Тумор на млечната жлеза-смъртната присъда

За нашите любимци, които сега са на едно друго място

Тумор на млечната жлеза-смъртната присъда

Мнениеот Koti&Lucy » Пон Окт 05, 2015 3:04 pm

Здравейте,скъпи любители на малките,сладки,нежни съкровища.Пиша с огромна тъга по загубеното си котаранче от тумор на млечната жлеза.Година след тежката диагноза почина в страшни мъки 9-годишното ми коте.Беше женско и кастрирано на 7 годинки,като преди това решавах проблема с разгонването с хапчета против разгонване или инжекции.Не знаех в началото като й ги давах ,че това е пагубно за нейното здраве,а и за първи път отглеждам коте в затворено помещение и не бях запозната с всички подробности по отглеждането на този капризен домашен любимец.Но уви и нас не ни подмина ужасяващото действие на хормоналните таблетки и инжекции.Открих този сайт по неволя,след като вече ни беше застигнала страшната болест,но късно.На 5-ти септември ме напусна Коти,след като се беше стопила за 2 месеца от 4 килограма ,на килограм и половина,обезводнена ,изстрадала от болка и мъки,издъхна от задух във ветеринарният кабинет преди да й е бита упойката и след това евтаназията.Ветеринарът не прие адекватно моята молба за евтаназия,защото животинката хриптеше от болка,а започна да й мачка тумора и да ме обвинява,че не съм завела по-рано котката за система,имала шанс 20/100 да се подобри от системата.Едва ли.Килограм и половина беше, как реши,че ще живне.Умря безпомощно,като войник в живота,от своите рани,в мъки и страдание.Бог да бъде с теб мила моя Маци.Толкова те обичам.Вечно ще скърбя за теб,Душичко.Знам,че в мен беше грешката,разбрах,че трябвало да те кастрирам много по-рано,но повечето пъти невежеството надделяваше над разумността в забързаното ми ежедневие и изпуснах важните моменти от грижите ми за теб малко съкровище.Обичам те и винаги ще те обичам.Почивай в мир! :cry: :cry: :cry: :cry:
Последна промяна Koti&Lucy на Пон Окт 05, 2015 9:00 pm, променена общо 1 път
Изображение Изображение Изображение

Радвайте се осъзнато на всеки един миг от живота си и знайте, че няма нищо сигурно и постоянно. Просто нещо или някой го има точно в този момент и Вие осъзнато му се радвайте.
Аватар
Koti&Lucy

Re: Тумор на млечната жлеза-смъртната присъда

Мнениеот Kot » Пон Окт 05, 2015 3:46 pm

Нека почива в мир :(
Не знам кой е създал котката, но е направил много добре!
Аватар
Kot

Мнениеот serena70 » Пон Окт 05, 2015 3:48 pm

Много съжалявам за загубата ви :( добре е, че сте осъзнали грешката си и ако след време в съцето си намерите място за още едно коте, няма да я повторите.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено Изображение
Аватар
serena70

Мнениеот Koti&Lucy » Пон Окт 05, 2015 4:24 pm

Така е,осъзнах грешката, но твърде късно. А котето вече не мога да върна. Съжалявам, че трябваше да сбъркам, за да разбера истината. Прости ми Коте!

Радвайте се осъзнато на всеки един миг от живота си и знайте, че няма нищо сигурно и постоянно. Просто нещо или някой го има точно в този момент и Вие осъзнато му се радвайте.
Аватар
Koti&Lucy

Мнениеот Koti&Lucy » Чет Ное 05, 2015 4:32 pm

Изминаха два дълги месеца без моята любима Маци.На 5-ти семптември тази година погребах моето безценно Коте.Толкова много ми липсва!!!
Често ми се случва да чувам тихо котешко мяукане докато съм вкъщи,потропване на някой шкаф,в който обичаше да рови и да се крие,търкаляне на някое камъче от котешкият пясък(който се ползва от сестричката й Луси),похлопване на някоя затворена врата,която се опитва да отвори с лапичка,но когато отивам да проверя дали не е сестричката й Луси,се оказва че Луси спи на креватче и това,което чувам е може би внушение или халюцинация от безкрайно-силното ми желание да видя и гушна отново моето пухкаво коте.А може би не е внушение!Вероятно Коти се опитва да ми даде знак отвъд материята ,че е още живо и е с мен,и вероятно е добре.Дай Боже да е така.Вярвам в това!Когато чувам странен шум вкъщи и не се вижда причината за шума,веднага си казвам на ум,че това е Коти и ми става малко по-добре.Успокоявам се и се моля за душичката й да е на по-спокойно място и винаги когато си помисли за своята приемна майка,да знае,че тя винаги ще го обича,макар и от друга вибрационна честота-материята и в един прекрасен момент,когато той дойде,отново ще бъдем заедно.Знам че,духовната ни връзка ще остане вечна.Пази се Бебе!Ние с Луси,твоята любима сестричка и твоят приемен татко-цялата котешка фамилия,вечно ще те обичаме и ще се молим за душичката ти,дано да е намерила покой,след ужасяващата смърт,която изживя,след тъжната и неочаквана раздяла,която промени съществуването ни на тая земя и го направи още по-мрачно и безмислено(в тези неспокойни и несигурни дни,изпълнени с бездушие и нечовечност,със страдание и коравосърдечност).Бог да бъде с Теб,мило мое Коти!

