Кастрация или не на малко мъжко коте?

Всичко за кастрирането, разгонването, развъждането на котки и раждането

Re: Кастрация или не на малко мъжко коте?

Мнениеот svetlito78 » Чет Мар 12, 2015 9:30 pm

Много ме учуди, че са ви попитали за упойката. Аз за първи път чух, че прилагат инхалационна упойка на животни тук (живеем в ЮАР). В Бг. никога не са ме питали и винаги са слагали венозна. Моята котка също беше кастрирана с венозна. Но се наложи тук няколко пъти да упояват морското ни свинче и двата пъти беше инхалационна, защото доктора каза, че в клиниката предпочитат и правят упойките така. Нямаше никакви странични ефекти след събуждането, веднага беше "кукуряк", жизнен... А преди това в други клиники след упойки едвам се осъзнаваше животинката, залиташе... котката ми и кучетата ми също излизаха трудно от упойки, така че от това, което съм преживяла и ми предложат инхалационна, бих я предпочела ВЕДНАГА!
Изображение
Аватар
svetlito78

Мнениеот tochica » Чет Мар 12, 2015 10:57 pm

Аз също бих предпочела инхалационна упойка въпреки, че хич не съм в час. Преди две години, когато водих кучето на баща ми да му чистят зъбен камък беше с инхалационна упойка, защото момичето, което ме свърза с клиниката (ветеринар) каза, че според нея е по-добре. Тя също спомена, че определено предпочита да работи с инхалационна упойка. На мен ми е по-странно, че в случая не са обяснили кои са +те и -те, ами просто те питат, и съм съгласна с Приказка, че ние няма как да знаем, кое е по-добре.

Рейвън (кучето) тогава ми се стори, че трудно излиза от упойката, но в сравнение със Смоки и Бандит не беше нищо.
It would be funny if it were not so sad: people may feel they aren’t getting enough affection from their cat, while their cat may feel they aren’t getting enough attention from their person.
Аватар
tochica

Мнениеот prikazka » Пет Мар 13, 2015 3:45 am

Да,стана ми интересно и се поразрових да прочета за упойките,Светлито и Точица са напълно прави,но това наистина трябва да се обяснява на клиента,чийто любимец ще се оперира.Предполагам са споменали само двойно по-скъпата цена,а не предимствата или минусите,както и никой не споменава за предварителни изследвания ако животното не е породисто.Работят по някакви презумпции ,но това е друга тема,която мен много ме вбесява.
Не е нещастие да се родиш сред патици, стига само да се излюпиш от лебедово яйце.. Из 'Грозното патенце" на Х.К.Андерсен
Аватар
prikazka

Мнениеот novak » Пет Мар 13, 2015 8:08 am

Благодаря на всички котколюбители,които се включиха по темата .Наистина споменават само цени и единствения коментар е,че по скъпата е по-добра.Но никакви обяснения защо и с какво я превъзхожда.А за мен лично цената не е аргумент за качество.Сега вече съм решила,че ще е с инхалационна,независимо от цена, щом това е по-щадящия и безопасен вариант за Хари.Още веднъж благодаря на всички , ще пиша непременно как е минало при нас , за да може и следващите ,които минават през това да имат информация .
Аватар
novak

Мнениеот serena70 » Пет Мар 13, 2015 12:14 pm

novak написа:Серена , може ли да ми кажеш с каква упойка бяха?

Звъннах на моите лекари и казаха, че ползват венозна упойка. Не сме имали никакви проблеми, и трите са се събудили нормално. От клиниката ми се обадиха когато вече са се събудени. Те правят операции от 12 до 15 часа, а ми се обадиха и в трите случая между 15.30 и 16 часа. Аз лично бях много доволна от организацията, защото така престоят на маймунките на чуждо място е най-кратък, съответно и стресът.
Аз не съм наясно с упойките, но имам доверие на тези лекари и затова не ми хрумна да ги питам.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено Изображение
Аватар
serena70

Мнениеот novak » Нед Мар 15, 2015 9:30 am

Прекрасна,слънчева сутрин на всички.Хари вече е добре,тича и скача навсякъде.Много бях притеснена преди процедурата,но всичко мина нормално.Оставих го в10.30 и щеше да ми се пръсне сърцето докато подавах клетката на доктора.В 12 всичко беше минало,според доки много добре и късния следобед се прибрахме.Сам излезе от клетката, но ходеше като на две уискита.И погледа му беше малко мътен.Но до вечерта се оправи съвсем и даже се опитваше да скача,но не му се получаваше.Сега си е същия палавник,само дето не мога да насмогна с пълненето на купичката,нали гладува близо денонощие и сега наваксва.Прегръдки на всички,които ни давахте кураж и съвети.И слънчева и игрива Неделя.
Аватар
novak

