Котката роди

Всичко за кастрирането, разгонването, развъждането на котки и раждането

Котката роди

Мнениеот Мър-мяу » Съб Май 16, 2015 7:44 am

Вчера котката ми роди в къщи. Три чисто бели мишока. Изпусна водите на прага на вратата и я прибрах вътре, да не я безпокоят другите. Това й е второто раждане, първия път роди на двора под навеса в сламата и там си ги отгледа, докато пораснат и после ги доведе на чардака, където имам къщички за котките. Така че общо ставаме 8 котки у дома. Място има живея на село в къща с двор. Освен нея и новородените имам четири, които са кастрирани.Ще стерилизирам и мамчето като си откърми бебетата. А котенцата или ще ги дам, или ако остават при мене, ще ги кастрирам. Ехаа, пълна къща. :) За първи път асистирах на раждане. Всичко мина много добре, всички са живи и здрави, бебоците цокат, мамчето мърка. Тази сутрин хапна и пи мляко, но още не е ходила до тоалетна. Въпреки, че е дворна котка, знае да ходи и на тоалетна, защото като малка в началото беше в къщи, докато свикне. Докато закусваше, смених постелята.
Но бебоците? Докато са съвсем малки и слепи, предполагам че ще акат и пишкат в постелята? Ще бъда благодарна за съвети относно грижите, хигиената и всичко, каквото се сетите за новородените.
Ето и снимки ИзображениеИзображение
Аватар
Мър-мяу

Re: Котката роди

Мнениеот Мър-мяу » Съб Май 16, 2015 8:42 am

На един ден са и вече се бият. Двете яко сучат, а третото все не може да си намери цицка. :D
https://youtu.be/cLj8tK3Hb5o
Аватар
Мър-мяу

Мнениеот tochica » Съб Май 16, 2015 12:05 pm

Много са милички, а как раздават лапи само, да са ти живи и здрави. Много добре, че си я преместила вътре според мен, навън си е опасно, а и си става студено през нощта. Аз нямам опит, но знам, че докато са съвсем малки мама ще им помага да се изхождат и ще ги чисти. Ако се притесняваш може да поставиш пеленки под постелята.
It would be funny if it were not so sad: people may feel they aren’t getting enough affection from their cat, while their cat may feel they aren’t getting enough attention from their person.
Аватар
tochica

Мнениеот koteto_30 » Сря Сеп 09, 2015 2:27 pm

Много са сладки тия бели новородени щастия :D На първата
снимка се вижда първото в момента на чудото :lol:
koteto_30

Назад към Кастриране, разгонване, развъждане и раждане