Кастрация на котки

Всичко за кастрирането, разгонването, развъждането на котки и раждането

Кастрация на котки

Мнениеот ribka » Пет Сеп 28, 2007 11:19 am

От известно време ми се върти това в главата, не че моят Сержо се е разгонил, но и това ще стане :) И така за или против кастрацията на котки? Чела съм, че не е препоръчително да се дават медикаменти, тъй като развиват рак на млечните жлези. А пък кастрирането - водело до напълняване и си е един вид хормонален шок за котето. Вашите котки кастрирани ли са? И какво мислите по въпроса?
Изображение
Аватар
ribka

Мнениеот Stoil » Съб Сеп 29, 2007 3:09 pm

Според мен няма никакав проблем ,моят рижко е кастриран и не сам видял промяна в поведението му дори стана по галиовен (маиче).
Единствения проблем беше (а дори за мен не беше проблем) че 1 ден лежеше и не помрадваше. Аз сьм категорично ЗА.
Изображение
Аватар
Stoil

Мнениеот Stoil » Пет Окт 05, 2007 1:47 pm

Извиняваи но забравих да ти кажа че когато котките бьдат кастрирани стават по големи и лигави и глезени и сладки :twisted: :lol:
Изображение
Аватар
Stoil

Мнениеот Mil@ » Сря Окт 10, 2007 2:53 pm

Аз имам коте на месец и няколко дена и съм си казала, че когато стане на една година ще си я дам за кастрация.Моя приятелка има котка на две години и я тъпче с хапчета на два месеца.Започна да се разгонва все по-често и за по-дълго време.Освен това от тези медикаменти може да се разболее.А тъй като смятам да си я задържа и да не я пращам на село, ще я прежаля и ще я кастрирам.Въпреки, че е жалко, че никога няма да стане майка :( [/i]
I'm a believer...
Аватар
Mil@

Мнениеот paradoxx » Чет Окт 11, 2007 10:03 am

За отговор на въпроса дали да се кастрира котката следва да се изходи преди всичко от това дали е мъжка или женска.

Женските се разгонват много повече от мъжките. Не повече по време, защото те се разгонват два пъти в годината, а по степен на дразнене на околните. Хапчетата, които успокояват процеса наистина са вредни - в най-лошия случай могат да доведат до рак на млечните жлези и матката.
Кастрацията също е малко сложна.... То това е и в крайна сметка причината повечето хора да вземат мъжки котараци.

При мъжките въпроса стои другояче. Първо, че те не се разгонват толкова. В някои случаи въобще не се разгонват. При всички положения е най-добре да се преценява пост фактум, а не да се решава, когато котето е на 3-4 месеца, че ще се кастрира, като достигне полова зрялост. Изчакайте да видите, какво зло ви се е паднало и тогава :-)
Аватар
paradoxx

Мнениеот Stoil » Пет Окт 12, 2007 9:45 pm

Моя рижко бе кастриран когато беше на 6 месеца и ветеринарят ми каза че трябва да баде кастриран тогава.Но аз сьм абсолиутно против хап4етата за6тото преди мен има6е 1 дакел на които стопаните са му давали хап4ета ,матката му беше много провиснала и докторат извади много гнои от нея и му преписаха сумата и лекарства които трябваше да взима много далго време.
Изображение
Аватар
Stoil

Мнениеот burov » Пон Мар 03, 2008 7:33 pm

Е здравейте на всички. Аз също имам проблем. Моята котка е женска, преди 10 дена се беше разгонила и миаука много, и само се гласи все едно чака някой отзад, намаля да яде и отслабна, но проблема продължава от тая сутрин пак се е разгонила, кой е най-безболезния начин да я укротя и да не забравяме,че тя е едва на 1 годинка, ако я кастрирам ще й олекне ли или не? HELP HELP :?

