Бременност при котките

Всичко за кастрирането, разгонването, развъждането на котки и раждането

Re: Бременност при котките

Мнениеот natispain » Съб Юли 26, 2014 12:36 pm

С две думи, да повторя за енти път в стотната такава тема, котките нямат право на избор, не обмислят къде да живеят, къде да работят, колко деца и кога да ги имат. Те се размножават по природен инстинкт, никак не страдат, ако не са майки, защото нямат емоционалната необходимост да имат деца и обществото не ги заклеймява, ако са бездетни, кърмят котетата 2/3/4 месеца и после не искат да знаят нищо за тях, камо ли да им осигурят добро образование и щастлив живот. Това е ПРИРОДЕН ИНСТИНКТ, ЗАПАЗВАНЕ НА ВИДА. Вие очовечавате котката, тя не е човек. Взели сте решение да спасите улични и каквито и да са котки, прекрасно, за тях най-доброто е да живеят на сигурно място, да им е интересно и да не гладуват. За да са здрави трябва да не страдат от разгонванията, които могат да доведат до рак и да умрат млади. И е престъпно да се увеличава и свръхпопулацията от котки, защото живеят зле, малко, гладуват, мъчат ги и умират млади и зле на улицата. В тоя зоомагазин можеха да се подарят котенца от улицата, а не котенца, които човекът е могъл да попречи да се родят. Сега няколко котенца от улицата няма да имат дом, който ще заемат вашите котенца.
Като гледате котки най-добре изчетете форума, има десетки теми за това и по всякакви въпроси за добруването на котката, четете из Интернет и тогава си формирайте мнение. Не искам да ви звуча грубо, но пишем за стотен път едно и също и като имате твърдо мнение, то трябва да е добро за котката, а не за вас, тоест не ОЧОВЕЧАВАЙТЕ котките.
Аватар
natispain

Мнениеот sharanche » Съб Юли 26, 2014 4:02 pm

Така нищо няма да постигнете по този начин, с този, както аз на майтап казвам фундаментализъм. Просто трябва индивидуален подход към всеки човек, който пита по темата. В друга тема, където мислех, че е по-уместно, бях отговорила следното:

Разбирам много добре какво имаш в предвид, и ползите от кастрацията също ги разбирам.
Просто за себе си не мога да приема, че аз съм човека който има правото да определи дали животното изобщо да има поколение някога... Не знам може да е някаква криворазбрана богоязливост, може да е криворазбрана отговорност или нежелание да поема такава отговорност... както и да го наречем, просо не мога да се реша да го направя.
...........
Ох.. то стана малко като ЗА и ПРОТИВ аборта, ужас, съжалявам хора, много се отнесох... :oops:

... или хомосексуализма. Реших да продължа в тази тема, че другата е само за бременност. Не искам да засягам ничии религиозни чувства, ама аз като човек реалист, се опитвам да решавам прагматично. Например преди време рових за хомосексуализъм при котките, защото имаше проблем с разни нахални котараци, които тормозеха моя котарак и един от сайтовете, които четох, явно беше писан от някакъв религиозен фанатик. Аз чак после схванах каква е работата, но докато четях, че хомосексуализмът бил противоестествен, нямало го в природата, как въобще можете да си помислите за мъж с мъж и жена с жена - грешници такива, ще горите в ада - мигах на парцали. Пак казвам, не искам да засягам ничии религиозни чувства, ама като ги гледам няколко котарака как ми терорят котето, нещо хич не ми се връзва с лъжата, че го нямало в природата.
Аз лично не мога да ти обясня на богоугоден стил за ползите от кастрацията, макар че тук някой беше писал, просто защото след като аз не съм религиозна, не мога да ти говоря на разбираем от теб език.

