Кастрация или не на малко мъжко коте?

Всичко за кастрирането, разгонването, развъждането на котки и раждането

Re: Кастрация или не на малко мъжко коте?

Мнениеот novak » Вто Мар 17, 2015 9:16 am

tochica написа: Знае ли се със сигурност, че той сам се е 'разранил'?

За съжаление ,да.Аз имам само него,нямаме друга животинка,която да е помогнала.Децата са големи и го пазеха,ограничиха бурните игри с гоненица по стаите и тичане след топки и топченца.Просто не ни бяха предупредили за близането,за да внимаваме да не го прави.Нарочно направихме операцията в Събота, за да мога да си го наблюдавам двата дни и можех да взема яка,защото видях да се ближе,но не предполагах,че това може да направи проблем,защото беше лепен,нямаше конци,които да дръпне по невнимание.Уж толкова много четох преди процедурата,но явно проблема с близането ми е убегнал или наистина не е ставало дума във форума.Каквото и да си говорим моя си е вината,защото аз съм неговия човек и трябва да се грижа за неговата безопасност.Дано сега,след като коментираме темата толкова подробно поне да предпазим някой друг да не му се случи същото.
Аватар
novak

Мнениеот serena70 » Вто Мар 17, 2015 9:21 am

Във вет. клиника се носят шишета и бонбони ли :shock: стига бе! Значи аз трябва да се кръстя с две ръце, че лекарите, при които ходя, са хем кадърни и опитни, хем хора с добро отношение. И да не става нещо, когато не са на работа. Образованието добре, ама хората май станаха малко :(
Не се упреквайте, дано котьо вече е съвсем добре и да ви радва пак с игри :D
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено Изображение
Аватар
serena70

Мнениеот Kot » Сря Мар 18, 2015 11:44 pm

Само да вметна, че същите лекари ми натресоха калиевия бромид, вследствие на който започна кашлицата и почти 9 месеца здраво задушаване, заради което Рижо отнесе сигурно литри кортизон, аз си скъсах нервите, а възпалените му дробове получиха туморни разсейки, които ще му съкратят живота сигурно с години. Съвсем случайно тоя процес започна скоро след бромида и спря няколко месеца след като свърши "лекарството" - смес за промиване на фотоплаки.
Да не говорим, че чаках с нетърпение повече от година да се видим с въпросните лекари отново, пропътувахме цяла България, та да ни излекуват от тая кашлица и с питане колко фенобарбитал да даваме, че гърчовете зачестиха много. За това ни дума, ни вопъл, ни стон, ни коментар по изследванията, които са с референтни стойности за хора, а те си имат таблици за тях си за животни. Само дето пристъпите са с дни през 3 часа, а накрая почнаха и през един час - в 4 сутринта, в 5, 6, 7, 8... И как да излезем от тая ситуация... Добре че отидох в "Син кръст", но доста късно, та накрая ни дадоха лекарството (туй непознато лекарство на нашата медицина, брех). И как лекарят там веднага се сети и намери в книгата, че калиевият бромид при продължителна употреба води до възпаление на дробовете, а до тоя извод някак си никой не можа да стигне преди това... А по телефона същите лекари ми казваха, че не може да е от това! Абе не може и това е.
Добре че преди това попаднахме на млада и напориста лекарка на другото място, та ни отряза и кортизона почти изцяло, и антибиотиците и след зверски мъки Рижо се изчисти от лекарството "калиев бромид", но близо три месеца стоях по нощите готов да излизам да се моля на такситата да ни закарат, защото едвам дишаше, сутрин се чудех дали да ходя на работа или не, а по обяд търчах с таксита да видя диша ли още.
Свестни лекари за кастрация може би, пази боже да попаднеш за нещо друго в тази или друга подобна гаражна клиника, експериментираща на чужд гръб.
Куриозът е, че ако бях продължил да ходя в ОВК при д-р Гормански тая глупост нямаше да стане, но той излезе в отпуска неочаквано. А ако бях отишъл в "Син кръст" още като дойдохме в София, това щеше да ни се размине, а тези разсейки щяха да дойдат след години може би.
Ако не е ясно на някой, става дума за "Ултравет" - Варна.
Не знам кой е създал котката, но е направил много добре!
Аватар
Kot

Предишна

Назад към Кастриране, разгонване, развъждане и раждане