Мнениеот Rosi_72_ » Нед Мар 15, 2015 10:52 am

Толкова се радвам за вас! Всички имаме тези тревоги докато ги водимна кастрация и чакаме да се приберат след нея. Дано имате много години щастие да се радвате на взаимната си обич! :D Целувки и гушки за геройчето!
Аватар
Rosi_72_

Мнениеот tochica » Нед Мар 15, 2015 9:30 pm

Раздвам се, че всичко е ок. Бързо възтановяване!
It would be funny if it were not so sad: people may feel they aren’t getting enough affection from their cat, while their cat may feel they aren’t getting enough attention from their person.
Аватар
tochica

Мнениеот novak » Пон Мар 16, 2015 9:14 am

Не минахме без проблеми.Малчо беше уж спокоен, нямаше никакви признаци нещо да го боли, беше си енергичен и с огромен апетит и изведнъж снощи като се качи при мен на леглото видях,че оставя кърваво петно под дупето. А след обяд го гледах и всичко беше спокойно.Изкарах си акъла направо.Гушнахме го и с детето на бегом отидохме до клиниката,където го кастрираха.Имат оставен спешен телефон и очаквах,че ще дойдат,като им се обадим.Да,ама не.Обясниха ми по телефона да съм туширала раната с йодасепт и да сложа яка да не се ближе и сутринта да отида.Което мен изобщо не ме успокои (май вече споменах, че съм си малко паника) и в движение намерихме координати на Син кръст , за които знаех, че са денонощни , и газ натам. Попаднахме на много внимателен и отзивчив доктор , обработи ни раничката , гледа го на видеозон да няма нещо навътре към коремчето , помоли ни да изчакаме там поне 20-30 мин , за да сме сигурни,че наистина няма да изкърви пак , сложи ни яка да не може да се ближе и ни помоли сутринта да му се обадим да кажем как е Хари. Слава Богу , нямаше повече кръв, само дето много го дразни яката и все се мъчи да се изхлузи от нея, но пък много бързо се ориентира как да сложи глава над купичката и да се храни с нея.Сега ще я носим два-три дни,докато зарасте и май ще сменим клиниката. Несериозно ми се струва да ги питам сто пъти какво трябва да правим и да не правим след кастрацията и те да не ми кажат , че трябва да му се сложи яка, ако се опитва да се ближе.С ченгел им измъквах думите , даже накрая се извиних,че ги разпитвам толкова, но ми е за пръв път.И накрая пак не бях получила достатъчно информация.Та сега ще ровя да видя мненията ви за Син кръст и може да се ориентираме към тях.Далече са ми, но специално доктора, който ни пое снощи обясняваше подробно всичко-защо се е случило,какво се е случило,какво е опасно и какво не, какво му прави в момента и какво лекарство използва,което за мен е важно.Трябва да знаеш какво му се прави на животинчето, да не се налага, но ако пак ти трябва помощ трябва да знаеш какво са му правили преди това,слаган ли е антибиотик и т. н.
Хубава седмица на всички и по-малко тревоги с нашите мяукащи приятелчета
Аватар
novak

Мнениеот Rosi_72_ » Пон Мар 16, 2015 11:52 am

Разбирам те напълно! За съжаление има такива клиники. За това и често даваме съвет да се разпита обстойно за най-добрите вет. в града. Радвам се, че Малчо е добре. И аз преди малко тичах при нашия вет. с по-големия. Същото ни се случи докато са се борили си е отворил единия отвор и аз изпаднах в паника. Беше си зарастнало. Тревогите са били напразни, но го промиха и намазаха за всеки случай.
Аватар
Rosi_72_

Мнениеот novak » Пон Мар 16, 2015 1:21 pm

За клиниката, в която го кастрирахме, четох предимно положителни отзиви(за никоя няма само суперлативи,винаги има и негативни) , повечето я хвалят като много добра, с квалифициран персонал. Няма да цитирам коя е, защото може просто ние да не сме имали късмет. Все пак шефката е ветеринар с дългогодишен опит , преподавател във висше учебно заведение и би следвало да е наистина квалифицирана. Може просто да сме уцелили кофти момент и да не и се е обяснявало много-много или е смятала,че аз трябва да си знам.Както и да е, но аз вече съм решила да се пробвам на друго място, докато си намерим чичо доктор, който ще ни обяснява какво и защо ще ни се случва и какво правят на Хари,как ще му се отрази и всичко останало.Човек се учи от грешките си,дано само не са фатални.Иначе сега Хари е добре,детето се оабди,че е относително спокоен,свиква с яката и най-важното - не кърви. Дано се оправи бързо и пак да си играем без да се тревожим.
Аватар
novak