Просто с всеки, който се интересува от кастрация си трябва индивидуален подход. Отделно, че много от нещата, които казвате, са силно пресилени и човек просто не ви вярва. Примерно, че котките нямали потребност от деца - след като се разгонват, явно че имат. Като гледах едната ми котка с каква любов си ги отглежда котетата, не мога да отрека, че това за нея е радост. Не може да подходите към котката като към безполова вещ, която няма нашите потребности. По-скоро опитавайте да обяснявате на хората, че кастрацията е по-малкото зло, а не единствено правилният вариант. Такъв фундаментализъм - кастрация на всяка цена заради самата кастрация - постига точно обратния ефект. Така че ако искате да убедите някого да си кастрира котката, когато от това има смисъл, не са това правилните аргументи.
Кучетата си имат господар, а котките - обслужващ персонал.
sharanche

Мнениеот natispain » Съб Юли 26, 2014 5:05 pm

sharanche написа: Отделно, че много от нещата, които казвате, са силно пресилени и човек просто не ви вярва. Примерно, че котките нямали потребност от деца - след като се разгонват, явно че имат. Като гледах едната ми котка с каква любов си ги отглежда котетата, не мога да отрека, че това за нея е радост. Не може да подходите към котката като към безполова вещ, която няма нашите потребности.

Какво стана после с тая любяща котка, още ли си гледа децата, грижи ли се прехраната им, образованиуето им и така нататък. Разбира се, че ги отглежда с любов, докато станат на възраст да се оправят сами, после няма и да ги разпознае между други котки. И това отглеждане с радост, както ти го наричаш, е иснтинкт за продължаване на вида.

А случайно да не си попаднала на изследване, че с котките сме от един вид бозайници, щото си мислех, че не, но щом ти смяташ, че имат нашите потребности ...., може да има нови научни данни, къде ги прочете.
И ти ЗНАЕШ, със сигурност, че много от нещата, за които говорим, са пресилени. Би ли ме осветлила къде си прочела и това. Щото аз не си го изсмуквам от пръстите и не карам на емоционална основа като говоря за тези неща, а съм се осведомила. Имам 3 любими котки, които обичам като свои деца и не бих им навредила или изоставила за нищо на света, да не мислиш, че съм ги кастрирала, защото съм безсърдечна или за да имам повод да си споря по форумите? Направила съм го, защото откакто взех първото коте започнах обстойно да се информирам на български, испански и малко на английски кое е най-добро за здравето им.
Аватар
natispain

Мнениеот sharanche » Съб Юли 26, 2014 6:11 pm

Нати, отговорих ти в тази тема, за да не правим чак такъв спам тук: http://kotkite.com/forums/viewtopic.php?f=20&t=65&p=120693#p120693
sharanche

Мнениеот bubka4529 » Съб Юли 26, 2014 7:01 pm

И е престъпно да се увеличава и свръхпопулацията от котки, защото живеят зле, малко, гладуват, мъчат ги и умират млади и зле на улицата. В тоя зоомагазин можеха да се подарят котенца от улицата, а не котенца, които човекът е могъл да попречи да се родят. Сега няколко котенца от улицата няма да имат дом, който ще заемат вашите котенца.

Добре, natispain, аз ще удавя или удуша моята котка барабар с котенцата, които случайно ще се родят заради нашето престъпно нехайство спрямо нея, за да не увеличаваме популацията, а Вие ми намерете 3-4-5 бездомни и новородени котета, които да си прибера у дома и за които да се грижа, докато евентуално някой клиент на зоо магазина реши да прибере някое от тях... Просто изпитвам непреодолимо желание да изкупя престъпната си безотговорност спрямо обществото на бездомните котки в България...

А относно колко точно е престъпно деянието ми, искате ли личните ми данни за да заведете дело ? :mrgreen:

Лично по мое мнение е по-престъпно да се увеличава свръхпопулацията на ромите, ама това пак не е по тази тема ... :mrgreen:
Аватар
bubka4529

