кастриран котарак- казус

Всичко за кастрирането, разгонването, развъждането на котки и раждането

Re: кастриран котарак- казус

Мнениеот чичо доктор » Пет Ное 10, 2017 1:00 am

Serena,
следващата стъпка ще бъде да направя едно "мостче",покрито с мрежа от прозореца на къщата до волиерата.Ще разговарям с майстора за дограмата как може да направим малко отваряемо прозорче в дограмата и после "мостчето".Това може и догодина.Сега ще го вадя и прибирам "ръчно".Почваме да мислим за обзавеждане.
чичо доктор
чичо доктор

Мнениеот serena70 » Съб Ное 11, 2017 9:20 am

Много ми допада подхода ви и ви поздравявам за начина на мислене и действие. Де повече стопани да бяха така отворени към идеи и да мислеха как да направят средата по-приятна за домашните си любимци, но това е друга тема.
Пътечката е чудесна идея, виждала съм такива във видеота в ютуб. Ако в дограмата може да се изреже дупка и да се монтира котешка вратичка, би било чудесно, защото по всяко време когато пожелае ще може сам да влиза и излиза. Също така бихте могли да направите и частичен покрив на волиерата, тъй като лятото много ще му пече, а така ще има какво да му пази сянка и ще си решава кога да е на слънце, кога да се скрие. Въобще правото на избор е много важно за котките :D Или ако не твърд покрив, може да мятате нещо по-плътно отгоре, което да бъде захванато за мрежата, за да му пази сянка.
Много ми допадна също, че сте вдигнали волиерата над оградата и той ще може да си кибичи отгоре и да зяпа какво става извън двора :D на снимките не се вижда, но предполагам, че пролуките в стената на оградата също са заградени с мрежа.
Не знам какво е дръвчето, което е останало във волиерата, прилича ми сякаш на магнолия, и колко бързо расте, засега е малко и няма нещо да му пречи да расте. Като му направите вътре и малко обзавеждане за още по-интересно, волиерата ще стане просто мечта!

А какво стана с котето, с което се опитвахте да го запознавате? На този прекрасен огромен двор и доколкото виждам също толкова голяма и хубава къща е просто грехота да живее само една котка :D :D :D
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено Изображение
Аватар
serena70

Мнениеот Kot » Съб Ное 11, 2017 12:20 pm

Кътчето наистина е много хубаво :D Остава малко обзавеждане, най-вероятно за катерене и препускане насам-натам, въпреки че едва ли заради него ще излиза. Аз съм си малко параноик, но бих помислил за възможността за нежелани контакти с други дзверове през оградата, но то е според обстановката, което не мога да преценя.
Не знам кой е създал котката, но е направил много добре!
Аватар
Kot

Мнениеот tochica » Съб Ное 11, 2017 11:35 pm

Еха, поздравления и от мен, наистина супер се е получило!
It would be funny if it were not so sad: people may feel they aren’t getting enough affection from their cat, while their cat may feel they aren’t getting enough attention from their person.
Аватар
tochica

Мнениеот чичо доктор » Нед Ное 12, 2017 12:48 am

Здравейте,
радвам се,че харесвате волиерата. Отворите на оградата и те са с мрежа.Ще пусна още снимки.Има едно коте, което само дойде при нас, сприятеляват се в момента.Сложихме и на него каишка за паразити.Пускам го вътре във волиерата, играят си, свикват.Вечер за десетина минути го пускам и в хола да се видят.Спи на верандата в една дунапренена къщурка.Него,смятам да не го кастрирам .Само ще го имунизирам защото се разхожда из дворовете и контактува с нашия котарак.Бъдещето ще покаже как ще действаме с него.Оказа се,че новото коте си има и братче.И то идва понякога да спи в дунапренената колибка.Дръвчетата са магнолии но не от тези със вечно зелените листа.Засега ще останат вътре.За летните месеци ще направя навес да се пазят от слънцето.Като тръгвам сутрин на работа ще го пускам във волиерата и вечер ще си го прибирам.Като направя мостчето, сам ще си излиза.Това е.
чичо доктор
чичо доктор