ЕДИТ: Пиши на кирилица
Мнението е преведено от латиница от TsIBG
Аватар
burov

Мнениеот Doris » Съб Апр 12, 2008 3:31 pm

Моята котка не е кастрирана. Оправдавам се с децата, че много я обичат и това ще ги разстрои. Резултатът може да се види в подписа, който току-що добавих. :)
Аватар
Doris

Мнениеот anaata » Нед Юни 29, 2008 6:31 pm

Всички ветеринари са категорични ,че мъжките и женските котки трябва да се кастрират.Всеки път,когато чуя това мнение си сменям ветеринаря.
Русе е голям град-лекари много.Моят котарак е персиец на 4 години и 4 месеца.Много е мил и добър,много мързелив и спокоен.Не се разгонва и си е член на семейството отвсякъде-лакира ноктите на кака,чете вестник с кака,мърка в скута на мама ит.н.
Четири гогини слушах,че трябва да го кастрирам,но не можах да го прежаля и си живеем така.
Аватар
anaata

Мнениеот doroty » Чет Юли 31, 2008 4:40 pm

И двете ми котарачки са кастрирани от 3 години.Всичко е наред.Докато са с конци трябва обаче да се наглеждат,защото.....мммм....те много ги дърпат и е възможно да си направят ранички!
Друго нещо е оплешивяването...На едната ми котка започна да пада козината по коремчето.Ветеринарката ни каза,че са гъбички.Заради нея мазахме животинчето 3 години.Много се мъчи.
Миналата седмица отидохме при друг ветеринар.Той каза,че е нормално за кастрирана котка да пада козината.Предписа крем и сега,само 1 седмица след това, котето започна да се оправя.
Аватар
doroty

Мнениеот bet » Съб Фев 07, 2009 11:16 am

Гледам, че отдавна никой не е писал в тая тема, а обсъждаме кастрацията в разни други откъсачни теми :lol:
Искам да попитам стопаните които са кастрирали котките си, има ли някой от вас, който да съжалява за това. да си вика- ее можеше да минем и без това. питам от любопитство, без задни мисли :lol:
bet

Мнениеот bobika » Съб Фев 07, 2009 11:31 am

Да, докато я гледаш безпомощна, тъжна и залитаща за момент си помисляш "Как можах да и причиня това насила? Дали ми се сърди, дали ще ме намрази?" Примерно мъжа ми си мисли точно така - "можеше да не го правиме, излишно беше, виж го горкото сега.." Обаче не знае за какво става въпрос. При толкова плюсове спрямо минуси за кастрацията, изобщо няма какво да се мисли.
Изображение
Аватар
bobika

Мнениеот STELIBELI » Съб Фев 07, 2009 11:38 am

Аз не съжалявам.
И ние трудно се решихме на тази стъпка.

Само трябваше по-малко да си хапва, не че е много дебел... мисля,че трябва да е с 0.5-1 кг. по- малко от колкото е в момента.
Изображение
Аватар
STELIBELI

Мнениеот mim4eto_citty.bg » Съб Фев 07, 2009 3:26 pm

Аз Фори няма да го кастрирам. Някак си винаги съм била против , въпреки че чета, че е по-добре така. Помисля ли за кастрация, и ми се помрачава настроението.
Аватар
mim4eto_citty.bg

Мнениеот dani » Съб Фев 07, 2009 8:00 pm

аз мисля че кастрацирта е много правилно решение.котката която и до ден днешен живее при майка ми и с която съм израсла я кастрирахме преди 10години,всичко стана защото на котетата от третото и котило им бе пренела някаква кожна болест(тя нямаше нищо,но те като нямаха изграден имунитет :( ).така и така много плачехме с брат ми като раздавахме предишните котета пък и тези 4 ги лекувахме близо месец и в една седмица всички умряха :cry: и мама тогава така раши.и до ден днешен котето е живо и здраво и от нищо не е боледувало а е почти на 13,откоито до 7-8 годишна възраст излизаше навън.Единствено че наистина много надебеля след кастрацията и май трябваше повече да и контролираме храната,сега успява да се качи само на дивана а е 5 кг :D
Аватар
dani

Следваща

Назад към Кастриране, разгонване, развъждане и раждане