Отлепена леща

Болести, травми и странно поведение при котките. Съвети за добра грижа. Ветеринари и ветеринарни клиники.

Отлепена леща

Мнениеот Жоро » Пет Ное 03, 2017 3:45 pm

Здравейте.
Моят котарак е на 12,5г. Живееше свободен на вилата, но от 2,5г е в апартамента. Преди месец едното око помътня. Веднага го заведох при кварталния ветеринар, почнахме да слагаме капки и гел, но така и не се знаеше какво му е. Преди седмица отидохме на офталмолог. Той каза, че в резултат на инфекция в окото се е увеличило вътреочното налягане и лещата се е откъснала и преместила напред и опира в роговицата. Някаква тлееща инфекция която при стрес атакува очите. Каза, че няма оправяне, ще вижда тъмно/светло и все пак има едно здраво око. Даде други капки и вчера бяхме на контролен преглед. Положението беше същото, каза да продължим с капките още 3 дни. Днес сутринта за съжаление и другото оче беше мътно. Веднага отидохме при офталмолога. Беше се случило същото за съжаление :( Днес вече заговори и за операция, понеже лещите можело да пречат. Ако падне назад нямало проблем, но трябвало да се следи.
Някой имал ли е подобен проблем? Дали не трябва да се даде антибиотик, както аз си мисля?
Споделете, моля!
Аватар
Жоро

Re: Отлепена леща

Мнениеот prikazka » Пет Ное 03, 2017 6:55 pm

https://www.facebook.com/groups/123811940966843/

Това е група във Фейсбук ( Ветеринарномедицинска помощ ) където отговарят и ветеринарни лекари,може да опитате там да потърсите съвет.При всички случаи направете консултация с още един специалист.
Не е нещастие да се родиш сред патици, стига само да се излюпиш от лебедово яйце.. Из 'Грозното патенце" на Х.К.Андерсен
Аватар
prikazka

Мнениеот Жоро » Съб Ное 04, 2017 8:54 pm

Благодаря.
Аватар
Жоро

Мнениеот Жоро » Пет Ное 10, 2017 10:38 am

Оставам с впечатление, че това е много рядък случай, за какъвто никой не е чувал.
Аватар
Жоро

Мнениеот joro70 » Съб Ное 11, 2017 3:51 pm

Здравейте ,
Има ли някакъв напредък с лечението? В коя вет.клиника го преглеждаха?
joro70

Мнениеот Жоро » Съб Ное 11, 2017 10:27 pm

Във Вторник сме в ЦВК за второ мнение.
Аватар
Жоро

Мнениеот prikazka » Вто Ное 14, 2017 2:04 am

Стискам палци..То и при хората това е доста сериозно...дано установят какво го причинява..мисля,че от там трябваше да тръгнат .
Не е нещастие да се родиш сред патици, стига само да се излюпиш от лебедово яйце.. Из 'Грозното патенце" на Х.К.Андерсен
Аватар
prikazka

Мнениеот Жоро » Чет Ное 16, 2017 7:28 pm

Ходихме в ЦВК. С прекрасни впечатления съм от д-р Яница Денчева. Даде веднага капки за сваляне на вътреочното налягане, понеже беше много високо. Днес, след два дни беше почти в норма, но тя каза, че ще продължи да спада. Продължаваме с капките, които трябва да държат ниско вътреочното налягане. Бъдещето е неизвестно, ще следим налягането и състоянието на очите. И двете лещи са се откъснали и отишли напред, в предна очна камера и няма начин да се върне нормалното им положение. В най-добрия случай ще закрепим сегашното положение, в най-лошият очите ще трябва да се извадят. Бог да е с нас.

П.С. Разочарован съм от първият офталмолог, който не взе никакви мерки срещу високото вътреочно налягане, което е увредило ретината и котето ослепя. Две седмици бяхме под негово наблюдение, мереше налягането, виждал е че е високо и никаква реакция от негова страна. "Косопт" едни елементарни капки, специално за сваляне на налягането в очите. Вече и аз ги знам...
Аватар
Жоро

Мнениеот Kot » Чет Ное 16, 2017 8:49 pm

Дано нещата да се оправят, голям е ужас, когато котето боледува, а като е нещо по-сериозно съвсем. Добре че има напредък, свестните лекари са по-ценни от теглото си злато...
Не знам кой е създал котката, но е направил много добре!
Аватар
Kot

Назад към Здраве при котките