Агенция за кремация на котка

За нашите любимци, които сега са на едно друго място

Агенция за кремация на котка

Мнениеот blackjack11 » Пон Яну 14, 2013 11:56 am

Моето коте в момента гасне от старост , колко и да ми е трудно да питам , ако някоъ има опит или е използвам такава агенция нека да сподели сите или контакти :(
blackjack11

Re: Агенция за кремация на котка

Мнениеот MidwinterSun » Пон Яну 14, 2013 12:15 pm

За съжаление, у нас все още няма начин стопаните да кремират починалите си домашни любимци. В интернет има един сайт, който предлага кремация на котка за 150лв, както и "единична ритуална кремация" за 500лв, на които аз лично не вярвам. Доколкото ми е известно, у нас има две места, май им се казваше екарисажи, където се изгарят животински трупове, но това не е кремация... Телата се изгарят по много наведнъж с идеята да се "обезвредят" и унищожат, не се правят единични кремации, от които после стопанинът да може да получи урна с прах или каквото и да е. Повечето големи ветеринарни клиники (знам със сигурност за ЦВК) имат процедура, съгласно която приемат тялото на починалата животинка, съхраняват го, докато дойде времето, когато се транспортира до един от тези екарисажи и... с това се приключва.

Има един частен гробищен парк в Бояна, където вече от доста време тече процедура по одобрение, за да могат да изградят два крематориума - един за хора и един специално за домашни любимци. Все още обаче дори не са започнали строителството, мисля.

Затова повечето стопани предпочитат да изберат някое местенце, където макар и нелегално да погребат домашния си любимец. Незаконно се води, но... какви други опции имаме ние? Освен единствената да се отървем от обичаното ни животно така, все едно е боклук...
Силвия + три котки
Аватар
MidwinterSun

Мнениеот blackjack11 » Пон Яну 14, 2013 12:25 pm

Мерси за мнението. И аз горе долу долу стигнах до сущите изводи благодарение на гоогле... но някак си трудном и е да го закопая като боклук. Сега сум на 22 а това котенце го имам от 7 годишен. Виздам го как гасне пред о4ите ми и последното нещо в този момент което искам е да се чудя какво да го правя след като си отиде... нещо достоъно и хуманно :( Знам че не е легално ( студент по право сум ) , но не искам да го заровям някуде кудето като мина ще чуствам това което чуствам сега.. а в някоя гора ми се струва като ижвурляне на боклук... както ти се изрази.
blackjack11

Мнениеот MidwinterSun » Пон Яну 14, 2013 12:36 pm

Не и ако му намериш хубаво място. И аз бях със своя сиамец от 9-годишна и беше много тежко, когато си отиде, но му избрах хубаво местенце, където му направихме гробче, покрихме го с камъчета, украсихме го... Пък и така, когато ти домъчнее много, имаш къде да идеш.
Зависи много къде точно живееш, разбира се. Ако си в центъра на града, задачата става значително по-трудна.
Силвия + три котки
Аватар
MidwinterSun

Мнениеот MidwinterSun » Сря Май 16, 2018 7:22 pm

Вдигам тази тема от прахоляка, защото днес имам тъжен повод да го направя, но също така и една донякъде добра новина.

От много време не съм влизала във форума и не съм писала, но преди години бях активна. Ако някои от старите потребители още са тук, вероятно ме помните.

Вчера ни напусна разкошният риж Ерос. Приспахме го след кратко, но неумолимо боледуване. Беше на почти 16 години - 16 щастливи, котешки години, в които той получи цялата любов на света и още малко отгоре.

Тъй като при всяко такова събитие човек отново започва да проучва, да търси, да види дали не се е появило нещо ново на пазара... вместо все същите стари измамници, които взимат парите на хората, а после им връщат запечатана урна, пълна с пясък... Е, ние също проучихме. И открихме нещо ново.

В София от около 3 месеца функционира напълно легален и легитимен крематориум за домашни любимци.

Хората са лицензирали няколко инсинератора и извършват индивидуални кремации. Наистина са кремации. И наистина са индивидуални. Днес кремирахме Ерос. Бях там. Видях как положихме телцето му в горивната камера. Видях как после пепелта беше извадена от нея. Още на същия ден получих урничката с прахта на котето ми. Без да е запечатана с цел да не може да се види какво има вътре.

Цените не са ниски и със сигурност няма да е по силите на всеки да отдели такива средства, особено ако преди това животното е било лекувано от продължително заболяване. Знаем как хвърчат пари за лекарства, изследвания, лечебни храни и всичко друго, което е необходимо. Но все пак е важно, че такава услуга - истинска услуга - се появи и вече е достъпна за София. Важно е хората да знаят, че вече разполагат с избор.

Уебсайтът е www.petcremation.eu. На посочения в него телефон отговаря човек на име Георги, като впечатленията ми от него са изцяло позитивни.
Силвия + три котки
Аватар
MidwinterSun

Мнениеот serena70 » Сря Май 16, 2018 8:48 pm

Разбира се, че ви помним. Много много съжалявам за Ерос :( :cry: :cry: ех да можеше да не идва този момент, когато се налага да ги изпратим от тоя свят, голяма мъка е :cry: дано Маца и Майкъл са добре, сигурно ще липсва и на тях :(
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено Изображение
Аватар
serena70

Мнениеот Kot » Сря Май 16, 2018 10:21 pm

Съболезнования :(
Не знам кой е създал котката, но е направил много добре!
Аватар
Kot

Мнениеот Dianka74 » Чет Май 17, 2018 7:42 am

Разбира се, че те помним. Да почива в мир душичката му :(
15.01.2018 г. Голдън завинаги остана на 7 години. Незабравим! Непрежалим! Незаменим!

Изображение
Аватар
Dianka74

Назад към Черна хроника