Мнениеот Rosi_72_ » Съб Юли 26, 2014 7:28 pm

До колкото знам, а аз не съм някой капацитет. Кукувицата има инстикт да снася яйца, но в чужди гнезда и изхвърля другите които са вътре. И никога повече не поглежда детето си! А птичките осиновители се грижат вярно и безприкословно за малкото кукувиче. Да не говорим за случаи в които майка от някой животински вид загубила малките си компенсира осиновявайки бебета от друг вид! Това се нарича инстинкт! Поне аз имам такива наблюдения. Може да съм родена в град, но винаги съм имала село и реално съм наблюдавала неща които тук описват като човешки чувства! Е като имат майчински чувства вашите котки защо им раздавата децата, а не си ги държите за да си ги гледат колкото си искат! За мен това е лицемерие! Да откъснеш дете от майката това е грозно, а не да сложиш контрол над раждаемостта. Когато раждах роди една жена от етнос на 18год. с две год. по-малка от мен роди 6то дете! Питах ме я защо с акушерките не спре да ражда!
Е как да спра!? Мъжа ми не дава! Като кажа нещо ме бие! Искала съм курва да ставам да му изневерявам. Моля ви кажете му като ме пуснете, че нещо ми има и поне месец да не ме пипа, че ми писна. На два пъти близнаци! Че това вече и 7месец излезе! Писна ми да раждам! Ама той докато изляза и почва ново да знаел, че са негови! Седях втрещена и после казах на едната акушерка:
Съжалете я милата като роди направете нещо да не ражда! Тя иначе няма да се спаси!
Те ми отговориха, че е незаконно и подсъдно и колкото и да я съжаляват трябва да я пуснат пак.
Да не мислите, че децата се прибират с нея! Остават за "Дом майка и дете" ! Е от къде вие знаете, че не постъпвате с вашите котки както мъжа на тази клета женица с нея! И тя си мечтаеше за едно, две деца и да си ги гледа не да ги зарязва както каза като кучета! Но никой от който зависи не и позволява!
И защо да се давят котета и котка!? Бременна, бременна! Ние се опитвеме да те накараме да почетеш по темата и да се поразровиш. Не те караме и нямаме реална сила и желание да го правиш! Просто потърси и почети! Когато загубиш любимец заради грешно мислене и знаеш, че си виновен тежи и боли ужасно! Много тук описват болката си и защо са си променили мнението. Почети малко, виж и тогава ни кажи:
-Това и това не е истина и не може да се е случило! Не сте прави!
Последна промяна Rosi_72_ на Съб Юли 26, 2014 7:42 pm, променена общо 2 пъти
Аватар
Rosi_72_

Мнениеот sharanche » Съб Юли 26, 2014 7:32 pm

Бубка, отговорих в тази тема:
http://kotkite.com/forums/viewtopic.php?f=20&t=65&p=120699#p120699
, защото тук става много офтопик.
sharanche

Мнениеот natispain » Съб Юли 26, 2014 7:51 pm

bubka4529 написа:
И е престъпно да се увеличава и свръхпопулацията от котки, защото живеят зле, малко, гладуват, мъчат ги и умират млади и зле на улицата. В тоя зоомагазин можеха да се подарят котенца от улицата, а не котенца, които човекът е могъл да попречи да се родят. Сега няколко котенца от улицата няма да имат дом, който ще заемат вашите котенца.

Добре, natispain, аз ще удавя или удуша моята котка барабар с котенцата, които случайно ще се родят заради нашето престъпно нехайство спрямо нея, за да не увеличаваме популацията, а Вие ми намерете 3-4-5 бездомни и новородени котета, които да си прибера у дома и за които да се грижа, докато евентуално някой клиент на зоо магазина реши да прибере някое от тях... Просто изпитвам непреодолимо желание да изкупя престъпната си безотговорност спрямо обществото на бездомните котки в България...

А относно колко точно е престъпно деянието ми, искате ли личните ми данни за да заведете дело ? :mrgreen:

Лично по мое мнение е по-престъпно да се увеличава свръхпопулацията на ромите, ама това пак не е по тази тема ... :mrgreen:

Да кажа, че нямам думи е малко. Не дави никого, моля те, нито котета, нито роми, ами гледай да не раждат повече и ги кастрирай за да са здрави и да не раждат.
Аватар
natispain

Мнениеот tochica » Съб Юли 26, 2014 8:20 pm

То беше ясно на къде ще отидат нещата. Бубка не го приемай лично, просто е трудно да се чете през ден за нови котета разгледай обявите и ще ти стане ясно. Избягала е и е забременяла това е положението, надявам се да роди безпроблемно и да имате възможност да сте наоколо. Аз също мисля, че е добра идеята на Хриси да направите къщичка, то не е нужно да 'мезонет', голям кашон с одеалце сигурно ще свърши работа.
It would be funny if it were not so sad: people may feel they aren’t getting enough affection from their cat, while their cat may feel they aren’t getting enough attention from their person.
Аватар
tochica

Мнениеот sharanche » Съб Юли 26, 2014 8:38 pm

Бубка не го приемай лично, просто е трудно да се чете през ден за нови котета разгледай обявите и ще ти стане ясно.