Мнениеот mar » Пон Дек 04, 2017 6:00 pm

здравейте незнам дали тук е удобно да питам за моя котарак той е на 4год. и от скоро се замислям за кастриране но не се решавам живея в къща и той много излиза по улиците та въпроса ми е дали ще си промени навиците като е голям и е свикнал да си ходи навън
mar

Мнениеот serena70 » Вто Дек 05, 2017 9:34 am

Какво има да не се решавате? След първата годинка спокойно е можело да го кастрирате. При мъжките дори не е операция, ако котаракът е здрав, няма да имате никакъв проблем, възстановяват се почти светкавично. За промяна на навиците нищо не мога да кажа, но поне най-вероятно ще спре да се бие с други котараци за женски. Някои по-напористи мъжкари, дори и кастрирани, пак се бият с други за територия или просто защото са такъв нрав. За пускането по улиците няма да коментирам, как ви дава сърце изобщо, има си начини котката да излиза на въздух и на двора и пак да е в безопасност. Точно в тая тема можете да видите един от начините. Иначе рискувате да пипне една камара болести, да пострада от човешка жестокост или един ден просто да не се завърне, а вие ще се чудите в коя канавка е умрял :( нищо хубаво не се случва на бездомните и свободно скитащи котки, ако не знаете.
Аватар
serena70

Мнениеот fantasmagorique42 » Вто Дек 05, 2017 10:07 am

Включвам се и аз към мнението на Серена, само ще добавя като пример съседката на баба ми,на която ѝ отне няколко години и котила да реши да кастрира котките си. За съжаление продължи да ги пуска да излизат безстопанствено навън и съвсем наскоро ѝ отровиха две от котетата. За съжаление хората са лоши и никога не се знае какво може да се случи с котетата, които излизат извън къщите си, наша отговорност като стопани е да ги пазим! Котарака на сестра ми е прибран от улицата, буквално то контейнерите, на около годинка. Много бързо след като го прибра го кастрира,не мога да говоря за възстановителен процес, защото му нямаше нищо още след процедурата. Свикна веднага със стоеното вкъщи, въпреки че е живял на улицата. Не го мислете много, много...
Since the beginning of time , mankind has used Music and Dance to commune with Nature and the Spirit of the Universe.
Аватар
fantasmagorique42

Мнениеот mar » Вто Дек 05, 2017 1:42 pm

ако зависи от мен изобщо няма да го пускам майка ми го е научила и като мяуне да му отваря което супер много ме притеснява тъй като знам колко гадни са хората вече ми отровиха сестра му и не мога да го преживея та за това се замислям да не скита и да се опитам да го уча на повод да се разхожда а за кастрацията единствено ме тревожи как ще го заведа тъй като го е страх и се дърпа и драска чужди хора та не ми се мисли какъв стрес ще му причиня
mar

Мнениеот fantasmagorique42 » Вто Дек 05, 2017 3:44 pm

И моята се бута на вратата, но просто не я пускаме. Колкото до стреса, просто го слагате в една транспортна клетка (дори в някои клиники дават клетка, срещу депозит, който после ви връщат) и го водите в клиниката. Вие до сега не сте ли го водили, поне за ваксини? Най-малкото, че скита навън постоянно.
Since the beginning of time , mankind has used Music and Dance to commune with Nature and the Spirit of the Universe.
Аватар
fantasmagorique42

Мнениеот mar » Вто Дек 05, 2017 4:43 pm

всичките ваксини от бебе са поставяни в къщи и аз си го обезпаразитявам вътрешно и външно когато се наложи някой да го види в къщи е голямо гонене и криене та за това и ми е притеснението това ми е първото отглеждане на котки винаги съм имала кучета и съм супер притеснена моля ако някой е бил в моята ситуация да разкаже за опита си
mar

