче, та не сме съвсем сигурни кога се е родил) , но скочи като пантера и изчезна. Поскита и се прибра след няколко часа(типично по мъжки :lol: ), но сега всички сме много внимателни и когато дадена стая се проветрява всички внимаваме Хари да няма достъп до нея.
Аватар
novak

Мнениеот serena70 » Чет Мар 12, 2015 2:02 pm

Добре, че не е пострадал при "полета". Успех с кастрацията, при мъжките възстановяването е почти светкавично. Моите и двамата още щом се прибирахме в къщи бяха почти в кондиция, а до вечерта - съвсем.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено Изображение
Аватар
serena70

Мнениеот novak » Чет Мар 12, 2015 5:23 pm

Серена , може ли да ми кажеш с каква упойка бяха? Вета ми каза да си избера дали да е инхалационна или венозна , но как да преценя? Аз съм си малко "Тома неверни" и не съм сигурна, че по-скъпо ВИНАГИ е по-добро (говоря по принцип) , за да се водя от това. Предпочитам да чуя мнение на хора, минали през това , как са се чувствали котанчовците с едната или другата упойка. Ще съм ти благодарна, ако намериш няколко минутки да пишеш.
Аватар
novak

Мнениеот prikazka » Чет Мар 12, 2015 6:40 pm

Аз мисля,че каква упойка ще постави трябва да прецени лекаря,в противен случай ние трябва да сме компетентни медици и да вземем сами да си ги кастрираме.
При нас венозна упойка е слагана,но как е излизал от нея не знам,защото го бяхме оставили за 24ч в клиниката.
Ето тук пише,че за кратки операции,като кастрации е се ползва венозна.http://centralvetclinic.com/index.php?s ... ES&aid=134 Ако имаш право на избор поискай лепене,а не шиене.
Последна промяна prikazka на Пет Мар 13, 2015 3:34 am, променена общо 1 път
Не е нещастие да се родиш сред патици, стига само да се излюпиш от лебедово яйце.. Из 'Грозното патенце" на Х.К.Андерсен
Аватар
prikazka

ПредишнаСледваща

Назад към Кастриране, разгонване, развъждане и раждане