Разгонване на мъжки котарак

Всичко за кастрирането, разгонването, развъждането на котки и раждането

Разгонване на мъжки котарак

Мнениеот cucka.112 » Пон Фев 23, 2015 10:39 am

Здравейте,
днес сутринта котарака ми мяукаше много силно и обикаляше навсякъде.Искаше да излезе на терасата,постоянно седи на прозорците и мяучка.Мисля,че е надушил някоя котка.Дали кастрацията ще помогне?
Изображение
cucka.112

Re: Разгонване на мъжки котарак.

Мнениеот natispain » Пон Фев 23, 2015 11:56 am

Очевидно няма да го интересуват котките, ако е кастриран, няма и да иска толкова да излиза.
Аватар
natispain

Мнениеот serena70 » Пон Фев 23, 2015 1:02 pm

Да, кастрацията ще помогне да не бъде в такова състояние, да се опитва да излиза и да бяга. Животното се мъчи по този начин. Най-добре е да му запишете час за кастрация при добър лекар, при мъжките процедурата е бърза и лесна и се възстановяват много бързо.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено Изображение
Аватар
serena70

Мнениеот cucka.112 » Пон Фев 23, 2015 5:34 pm

Много благодаря!Консултирала съм се с компетентен вет.лекар и още тази седмица ще го кастрираме.
Изображение
cucka.112

Мнениеот manolova92 » Вто Фев 24, 2015 2:48 pm

Здравейте! Имам котарак на почти 5 години, взехме го с приятеля ми когато беше на 10 месеца но до сега не се е разгонвал, или поне не по този начин. Мърка и издава странни звуци почти постоянно, но това може би се дължи на многото глезене. Сега нещата са доста странни, почти всяка сутрин от седмица насам като станем с прителя ми, котаракът идва при някой от нас и започва да ни хапе по крачолите или ръкавите, стои така на нас и не ни пуска по никакъв начин. Оставям го да ме хапе и стои така докато след известно време започне да се успокоява. После го отбутвам от мен и го оставям на леглото като стоя при него през това време. Явно му се случва за първи път и е уплашен, но най-интересното е, че като започне да се успокоява, от очите му тръгват сълзи, все едно плаче като човек, много сълзи. Притеснявам се за него и искам да попитам имате ли представа на какво може да се дължи това? Дали е заради хормоните, които отделя докато е възбуден или се дължи на нещо друго?
manolova92

Мнениеот serena70 » Вто Фев 24, 2015 3:06 pm

За пръв път чувам за такава реакция при котка. Колко често се случва така да "плаче"? Не съм срещала досега никъде това да е признак за разгонване. За пет години досега разгонвал ли се е и какви признаци е показвал? Според мен трябва да се консултирате с добър ветеринар, да му опишете поведението на котарака като цяло и той да прецени на какво би могло да се дължи.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено Изображение
Аватар
serena70

Мнениеот дезире » Вто Фев 24, 2015 6:59 pm

Консултирай се с ветеринар, за тези "сълзи" до сега не съм срещала информация.
ИзображениеИзображение
Аватар
дезире

Мнениеот manolova92 » Вто Фев 24, 2015 10:06 pm

serena70 написа:За пръв път чувам за такава реакция при котка. Колко често се случва така да "плаче"? Не съм срещала досега никъде това да е признак за разгонване. За пет години досега разгонвал ли се е и какви признаци е показвал? Според мен трябва да се консултирате с добър ветеринар, да му опишете поведението на котарака като цяло и той да прецени на какво би могло да се дължи.

Преди не се е разгонвал по този начин, просто си мърка и т.н., но като цяло котаракът си е странен. Взехме го от братовчедката на приятеля ми, а тя има деца, които доста са го тормозели(знаете какви са децата) мъжа й също не се е отнасял добре с котето и е агресивен от време на време към хората ако не му изнася да го галиш или го дразниш, но и на мен ми беше доста странно да го видя да "плаче". Виждала съм очите му да съ;зят един-два пъти, докато режа лук, но мисля, че е нормално лукът да го дразни, както при хората. Като изключим този факт, не съм го виждала да "плаче" :)
manolova92

Мнениеот prikazka » Сря Фев 25, 2015 1:48 am

При нас също се случва да плаче,както и да хапе,но това е друга тема.Както сте описали се случва когато готвя и мирише на лук или на нещо друго по-силно,когато има пара,както и когато скача по вълнени и мъхести одеяла.Предполагам,че го дразнят власинките и е алергична реакция.Случвало се е и когато зяпа дълго на слънчевия прозорец.Един път при такова сълзене ясно видях негово косъмче попаднало в окото.Наистина "плакането" е обилно и в началото се притеснявах,защото прочетох,че може да е и симптом на заболяване.
Ето една кратка статия за сълзенето https://jivotinkiteydoma.wordpress.com/ ... i-kotkite/.
Определено ,обаче,няма общо с разгонването.
Не е нещастие да се родиш сред патици, стига само да се излюпиш от лебедово яйце.. Из 'Грозното патенце" на Х.К.Андерсен
Аватар
prikazka

