След кастрация на мъжка котка

Всичко за кастрирането, разгонването, развъждането на котки и раждането

След кастрация на мъжка котка

Мнениеот Nicoleta.stefanova » Съб Юни 03, 2017 4:45 pm

Здравейте, преместих се при приятелят ми, който има мъжка котка на 2 години, вчера я заведох да я кастрират, защото не спира да маркира навсякъде и да иска да излиза. От клиниката ми взеха сумати и пари и нищо не ми обясниха, нито че трябва да я храним с специална храна, нито че не трябва да яде 1-2 часа след това. Буквално ми казаха котката е добре елате и си я вземете. Четох после разни неща, но тъй като това е нящо ново за мен, не знам какво да правя. Котката продължава да маркирва и неистово да мяука и да иска да излиза. Това ще спре ли или е малко късно и няма значение че е кастрирана? Моля дайте съвет, обикалям със стирката постоянно, но и това не помага...
Nicoleta.stefanova

Re: След кастрация на мъжка котка

Мнениеот joro70 » Съб Юни 03, 2017 5:04 pm

Здравейте.
За да се успокои котарака след кастрация ще трябва да мине известно време . В зависимост от организма на животинката - от 1 до 5-6- месеца. Това е така защото хормоните в организма му не изчезват автоматично следкастрация , а намаляват постепенно. А и те не изчезват напълно , защото има и други жлези освен тестисите , които отделят хормони. Имам два котарака , единияткогато дойде при мен бе на почти 2 години и започна веднага да маркира , след кастрацията нещата постепенно се нормализираха за около два месеца и половина.Спря с маркирането и мяученето , но пак като види разгонена женска й налита. Другият котарак още не е кастриран , но скоро и това ще стане , защото до сега се държеше прилично , но от седмица две почна да мяучи постоянно и да маркира. А за самата операция не е нужно кой знае какви мерки , при котараците е много лека процедура , не е като при женските котки.
joro70

Назад към Кастриране, разгонване, развъждане и раждане