Аватар
Koti&Lucy

Мнениеот дезире » Чет Ное 05, 2015 6:50 pm

Много хубаво казано, мир на душичката й!
ИзображениеИзображение
Аватар
дезире

Мнениеот Koti&Lucy » Пон Дек 07, 2015 12:20 pm

Изминаха три месеца без моето Коти.Останаха ми само спомени,снимки,клипчета,нахапан лаптоп,няколко нахапани химикалки,четки с косми от спластена котешка козинка,както и изрязана котешка козинка в една кутийка преди погребването на Котраги.Няма го котешкото мяукане през половин час по вратите,на някои стаи,които са умишлено затворени,за да няма вътре котешки вандализъм.Няма го шумът от настървеното котешко риене в котешкият пясък,сякаш е поставена задача за копаене на ров и стигане за отрицателно време от 5-ти до 1-ви етаж,или досадното отваряне на шкафове и ровенето в тях,все едно вътре има живи мишки.Няма го скачането по дръжките на вратите и отварянето им,както и бясното катерене и прескачане от вратата на кухнята върху хладилника,или от вратата на спалнята върху гардероба и след това нескопосаният опит за скачане върху някой шкаф и съответното котешко пребиване.Тихо е,само грозното,дръгливо комшиийско куче от горния етаж джафка досадно и джвака някаква писклива гумена играчка.
Коти безкрайно много ми липсва,как ще продължа да живея без нея?Толкова ми е мъчно!Нямам утеха!Само спомени,снимки,клипчета,нахапан лаптоп,няколко нахапани химикалки,четки с косми от спластена котешка козинка,както и изрязана котешка козинка в една кутийка преди погребването на Коти,които само ми навяват тъга и безсилие пред смъртта.Е,жива е сестричката й Луси,но нищо не е същото.Нека почива в мир моята Бубакис!
Дано сега да са заедно с мама,на по-щастливо място без болести и страдания.Вечно ще ги обичам!
В памет на Коти:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Последна промяна Koti&Lucy на Пет Фев 05, 2016 11:09 am, променена общо 1 път

Аватар
Koti&Lucy

Мнениеот Kot » Пон Дек 07, 2015 1:53 pm

Душичка прекрасна е била.
Не знам кой е създал котката, но е направил много добре!
Аватар
Kot

Мнениеот Koti&Lucy » Пон Дек 07, 2015 6:40 pm

Така е,Фъстъки беше на мама Kотешкото Птичеловче,любимото... Изображение
Последна промяна Koti&Lucy на Пет Фев 05, 2016 11:09 am, променена общо 1 път

Аватар
Koti&Lucy

Мнениеот Koti&Lucy » Пет Фев 05, 2016 11:00 am

Днес се навършват пет месеца без моята Коти!Не мога да мълча,страдам и тая в себе си жестоката нечовешка проява на ветеринаря,който уж евтанизира Мацинка!Питам се защо,когато помолих въпросният ветеринар,още по телефона преди да заведем Коти при него,че искам само едно,да съкратим мъките на милото мъчениче(макар и твърде късно,в последствие разбрах,че трябваше няколко дни по-рано,за да не страда повече от болка),той дълго ми разтяга локуми в кабинета му,след като му я завидох и болезнено за Коти,натискаше тумора,докато милата неиздържа на стреса и болката,и издъхна.Толкова алчен човек,видя че животното е на последни издихания,но искаше да слага система,защо ли,разбрах защо от позната,която също го познава.И отговорът бе,заради пари,да измъкне от нас повече пари,един път от система,после от нещо друго и накрая от евтаназията.И след като Коти издъхна пред очите ми,той се направи, че е още жива(все едно падам от небето и не виждам,че котката не диша) и й би инжекциите,за да вземе поне парите за евтаназия.И това е ветеринар!Хора,внимавайте с ветеринарите(предимно търговци,дай Боже и добри да има),в такива моменти(май в повечето случаи в България) те са Нож с две остриета!!
Сега,когато осъзнавам това ,което се случи тогава(05.09.2015 г.),вярвам че всяка постъпка,била добра или лоша,ще бъде възнаградена,само животът(Бог) си знае как!А за мое доказателство,че Коти е добре от другата страна на материята(отвъдното),получавам редовно знаци,които също така снимам.Два примера ще дам,пък който иска нека вярва.
Когато бях есента на гробчето на Коти и палех свещичка,едно водно конче настоятелно се въртеше около гробчето,мен и моят мъж,и желаеше да кацне върху нас.Първо кацна на ръката на мъжа ми,стоя там няколко минути,после кацна на камъка върху гробчето,а след това кацна на моите дънки.Това продължи поне 20 минути:
Изображение
Изображение
До сега не ми се е случвало толкова голямо насекомо,така настоятелно да иска да кацне по мен и да си почива,без да го е страх,и то къде,на гробчето на Коти.Вярвам,че Коти ми го изпрати!
Другият пример за знак от отвъдното,е когато една сутрин кабел за зареждане на фенерче изпадна от секцията на пода,без да е бутнат от някой.Това място на секцията по принцип е "котешка наблюдателница",а там не се беше качвала котка от вечерта.Ето и падналият кабел:
Изображение
Освен тези примери има и други,които за пореден път ми доказват,че макар и да не чувам,и да не виждам всичко със сетивата си,има неща,отвъд човешката ми осезаемост,които се случват,а това дали ще повярвам или не,не спира нещата да се случват.Който има неограничено съзнание и вътрешно знание,ще разбере,за какво говоря.Но всеки има право на избор,дали да вярва или не!

Аватар
Koti&Lucy

Назад към Черна хроника