Мнениеот manolova92 » Сря Фев 25, 2015 8:48 am

prikazka написа:При нас също се случва да плаче,както и да хапе,но това е друга тема.Както сте описали се случва когато готвя и мирише на лук или на нещо друго по-силно,когато има пара,както и когато скача по вълнени и мъхести одеяла.Предполагам,че го дразнят власинките и е алергична реакция.Случвало се е и когато зяпа дълго на слънчевия прозорец.Един път при такова сълзене ясно видях негово косъмче попаднало в окото.Наистина "плакането" е обилно и в началото се притеснявах,защото прочетох,че може да е и симптом на заболяване.
Ето една кратка статия за сълзенето https://jivotinkiteydoma.wordpress.com/ ... i-kotkite/.
Определено ,обаче,няма общо с разгонването.

Благодаря за статията, ще я прочета, но нали ви казвам, това се случи след като започна да се успокоява. Сигурно няма общо с разгонването, както казвате. Благодаря все пак :)
manolova92

Проблеми с некастриран котарак

Мнениеот snejinka_69 » Пон Мар 02, 2015 12:26 pm

Здравейте!Имам котарак на почти 5год.Живея в къща и от малък е свикнал да ходи на воля.Проблема е,че има много лошо разгонване,мяучи пронизително и това е почти през цялата година,като се почне от февруари, та чак до октомври малко се кротва.Много е агресивен и към другите котараци,постоянно влиза в битки с тях,и все контузен.Съветвах се с ветеринар,който ми каза да го кастрирам,но понеже повечето време е навън,не знам как ще го възприемат други котараци във външната среда.Много съм объркана,дали кастрацията ще реши проблема,ще изчезне ли тая агресия,иначе с нас е много гальовен.
snejinka_69

Re: Разгонване на мъжки котарак

Мнениеот novak » Сря Мар 11, 2015 4:46 pm

И на нас ни предстои тази седмица кастриране.Във връзка с това искам да питам миналите през тази процедура за съвет: вета ми предложи два вида упойки - инхалационна и инжекционна . Как да избера коя е по-добра за Хари ? Аз съм си "Тома неверни" малко , и не съм сигурна , че по-скъпата е непременно по-добрата , предпочитам да чуя мнения на минали през процедурата. Как се държи котарака после ? Казаха ми , че не се очакват проблеми или специални грижи , но аз си се притеснявам . Продължавам да чета из форума , но и ако някой има време да драсне няколко думи ще съм благодарна
Аватар
novak

Мнениеот novak » Сря Мар 11, 2015 5:04 pm

novak написа:И на нас ни предстои тази седмица кастриране.Във връзка с това искам да питам миналите през тази процедура за съвет: вета ми предложи два вида упойки - инхалационна и инжекционна . Как да избера коя е по-добра за Хари ? Аз съм си "Тома неверни" малко , и не съм сигурна , че по-скъпата е непременно по-добрата , предпочитам да чуя мнения на минали през процедурата. Как се държи котарака после ? Казаха ми , че не се очакват проблеми или специални грижи , но аз си се притеснявам . Продължавам да чета из форума , но и ако някой има време да драсне няколко думи ще съм благодарна

Сега видях , че май не му е мястото тук.Ще пиша и в другата тема за кастрацията
Аватар
novak

Мнениеот Rosi_72_ » Сря Мар 11, 2015 5:49 pm

Моите двете мъжки ги касрирах на 9 преди два дни. Аз ги държах за да им сложат инжекциозна. Малкия в 14часа му я сложиха в 16часа го вземах и беше буден леко замаян, но в къщи тръгна да тича с леко залитане на моменти. Големия беше на лекарства преди това и може би за това по трудно излезе от упойката. Може да е и до коте. Дано и друг ти сподели мнението си! Успех!
Аватар
Rosi_72_

Мнениеот novak » Чет Мар 12, 2015 8:58 am

Благодаря Rosi_72 .Дано и Хари се справи и всичко да мине благополучно.Решила съм да го запиша за Събота , за да мога да си го наблюдавам двата дни.
Дано и някой друг сподели опит.
Аватар
novak

Назад към Кастриране, разгонване, развъждане и раждане