Мнениеот serena70 » Пон Мар 16, 2015 1:31 pm

Стискам палци бързо да се възстанови момченцето и да нямате повече грижи :) А това, че някой е добре образован и квалифициран не означава, че ще се отнася към пациентите си с достатъчно внимание и ще обяснява на стопаните всички подробности, без да се налага да го разпитват. То добре, че вече има достатъчно информация в нета, та човек може да добие някаква първоначална информация и горе-долу да знае за какво става въпрос, за да не разчита само на едно мнение и да може да се ориентира дали и кога го лъжат, за съжаление при някои лекари е така.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено Изображение
Аватар
serena70

Мнениеот tochica » Пон Мар 16, 2015 10:40 pm

Дано всичко да е забравено до няколко дни, сигурна съм, че ще е така. Аз също не обичам да оставам с впечатление, че 'досаждам' с въпроси, и че бързат да се 'отърват' от мен. На нас ни дадоха яки, но ни посъвеваха само ако се ближат, защото си е допълнителен стрес, но така и не им ги сложихме въпреки, че с Бандит беше нон стоп наблюдение, защото се лижеше постоянно. В последствие на Смоки се наложи да й сложим, защото си ядеше абоката, но беше страшна драма и така и не можа да свикне с нея, така че е добре, че при вас се получава. Знае ли се със сигурност, че той сам се е 'разранил'?
Аватар
tochica

Мнениеот prikazka » Вто Мар 17, 2015 3:21 am

Съжалявам да прочета,че сте имали проблеми.Дано сега бързо се оправят нещата и при вас и при Майки. Аз щях да пиша за Син кръст,но се усетих ,че сме в различни градове и става дума за различни клиники.Бих казала само,че във всички клиники ,които съм посетила с котарака отношението е едно и също.Не обичат въпроси,не обясняват,а пък ако кажеш,че искаш да му направят конкретно изследване те пращат на.....и в крайна сметка пак те извозват леко,за това,че имаш мнение,а пък не си учил цеели n-години медицина( говоря за случай,в който исках кожна проба за паразити,в крайна сметка излезе микробиологично изследване..).Ние,които не сме учили медицина сме неграмотни.Та и в двата случая се молим просто да попаднем на свестен човек ,който е в настроение в момента.Съжалявам да го кажа,но от ветеринари с перфектно отношение ние се напатихме най-много,затова предпочитам да му вадя с ченгел думите,да досаждам,но да си свърши работата.
Също с изумление установих,че в болници,макар и за животни се влиза с бонбони и шишета напред,за да ти се усмихват постоянно и да не те забравят.Нищо по-различно от едно време..явно това си ни е манталитет,който няма да се изкорени.
Все пак нашата кастрация беше в Син кръст в София,имахме яка,която свалих веднага още там като си го взимахме,защото плачеше много и ми казаха,че цялата нощ не е млъкнал,но въпреки това ми се скараха,че я махам.Изписаха ни антибиотик през устата за 7 дни и ме убеждаваха,че тяхната практика е на европейско ниво,като измрънках,че е мъка да даваш през устата антибиотици.Разрезите бяха много фини,лепени и почти нямаше оток вече.Мисля,че са го кастрирали студенти,обаче,които много са се старали и след няколко дни нямаше помен от белези дори.Но после имахме други проблеми в тази клиника и аз я смених завинаги.
Не е нещастие да се родиш сред патици, стига само да се излюпиш от лебедово яйце.. Из 'Грозното патенце" на Х.К.Андерсен
Аватар
prikazka

Мнениеот novak » Вто Мар 17, 2015 9:06 am

Благодаря ти Приказка.Аз май съм пропуснала да напиша , че съм от София и говорим за същата клиника, на входа за Панчарево.Тъкмо си мислех да се ориентирам към тях,но май ще мисля още.Все пак остават като решение за спешни случаи, защото клиниката,която ползваме сега няма денонощни услуги.
Аватар
novak

ПредишнаСледваща

Назад към Кастриране, разгонване, развъждане и раждане