Мнениеот serena70 » Вто Дек 05, 2017 6:58 pm

Повечето котки като бъдат заведени във вет. клиника, са като препарирани, малко са тия агресивните, дето дерат и хапят на поразия. Докато в къщи се чувстват на своя територия и съответно бягат и се крият, когато видят непознат - лекар, който е идвал да го ваксинира. Не знам дали ще ви има доверие да се остави да го напъхате в транспортна чанта или клетка, защото те веднъж като надушат, че им се крои нещо, и трудно могат да бъдат хванати, особено по-нервните такива.
Вярно, че е стрес за тях, но е кратковременен и за добро.
Аватар
serena70

Мнениеот fantasmagorique42 » Вто Дек 05, 2017 7:45 pm

Ако не разпознава транспортна чанта или клетка, може би сам ще влезе вътре, ако му я оставите отворена. Моята, в началото преди да започне да асоциира чантата като затвор, сама си влизаше и аз бързо затварях вратичката. Сега като види чантата голямо бягане пада. Успех ви желая с начинанието!
Аватар
fantasmagorique42

Мнениеот mar » Вто Дек 05, 2017 8:00 pm

надявам се и това да мине без проблем забравих да кажа че моя писанчо е доста непокорен 10кг. глезльо и не се поддава на команди :D та на горкия др. май ще му е доста трудно ох дано само да не ме намрази котарака за това което му мисля :(
mar

Мнениеот Kot » Вто Дек 05, 2017 10:31 pm

При нас пък освен Рижо никой не пожела да влиза никъде, дори в началото бяха в кашони, едвам ги вкарах. Впрочем водих Черньо преди месеци на преглед и той си стоеше кротко, докато не отворихме клетката и като реактивна ракета излетя и се намърда зад кутиите, добре че мина по перваза, а не по земята, междувременно ухапа лекарката, а мен ме одра, едвам го прибрахме. Добре че лекарката си разбираше от работата, иначе и с жандармерията не можем го вкара обратно. А като ги събирам за пътуване е многочасов ужас, макар че вече Черньо май разбира за какво става въпрос и е по-лесно.
Има едни ръкавици в Баухауз от бяла телешка кожа, ако не се лъжа, отгоре са с плат, кожата е устойчива що-годе, но платът не. Може да се покрие, а също и ръцете до лактите с едни "чаршафчета" отдолу найлон, отгоре памук, продават ги в аптеката, нещо като памперси. Едно такова най малко по размер се увива около ръката, отгоре тиксо, ако може и още едно, също и върху ръкавицата, има учудващ ефект, открих го докато се опитвах да ги зашивам за одеалото, направо пишман станах, иглата едвам ги пробива (отгоре може и мокет). Но против сериозно ухапване няма да има стопроцентов ефект де. Тази мярка е в случай че имате емоции в клиниката или други някакви и се налага да се действа безкомпромисно.
Според мен нека да поживее първо без да излиза, а после кастрацията, иначе може да му дойде много, може и да греша де, но ще трябва да го вкарате в клетката, да го упоят, всичките тия емоции може да го накарат да не се върне, ако случайно излезе.
Освен това нашият Рижо се опитваше от малък да излезе навън, не заради разгонване, а явно си пада географ :mrgreen: Така че това може да не промени нещата особено. Ако когато не е разгонен иска да излиза, значи просто го влече навън. При нас разходките са по стълбите, но вече се въздържам, а и по-интересно е под леглото (във Варна). Но той си е непукист и няма опасност от изцепки, докато друг ако е щом се стресне, може да отпраши някъде и...
Едно такова чаршафче тук, напикано порядъчно:
Изображение
Черньо беше към 6 кила май, ако не и по-малко, на около годинка, когато излезе с вратичката през клетката (а продавачката не може да я отвори :mrgreen:), та му взех по-голяма за куче, която така се заключва, че и аз едвам я отварям. Чужда клетка не бих взел, защото не се знае какво е имало вътре и как е почистено. Вашият като е 10 кила, кой знае какво ще е, но може и да се кротне.
Не знам кой е създал котката, но е направил много добре!
Аватар
Kot

ПредишнаСледваща

Назад към Кастриране, разгонване, развъждане и раждане