Проблем с кастриран котарак

Всичко за кастрирането, разгонването, развъждането на котки и раждането

Проблем с кастриран котарак

Мнениеот telbiyski » Съб Юли 09, 2016 9:13 pm

Привет, ситуацията е следната - убедиха ме, че е по-добре да кастрирам котарака - сега съжелявам, но как да е. Обаче това, което ми казаха, така и не стана. Остана си малко диване, по своенравен и тнт и понякога се чудя дали е кастриран. Нямаше никаква промяна - още на втория ден си беше същия като преди - игрив и все едно нищо. Сега обаче почти 3 години вече го гледам. Понеже се преместих на 2 етаж и имам дърво до прозорците. първата му годинка бяхме на 5 етаж - веднъж падна (нищо му нямаше, но беше много уплашен). и сега 2 години си ходи по дървото и не слиза долу. разхожда се по него, точи си ноктите и до там. От няколко дни почна да слиза долу и вече ходи нанякъде и с часове го няма. Други котки се качваха и той разбра, че се слиза долу. Първо - 2 години почти не смее да слезе. Сега с часове го няма и само дебне да се отвори врата, прозорец и да избяга навън. Не мисля, че се е разгонвал инъче. Сега проблема е, че не го знам къде ходи, с часове го няма, после се прибира и мяука да му отворим. После мръсен, бъхлясал или с кърлежи да ми се въргаля из чаршафите няма стане. А беше свикнал да спи с нас. Лягаме си заедно, спим (той в краката) и сутрин ставаме заедно, той си отива до тоалетна да закусва и така. Незнам какво да го правя. Мислех да го къпя - окъпах го днес, викам няма да го пускам няколко дни на вън и може да му мине - или поне да го видя къде ходи. Ама пак го изтървали - и още го няма. Знам, че и не е хубаво да се къпят много котките, не е като кучетата. Ако ми бяга всеки ден - не мога го къпя постоянно. Ама си е домашна котка. Имаше 1-2 битки на дървото, но така и не разбрах какво стана. Те пак идваха след това - ама той стоеше горе, те на долните клони. А и си му даваме консерви, хубави гранули, тревичка си има. Виждам, че му е скучно вкъщи, като малък много си играехме и така свикна, а аз вече нямам време да си играя с него като преди. Ако той може да се оправя на вън и иска да е на вън - ще го оставя, ама няма да го пускам вътре. Пак бих му слагал ядене на терасата - да си хапва, само да не подучи други котки да идват. Ама сега в момента положението е по-средата. Незнам кое ще е по-добре за него. Щом бяга сигурно иска навън ама си се прибира след часове, а може и дни след време, кой знай... А и ако скоро имам бебе - вече съвсем ще се чудя. И дали това е норамлно за кастриран котарак? Скоро му сложих фронтлайн, ама кой го знай до кога ще действа, може вече и да не действа. Също така - никога не е пикал където не трябва - само веднъж в леглото и то беше нещо стресиран, повече не го е правил. И няколко пъти като е бил затворен, но тва не го броим като е по наша вина.
telbiyski

Re: Проблем с кастриран котарак

Мнениеот Kot » Съб Юли 09, 2016 9:56 pm

Любопитен е, природата му липсва, и аз като се разходя в някой парк и си давам сметка колко зле живеем, а те са в апартамент или къща, като подушат природата отвън и разберат, че могат да излизат, понякога мира нямат. Въпрос и на характер. Моят Рижо от малък иска да излезе, другите не.
Не знам кой е създал котката, но е направил много добре!
Аватар
Kot

Re: Проблем с кастриран котарак

Мнениеот natispain » Съб Юли 09, 2016 10:38 pm

Улицата е опасна за котките, може да им се случи всичко-да ги отровят, сгазят, бият и т.н. Ако го обичате не разбирам защо не си обезопасите терасата и прозорците за да не може да излиза или пада. Не ви ли е страх, че някой ден може да не се върне? За бебето няма проблем да живее с коте или с куче, напротив, за децата е по-добре да растат с животни-имат по-здрава имунна система и се учат да уважават другите живи същества.
Аватар
natispain

Назад към Кастриране, разгонване, развъждане и раждане