Аз вече сериозно започвам да се замислям каква част от тях са откраднати и някоя "спасителка" е написала един такъв длъбок и разтърсващ текст, нямаш нищо общо с действителността, ама достоен за сценарий за сапунка. Аз проумях, че просто обявите не са ефективен канал за реализация - нищо не бие по ефективност личния контакт и виждането на котенцето наживо в естествената му среда, а не сред болестите и стреса на приюта. Има свръхпроизводство, но истинския проблем е в каналите за реализация.
sharanche

Мнениеот tochica » Съб Юли 26, 2014 8:58 pm

Аз в случая визирах тези родени в къщи най-вече, раздавани/продавани на по месец - два.
It would be funny if it were not so sad: people may feel they aren’t getting enough affection from their cat, while their cat may feel they aren’t getting enough attention from their person.
Аватар
tochica

Мнениеот natispain » Съб Юли 26, 2014 9:23 pm

Аз пък съм свързана с хора и организации, които се занимават със спасяване на улични котета и това прилича на войната в Украйна. Вие на коя планета живеете и в коя държава?
Аватар
natispain

Мнениеот bubka4529 » Съб Юли 26, 2014 10:23 pm

Rosi_72_, да кукувиците снасят в чуждо гнездо, а после малкото кукувиче избутва другите пиленца извън гнездото... инстинкт на самосъхранение. Защо според Вас обаче стадо слонове пазят малко слонче от ловуващи лъвове? Защо разярени бизони убиват малки лъвчета, принадлежащи на прайд, чиито лъвици са убили и изяли тяхно малко? Колко време гепарда отглежда малките си и ги учи да ловуват? Иснстнкт за запазване на рода, на вида, майчински инстинкт? Аз не знам какво изпитват другите същества... Но котките и кучетата се отделят (по принцип) след няколко седмици, когато са по-самостоятелни. Не правят ли и хората същото? Не се ли отделят от родителите си? За мен това е в реда на нещата.. Права си като казваш, че е инстинкт, който много животни показват отглеждайки бебета от друг животински вид. Това е една от причините да не искам да кастрирам моите котки, както вече казах не се чувствам в правото си да решавам вместо тях, докато те са при мен. А някой ден може да не са..
Но виж, за съществото което описваш. Което се държи като мъж от 13-14-15 век.. Той има съзнание, разум и избор, но не е ли той по-подходящ за кастрация, като вземем в предвид че неговите деца отглеждаме с нашите данъци, а неговата жена, понеже нямат брак в повечето случаи, се води самотна многодетна майка милата тя, и взима помощи по над 1000 лв?
И последно да Ви кажа, аз на никого не казвам че не е прав. Изразявам личното си мнение и виждане за нещата. Не ме мислете за някоя ограничена и фанатична на темата жена, с радост ще кастрирам котките си ако вета го препоръча и е необходимо. Но, първата ми котка, както казах в една друга тема е на 5,5 години, не е кастрирана и е напълно здрава. Значи не е наложително при всички котки, нали? Не бих искала да загубя любимец, повярвай ми, бих направила каквото е нужно за да не се стига до там...

natispain, бъди спокойна никого няма да удавя, поне не и заради някаква дискусия във форум... Не бих го причинила на котката си... И щом ти е толкова при сърце лично ти обещавам да не допускам други случайни бременности. Бъди спокойна за популацията на котки от моя дом ;)

tochica, не знам как да не го приема лично като става въпрос за моите котета. За мен също е, меко казано, крайно неприятно като виждам постоянно във Facebook и къде ли не, за изоставени животинки, за малтретирани животинки... Мъка ми е, да, де да можех да помогна на всичките.. :cry:
Благодаря за съвета за Троя и новата къща. Апартамента им вече е приготвен, следващата седмица ще го обзаведа и с нови одеяла.. и ще чакаме :)

И колкото до дистрибуцията, да, никога не можеш да си сигурен на какъв човек си даваш животинката, но винаги може човек да се подчини на първоначалното впечатление и да откаже да го даде на някой, който не му харесва... ;)
Аватар
bubka4529

Мнениеот prikazka » Нед Юли 27, 2014 2:37 am

Много ми се ще това да го прочете Серена,за да се убеди,че нашенеца се вълнува основно когато му се бърка в джоба.Да,с право ме критикува преди време за изказването ми,но до сега се убеждавам все повече в правотата си.
Циганина го издържаме да,кучетата също започваме,ще дойде време и котките да влязат в списъка,колкото и да не се ще на повечето развитият свят ще ни го наложи щом сме се промъкнали в него по бели гащи.Дано тогава поне не е необходимо да се обиждаме по форуми.

