Въпрос относно конците

Всичко за кастрирането, разгонването, развъждането на котки и раждането

Въпрос относно конците

Мнениеот ANANABYMMAS » Съб Мар 07, 2015 10:33 pm

Преди 2 седмици и половина закарах котето ми за кастрация. На третия ден го заведох да му бият антибиотик. Трябваше преди 4 дни да отида да му махнат конците, но не го направих. На 18 съм и нямам кола, а ветеринарят е на около половин километър от нас и трябва да тичам през снега с котето в коша за пране (това е моята импровизирана котешка клетка). Вчера забелязах, че котето си е бутнало част от коричката, където е шева, заедно с конците. Раната е напълно заздравяла, няма зачервяване или подуване. Въпросът ми е какво може да се случи, ако не го закарам да му махнат конците? Като закарам котето до там то се парализира едва ли не от стрес и искам да й го спестя.
ANANABYMMAS

Re: Въпрос относно конците

Мнениеот tochica » Съб Мар 07, 2015 10:50 pm

От кой град си? Конците трябва да се махнат, но в това време наистина не е добра идея да вървиш. Аз лично не бих се заела сама да ги режа и не мисля, че е добра идея. Ако не можеш да вземеш такси, не можеш ли да намериш някой да те закара?
It would be funny if it were not so sad: people may feel they aren’t getting enough affection from their cat, while their cat may feel they aren’t getting enough attention from their person.
Аватар
tochica

Мнениеот ANANABYMMAS » Съб Мар 07, 2015 11:13 pm

На мен не ми е проблем самото ходене. Не ми пука за мен. Грижа ме е за котето. Докато го уловя да го затворя в коша и след това докато отида (без значение дали с кола, дали пеш) то си умира от страх. От Пловдив съм. Мога и такси да си хвана, макар че ще ми е по-неудобно.
ANANABYMMAS

Мнениеот дезире » Нед Мар 08, 2015 6:00 pm

Не е желателно да остават конците, ще го придърпват и ще му е дискомфортно. Защо не помолиш ветеринаря, след работа да мине през вас и да ги махне, естествено ще му платиш за услугата.
ИзображениеИзображение
Аватар
дезире

Назад към Кастриране, разгонване, развъждане и раждане