За и против кастрацията на женските котки.

Всичко за кастрирането, разгонването, развъждането на котки и раждането

Re: За и против кастрацията на женските котки.

Мнениеот ralit00 » Сря Дек 23, 2015 7:21 pm

Моята маци я кастрирахме на 6 месеца. Вечерта си беше вкъщи. Определено изкарахме тежка вечер. По- думите на ветеринаря, трябваше да спи цяла вечер, но уви не беше така.Едвам дишаше, но така усилено си търсише тоалетна, че докато не я намери и се се изпишка не се успокои, просто не можеше да свърши работата къде да е. Първите 2 дни беше зле, на 3-тия си скачаше все едно нищо не е било. Аз съм твърдо За кастрацията, когато не искате малки котенца. Няма смисъл и вие и животинката да се мъчите. А до колкото знам кастрацията е хубаво да се нарави, още преди да се е разгонила за пръв път.
ralit00

Re: За и против кастрацията на женските котки.

Мнениеот animalprograms » Чет Дек 24, 2015 4:35 pm

Аз имам опит с кастрация на поне 20 женски, повечето при един хирург. Дори сме имали случаи с отваряне на запушени черва и бременна квартална котка с херния до земята, които са по-тежки операции. Но само една котка с рутинна кастрация изкара тежко съвземане като описания горе случай. Тя се държа три дена, като да имаше тежко главоболие, и нямаше апетит. Сигурен съм, че това бе свързано с упойката, не със самата хирургия, която е по-елементарна в сравнение например с операцията на апендицит при хората.
ПОДКРЕПЕТЕ ПЕТИЦИЯТА ЗА ПОДОБРЯВАНЕ НА ЗАКОНА ЗА ЗАЩИТА НА ЖИВОТНИТЕ: https://www.change.org/p/roumen-hristov ... s-bulgaria
Аватар
animalprograms

Предишна

Назад към Кастриране, разгонване, развъждане и раждане