А,шаранче,ти си се вманиачила на тема "кражба на котки".Кой краде котки,бе, мила?То ,ако беше така щяхме да цъфтим.Дори и котаракът от Драгалевци дето изчезна от охраняемите дворове съм убедена,че не е откраднат.Май в центъра на столицата света ти е прекалено розов,макар че,центърът отдавна не е това което беше и е бил преди, и за това си има логични обяснения.
Предлагам да приключим с всякакви коментари по тия теми,който иска да чете и да си вади заключения,но аз лично вече няма да пиша в теми с просълзени собственици,които описват как умират любимците им подобно на последния случяай с Мелани.
Оправданията на повечето за липса на смелост са просто несериозни,бих приела доводи като "нямам пари',"не мога да си го позволя"."искам да изкарам пари от бебетата" и т.н.,но когато изпитваш дискомфорт ,когато животинчето се измъчва също едва ли иска много обяснения,за да преодолее човек притесненията си.
И аз вдигнах кръвно за първи път в живота си когато кастрирах моя ерген,но сега отдолу е сватба почти всяка нощ,а той си играе като бебе на 2м над тях.Икакто се изрази Педроса си ходи по стените.
Тук не става въпрос за образованост,за кой е по-по-най-,за надприказване( защото и аз съм магистър по право и не само...)и мога да пиша цяла нощ и да ровя по сайтове,става дума да сме полезни с нещо ,когато пишем .И елемертарно е да се погледне само колко от пишещите са с некастрирани-само с котки,които се стремят да продават(т.е. развъждачи,които заради някой лев търпят всичко и единици,които късно са се информирали)
А,и шаранче,но нейните само тя си знае,че са нейни:)
Очаквам да ме обижда утре,но обещавам да не отговарям :wink:

И една вметка само,котките живеят много по-дълго от кучетата гледани добре,това бе и моят основен мотив...http://novanews.bg/news/view/2014/07/18 ... %BD%D0%B8/
Само като инфо слагам линка,макар че не знам колко е вярна информацията,но котките могат да надживеят 20г.,тъй че за 5годишна котка е несериозно да се говори
Не е нещастие да се родиш сред патици, стига само да се излюпиш от лебедово яйце.. Из 'Грозното патенце" на Х.К.Андерсен
Аватар
prikazka

Мнениеот natispain » Нед Юли 27, 2014 8:26 am

Права си за всичко, Приказка. Виждам, че по-малко емоционалните или просто по-обръгналите в тия безсмислени размени на мнения, вече не пишат в подобни теми. Вече сме в 21 век. Информация иам навсякъде. Който казва, че гледа котки, но не се е информирал за нищо, после се записва тук и плаче или търси съвети, а ние дъвчем все същите теми сто пъти. Щом Бубка не иска да ги кастртира, щото е нехуманно, а, не, трябва да кажа некотканно, и сега ще се прави на акушер, ами иди на ветеринар, бубка, искай професионални мнения, отгледай котетата, не ги разделяй никога от майката, защото коя си ти, за да вземаш решение вместо котката, питала ли си я дали иска да и подаряваш децата, ами ако някой подари твоите деца. Значи не можем да я оставим на спокойствие котаната, да е кастриранам, щастлива и да не ражда, щото имала нашите потребности и не можем да вземем решение вместо нея, но можем да и разхвърляаме децата по други къщи, щото така ни е удобно?
И не си оставяй котката да излиза и да се забременява. И какво значи, че сега живеят с вас, но по-късно може би не. Това да не са играчки? Щом си поела отговорност, оставаш с тях до край.
Мисля, че повече няма нужда да се ядосвам и да си губя времето с подобни теми. И без това никой не слуша какво му се казва, пишат, уж искат мнения, а после само спорят и оборват дадените им мнения, защото те вече си имат мнение, пишат си ей-така, за спорт или само приемат да им се каже, че са прави и постъпват прекрасно. Ще оставя да им отговарят шаранче, която няма свои котки, както и разнежените любителит развъждачи, мисля, че прекрасно ще се раберат помежду си.
Аватар
natispain

ПредишнаСледваща

Назад към Кастриране, разгонване, развъждане и раждане